iştirakidir.
1.499 - 2.400 TL (5 Fiyat Seçeneği)
0 Yorum
1
Buzdolapları kategorisinde en popüler ürün
Bosch KDN53NW20N Buzdolabı
Puan Ver GÖNDER

Bosch KDN53NW20N Buzdolabı

1.499,90 - 2.400,00 TL (5 Fiyat Seçeneği)
Aradığınız Ürünlerde En Uygun Fiyatlar n11.com'da!
akbank.com
Bu ürünü 76.56 TL'den başlayan taksitlerle almak ister misiniz?
Hemen Başvur
  • Daha Fazla Göster (-27) Gizle
İLGİLİ TEKLİFLER
ÖZELLİKLER
  • Özellikler

  • Dondurucu Hacmi 98 lt
  • Enerji Sınıfı A+
  • Kullanım Şekli Solo
  • Soğutucu Hacmi 329 lt
  • Toplam Hacim 454 lt
  • Ürün Tipi Çift Kapılı No-Frost
YORUMLAR
0 Kullanıcı Puanı 0 Kullanıcı Yorumu
1 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
2 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
3 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
4 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
5 Yıldız
% 0 - 0 Kişi
Resim Yükle
Puan Ver
GÖNDER
İNCELEME
Bosch KDN53NW20N Bosch'tan ergonomik bir yapıya ve düşük enerji tüketimine sahip modeli Bosch KDN53NW20N.
Yazar: Elif Bayar 12/12/2014

Bosch, geniş iç hacimli buzdolabı arayanlar için tasarladığı KDN53NW20N NoFrost buzdolabı ile kullanıcılarının karşısında. Eğer aradığınız buzdolabının az enerji harcamasını ve mutfağınızda az yer kaplamasını istiyorsanız Bosch KDN53NW20N’ye bir göz atmalısnız.

Benim için buzdolabının en önemli kısmı sebze meyve saklama bölümü. Eğer meyve sebzeyi, ki süt ürünlerinden sonra en çabuk bozulan yiyeceklerdir, iyi saklayamayacaksa buzdolabına dünya kadar para dökmenin bir âlemi yok. Bosch KDN53NW20N, meyve sebze saklama alanı olarak CrisperBox teknolojisini kullanıyor. Dalgalı taban ile su yoğuşmasını engellemişler. Bunun anlamı; sebzeliklerde bir süre sonra oluşan o sulu tabaka artık yok demektir. Aynı zamanda sürgü sistemi ile nem oranı ayarlanabilir kılınmış. Yani sebze meyve bölümünde kontrol artık sizde! İçerideki malzemeye göre saklama koşulu yaratabilirsiniz.

Başka Bosch buzdolaplarında da görmeye alıştığımız ChillerBox bu üründe de mevcut.  Dondurucudan yani buzluk olarak bildiğimiz kısımdan aldığı soğuk hava akımı ile dolaptan daha soğuk, dondurucudan daha sıcak bir bölme. Bu bölmeyi çabuk bozulan ürünlerin saklanması için kullanabileceğiniz gibi içecekler için de kullanmayı düşünebilirsiniz. Bana göre bu bölmenin en keyifli yanı ise yiyeceklerin sağlıklı çözünmesini sağlaması. Bu amaçla mı yapılmış bilmiyorum ama kesinlikle bu amaçla kullanılabilir. Buzluktan aldığımız eti ya dışarda ya da dolabın soğutucu gözünde bekletiriz. Acelemiz varsa dışarıda bekler, değilse dolapta. Ancak sağlık açısından çok önemli olan “yiyeceğin çözüldükten sonraki bekleme ısısı” hep atlanan bir özelliktir. Şimdi, bir gece öncesinden dondurucudan ChillerBox’a indirdiğimiz yiyeceği ertesi akşam için sağlıklı bir şekilde saklayabiliriz.

Dolabın öne çıkan bir diğer özelliği de çekilebilen raflar. Rafları öne çekerek yiyeceklere rahatça ulaşılması sağlanmış. Eğer siz de benim gibi buzdolabınızı doldurduktan sonra, raflardaki yiyeceklere aralardaki boşlukları kullanıp iterek çekerek ulaşıyorsanız bu özellik sizin de dikkatinizi çekecektir. Bu arada raflar için SafetyGlass özelliği kullanılmış. Bu özellik size kırılmaya karşı dirençli cam raflar sunuyor. Bunların dışında, Bosch KDN53NW20N’de hızlı dondurma bölmesi, LED aydınlatma, özel şişe rafı gibi özellikler mevcut.

Bu özellikler dışında çok da öne çıkan, onu başka buzdolaplarının önüne geçiren bir özelliği olduğunu söyleyemem. Tabii onu yarış dışı bırakan bir özelliği de yok. Eğer geniş bir buzdolabı istiyorsanız 425 litrelik net kullanım kapasitesi ile ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. A+ enerji sınıfında olan buzdolabı, az enerji kullanımı ile de tercih edilebilir. Özellikle enerji tasarrufu konusunda Bosch firmasının gösterdiği özen her zaman dikkatimi çekmiştir. Ne faturalarımın şişmesini isterim ne de dünyaya yük olmak... Yine de buzdolaplarında A++ teknolojisinin standartlaşması ve A+ ile aradaki fiyat farkının kalkması çok daha yerinde bir adım olacaktır.

Elif Bayar 12/12/2014
Misafir Editör
Bosch Buzdolapları