• Elektrikli mutfak aletleri kategorisinde bulunan buharlı pişiriciler, son dönemlerde mutfakta bulunan ve sağlıklı yemekler yapmanızı sağlayan aletlerden biridir. Cimri’de Sinbo, Redmond, Homend, Goldmaster, Cloer gibi onlarca markanın içerisinden ihtiyaçlarınıza en uygun buharlı pişiricileri bulabilir ve en ucuz fiyatlar ile dilediğiniz modele hemen sahip olabilirsiniz.

  • Buharlı pişiricilerin faydaları nelerdir?

    Buharda yemek pişirmek özellikle Uzakdoğu mutfağının vazgeçilmez yemek yapma tekniklerinden biridir. Buharlı pişiriciler ile yemek pişirmenin hem lezzet hem de sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır. Yapacağınız yemeğin içerisinde bulunan tüm malzemeler et, balık, meyve ve sebzelerin kokusu, lezzeti, rengi ve lifleri buharlı pişiriciler ile pişirdiğiniz taktirde kızartma ya da haşlama tekniklerine göre daha iyi korunmaktadır. Ek bir malzeme eklenerek sunulmadığından yiyeceklerin dokusu daha belirgin bir hale gelmekte ve kalorisi de oldukça düşük olmaktadır. Buharda pişirme teknikleri iki çeşitte sağlanmaktadır. Bu kategoriler; düşük basınçta pişirme ve yüksek basınçta pişirmektir. Düşük basınçta pişirme teknikleri bu ürünler ile sağlanmaktadır. Buharlı pişiriciler pek çok gıda için en uygun pişirme yöntemini sağlamaktadır. Besin öğesi kaybı azaltılır ve en ideal pişirme yöntemine ulaşılır. Yemek pişirmenin de pek çok faydası bulunmaktadır. Bu ürün ile pişireceğiniz balıklar ve sebzeler için kullanılabilecek en sağlıklı pişirme yöntemine ulaşabilirsiniz. Besin içeriğindeki nişasta yumuşamakta ve sebzelerin yumuşak hale gelmesini sağlamaktadır. Besinlerin yumuşak hale gelmesi de oldukça önemlidir. Buharlı pişiriciler ile yapacağınız yemeklerin sindirimi kolaylaşmaktadır. Besinin rengi, dokusu, kokusu ve görünümü bu ürün ile pişirdiğiniz taktirde değişmemektedir. Yiyeceğin kendine özgü olan tadı ve görünümü korunmuş olmaktadır. Buharlı pişiriciler ile çözünebilir besin öğeleri kaybı en aza indirilir, besin değerleri olduğu gibi korunur ve proteinlerin doğal halinin dışına çıkma olasılığı en aza indirilir. Buharlı pişiriciler ile pişirmek, yemek yaparken evde oluşturabileceğiniz en sağlıklı ve pratik yöntemlerden biridir.

    Siz de sağlığınıza önem veriyorsanız; size ve mutfağınıza en uygun buharlı pişiricileri Cimri.com’dan bulabilir ve en ucuz buharlı pişiricilere kolayca sahip olabilirsiniz.