iştirakidir.
Ana Sayfa > Beyaz Eşya & Mutfak > Beyaz Eşya > Buzdolapları >
0.0TL (0 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
Puan Ver GÖNDER
Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurucu Hacmi 120 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Soğutucu Hacmi 385 lt
  • Toplam Hacim 505 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı Kombi Tipi No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Bosch KGN57AW24N Bosch, fonksiyonellik ve şık tasarımı ile öne çıkan buzdolapları ile rakiplerine meydan okuyor. Bosch KGN57AW24N de bu modellerden biri.
Yazar: Elif Bayar 11/12/2014

Son yıllarda beyaz eşya firmaları, ihtiyaçları karşılayan ürünlere ek olarak tasarım açısından da dikkat çeken ürünler geliştiriyorlar. Buzdolaplarının dış yüzeylerindeki tasarım farkları her ne kadar fiyatlara yansısa da ürünlere talep de oldukça fazla. Diğer başlıklarda incelediğimiz Bosch KGN57SB34N NoFrost Kombi Buzdolabı ve BOSCH NoFrost KGN57P72NE Kombi Buzdolabı, bu ürünle neredeyse aynı özelliklere sahip iki ürün. Aralarındaki en önemli fark, dış yüzeylerinde kullanılan malzeme ve tasarımdan dolayı ortaya çıkan fiyat farkı. Fark demişken ufak bir farktan da bahsetmiyoruz. Siyah cam yüzeyli KGN57SB34N modeli ile bu ürün arasındaki fiyat farkı firmanın sitesinde 1200 TL civarında.

Tasarımı ile mutfakta kullanım kolaylığı sağlayan kombi sınıfı bir ürün olan KGN57AW24N, NoFrost teknolojisine sahip. NoFrost teknolojisinden fazla sessiz buzdolapları beklemek hayal kırıklığına yol açacaktır, yine de ürün için verilen 43 desibellik gürültü seviyesi kullanıcısını yormayacaktır. Bu buzdolabı A+ enerji sınıfında ve yıllık enerji tüketimi 359 kWh.

Meraklısına özel teknik bilgileri verdikten sonra pratikte en çok kullanacağımız özelliklere bakmaya devam edebiliriz. Ürünün toplam net hacmi 459 litre. “Kişi başı 100-110 litre desek” şeklindeki pek de bilimsel olmayan hesaplamalarıma göre 4-5 kişilik bir aile için rahat rahat yetecektir.

KGN57AW24N'nin dondurucusu, dolabın alt kısmında. İki çekmeceden oluşuyor dondurucu bölüm. Çekmeceli tasarımlar, özellikle dondurucusunda sebzeyi ve eti ayrı saklamak isteyenler ve kokuların karışmasından haz etmeyenler için ideal. Kullanılan iki çekmecenin farklı boyutlarda olması, bana göre dondurucuyu daha kullanışlı hale getiriyor. Dondurucunun net hacmi 85 litre.

Soğutucu kısma göz atacak olursak, bu bölümün ferah bir tasarımının olması dikkatimi çeken ilk nokta. Firmanın buzdolaplarında artık standartlaşan özellikleri olan ChillerBox ve HydroFresh çekmeceleri bu üründe de kullanılmış. Sebzeleri ve meyveleri daha uzun süre taze tutma ve etler için sağlıklı saklama sağlama özellikleri olan bu iki farklı çekmece, Bosch buzdolaplarının vazgeçilmezi artık. Yiyecek kokularını karıştırmayan ve bakteri oluşumunu önleyen filtre de yine yiyeceklerin sağlıklı saklanması için düşünülen özelliklerden.

Ürünün elektrik kesintisinde saklama süresi 20 saat. Kapı yönü de değiştirilebiliyor.

 

Bu yazıda sıraladığım üç buzdolabı da özellik açısından neredeyse aynı.  Boyutlar, hacim ve teknoloji olarak fark yok denecek kadar az. Aralarından sadece siyah cam yüzeyli KGN57SB34N A++ enerji sınıfında. Fiyatları belirleyenin dış yüzey tasarımları olduğunu tekrar hatırlatayım. İşlevi çok daha önemli diyenler için firmanın, bu üç ürünü içerisinde en uygun fiyatlı olan modeli, bu ürün.

Elif Bayar 11/12/2014
Misafir Editör
Bosch Buzdolapları