Bosch KDN56AW32N Buzdolabı

Dondurma Kapasitesi 9 kg / 24 saat
Dondurucu Hacmi 98 lt
Ebat 185x70x76 cm
Enerji Sınıfı A++
Bu ürün 2 fiyat bulunduruyor.
Bu ürünü 162.82 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Akbank.com
Hemen Başvur
Mağaza Puanı 9.8
BOSCH KDN56PW32N KDN56AW32N A++ NoFrost Buzdolabı (BOSCH TÜRKİYE)
500 TL’ye Varan İndirim Kuponu Fırsatı!
Ücretsiz Kargo
En Ucuz
3,189.80 TL
Mağaza Puanı 9.8
Bosch KDN56AW32N A++ 507 Lt NoFrost Çift Kapılı Buzdolabı
“Türkiye'de ilk defa alışveriş kredisi burada!’’
+ Kargo Ücreti
2 Günde Kargo
4,870.00 TL
Özellikler
  • Özellikler

  • Dondurma Kapasitesi9 kg / 24 saat
  • Dondurucu Hacmi98 lt
  • Ebat185x70x76 cm
  • Enerji SınıfıA++
  • Enerji Tüketimi0.84 kWh / 24 saat
  • Kullanım ŞekliSolo
  • Soğutucu Hacmi371 lt
  • Toplam Hacim507 lt
  • Ürün TipiÇift Kapılı No-Frost
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
Ceyda E.
08.08.2017İç tasarımının çok bölmeli olması almak için tek sebep olabilir! :) Eşim bana sürpriz yapıp bu buzdolabını cimri.com dan karşılaştırarak bulup almış. Sizde bulmuşken kaçırmadan alın derim.
Enes A.
20.09.2017Fiyatı yüksek. cimri.com fiyat alarmını kurdum. Beklemedeyim.
İnceleme
11.12.2014Yazan: Elif Bayar

Bosch KDN56AW32N

Bosch'tan, klasik Türk ailesi için yeterli genişlikte bir buzdolabı.
Bosch KDN56AW32N

Artık yeni tasarımlarla giderek azalan üstten donduruculu buzdolaplarından biri olan Bosch KDN56AW32N, firmanın klasikleşen soğutma teknolojileri ile kullanıcıların karşısında. No Frost soğutma sistemli buzdolabında toplam net hacmi 469 litre. A++ enerji sınıfındaki ürünün yıllık enerji tüketimi 310 kWh/yıl şeklinde. No Frost teknolojili olduğu için manuel buz çözdürme gibi bir uğraşınız olmayacak. Ancak bu noktada Bosch markası için kişisel görüşüm Low Frost teknolojisinde daha başarılı olduğudur. Üstelik enerji tüketimi ve fiyat olarak da yüzünüzü güldürecektir.

Soğutucu bölümünde Multi Airflow teknolojisi ve fitre değişimi gerektirmeyen Air Fresh Filter kullanılmış. Bu teknolojiler Bosch için artık neredeyse standart. Soğutucu bölümün işlevselliğini arttırmak içinse ilave şişelik, kapalı raf ve kahvaltı çekmecesi gibi fonksiyonlar düşünülmüş. Buradaki net kullanım alanı ise 371 litre. Bu hacim geniş aileler için çok yeterli olmasa da kullanım kolaylığı sağlayacak çözümler ürünün kullanışlı olmasını sağlıyor. Sebzelerin tazeliği için düşünülen Hydro Fresh çekmecesi ve et ürünleri için düşünülmüş Chiller Box bana göre bu çözümlerin başında geliyor. Daha önce Bosch buzdolapları ile ilgili yazdığım yazılarda da bahsettim bu özellikler oldukça kullanışlı. Sebzenin meyvenin tazesini pazardan alıp geliyorsanız bu özellik sizin için de kullanışlı olacaktır. Chiller Box ise etin dondurulmadan, sağlıklı bir şekilde saklanmasının yanı sıra buzluktaki etin çözülmesi işleminin sağlıklı gerçekleşmesini sağlayabilir. Teknik özellikler, beyaz eşya seçerken ve alırken hepimizin kafasını kurcalıyor. Buzdolaplarında bana göre bakılması gereken en önemli özellikler, yiyeceklerin saklanması süreci için geliştirilen teknolojiler.

Bosch KDN56AW32N, dondurucu bölümde net 98 litrelik hacme sahip. Üstten donduruculu buzdolaplarında alışkın olduğumuz gibi bu üründe de dondurucu raflı tasarıma sahip. Bu kısım tek rafla ikiye ayrılmış, üst kısım hızlı dondurma bölümü olarak ayarlanmış, hızlı dondurma bölümü kapaklı. Alt raf oldukça geniş. Buzmatik ise kapıya yerleştirilmiş. Böylece, dondurucu kısmında kullanım alanı tamamen yiyeceklerinize ayrılmış. Bu üründe kullanılan kayan raflar ise buzdolabı üreticilerinin yıllardır neden kullanmadığını düşündüğüm, özellikle dolabı çok dolduranlar için  kolaylık sağlayan bir teknoloji. Ürünün dış yüzeyi parlak ve oldukça klasik bir görünüşü var. Yenilik peşinde koşanlardansanız ve şık tasarımlar peşindeyseniz aradığınızı burada bulamayabilirsiniz.

Kullanıcı yorumlarında gördüğüm ortak şikâyet ise buzdolabından gelen çalışma sesi. Aslında No Frost buzdolaplarının hepsinde (buzlanma olmaması için düzenli aralıklarla defrost işlemi yapıldığı için) bu ses oluyor. Ancak teknik bir sorunla ilişkili olabileceğini düşündüğüm bu modeldeki ses özellikle eleştirilmiş. Dikkate almakta fayda var.