track source
track source
track source

Buharlı Pişiriciler

Buharlı Pişiriciler Fiyatları

88 Ürün gösteriliyor.
Mekanik Zamanlayıcı
Şeffaf Sepet Sayısı
Buharlı Pişiriciler fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Buharlı Pişiriciler modelleri ve Buharlı Pişiriciler fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Buharlı Pişiriciler kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Philips, Arçelik, Beko, Arzum. 88 adet Buharlı Pişiriciler fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Buharlı Pişiriciler Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Buharlı Pişiriciler markası:

En Çok İncelenen Buharlı Pişiriciler Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Buharlı Pişiriciler Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 88 Buharlı Pişiriciler modeli içerisinde en ucuz Buharlı Pişiriciler fiyatı 55.1 TL iken, en yüksek Buharlı Pişiriciler fiyatı 7390.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Buharlı Pişiriciler fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Buharlı Pişiriciler fiyatı ise 450.03 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Buharlı Pişiriciler Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Buharlı Pişiriciler

Buharlaşma dediğimiz olay herhangi bir sıvının gaz haline kaynama noktasına ulaşmadan ısı etkisiyle geçebilme durumudur. Buhar her zaman var olsa da insanlık tarafından önemi sanayi devrimiyle anlaşılmış ve buharlı makineler hayatınıza fazlasıyla girmeye başlamıştır. O günlerden bu günlere daha farklı makinelerde kullanmaya başladığımız buhar bir pişirme yöntemi olarak da ele alınmıştır ve buna istinaden buhar pişirici hayatımızın bir parçası olmuştur.  Buharlı pişiriciler  yemeklerimizi kendi evimizde de buhar ile pişirmemize olanak sağlamış ve bu sayede oldukça sağlıklı bir pişirme yöntemi mutfağımıza girmiştir. Buharlı pişirici pek çok farklı şeyi bir arada bulundurabilecek halde üretilmelerine karşın tek bir şeye ya da tek bir yemek grubuna özel olarak da üretilir ve bu sayede pişirmek istediğimiz şeyi ona daha uygun bir ortamda isteklerimize daha fazla hitap edecek bir şekilde pişirebiliriz. Buharda pişirmenin bir diğer avantajı da buharda pişen yemeklerin besin ve vitamin değerlerini diğer pişirme yöntemlerine oranla daha fazla korumaları ve bundan ötürü bize daha sağlıklı ve buna rağmen kendi lezzetlerinden bir şey kaybetmeden yeme imkanı sunmalarıdır. 

Buharlı Pişiricilerin Özellikleri

Buharlı pişirici tencere içerisinde buhar ile yapacağınız pişirme yöntemlerine oranla çok daha fazla özellik sunar ve bu sayede çok daha rahat bir pişirme elde edebilirsiniz. Bu özelliklerinden birisi alacağınız buharlı pişiricinin kendisine ait özel bir kapalı hanesi olmasıdır. Bu kapalı hane pişirme ortamının tüm şartlarına dayanacak ve o şartları pişirme sırasında muhafaza edecek şekilde üretilir. Bu sayede pişirme esnasında yemeğinizin durumu hakkında endişe etmez, çok daha kolay ama bir o kadar da etkili bir pişirme elde edersiniz. Bir diğer özelliği de kendilerine ait basınç değerleri olabilmesidir. Pişireceğiniz her yemeğin kendisine ait bir pişme basıncı olması gerekebilir ve bunu size alacağınız pişirici rahatça sunar. Buharlı pişiricilerin kendilerine has basınç elde etme yapıları sayesinde düşük basınçta ya da yüksek basınçta pişirme yapabilirsiniz. Bunun haricinde buharlı pişirici tek bir yemeğe özel olabilir. Bunun en iyi örnekleri arasında buharlı pilav pişirici ve buharlı yumurta pişirici vardır. Bu özelleşme durumu sayesinde pişirmek istediğiniz şey en uygun halde pişmeye başlar ve size en iyi sonucu verir. Buharlı pişiricilerin ayrıca kendilerine ait gösterge yapıları vardır bu sayede pişirme esnasında pişirme işleminin nasıl gittiğinden tutun içinde bulunana su değerini göstermeye kadar alacağınız aletin pişirme yapısına göre şeyler gösterebilir. Buharlı pişiricideki buharın kaynağı sudur ve bunun üretilebilmesi için kendisine ait tekrar doldurulabilen bir su haznesi vardır. İçerisinde yemeğiniz piştikten sonra da sıcaklığını korumasını ve soğumamasını isteyebilirsiniz. Bunun için de kendisine ait bir sıcak tutma düğmesi bulunan modelleri mevcuttur. Bir de birden fazla katmanlı yapılarda olabilirler ki bu sayede tek seferde birden çok şeyi pişirebilirsiniz. Buharlı pişiricinizi bir tencere yapısında isterseniz yine bunu sunan helleri de mevcut olup isteğinize göre bu tarz bir buharda pişirici de alabilirsiniz. Farklı yapılara ulaşma noktası içinde ikisi bir arada şeklinde blender da barındırmasına kadar gidiyor. Bu noktada tek bir yapıdan ziyade ihtiyaca göre yapılmış pek çok farklı yapı barındırdıkları rahatça söylenebilir

Buharlı Pişiriciler Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Buharlı pişirici makinesi alırken ilk dikkat edeceğimiz şey ihtiyacımız olmalı. Buharlı pişirici makineleri genel yapılarda bulunmalarına karşın daha spesifik şeyler pişirmek istiyorsak (örneğin yumurta ya da pilav hatta wasabi) ona uygun ürünü seçmeliyiz ve ürünün buna uygun olduğundan emin olmalıyız. Bu noktada satın alacağınız ürünün özelliklerinde aradığınız şeyi pişirip bişirmeyeceğini rahatça görebilirsiniz. Bir diğer bakmamız gereken husus da haznesinin pişirmek isteyebileceğimiz miktarları karşılayıp karşılamayacağı durumudur. Eğer aradığımız ürün pişirmek istediğimiz miktara yetmeyecekse birden fazla pişirme ile vakit kaybetmeniz demektir ve bu istenmeyen bir durumdur. Yemeğinizi servis etmeden önce pişmesi durumunda onun sıcak durmasını isteyebilecek durumlara düşeceğinizi düşünürseniz de alacağınız ürünün sıcak tutma özelliği olmasına dikkat edin. Zira bu özellik her üründe bulunmayıp sadece belli başlı ürünlerde bu ihtiyacı karşılamak amacıyla konulmuştur. Son olarak eğer farklı ürünleri pişireceğiniz bir buharlı pişirici alacaksanız dijital zamanlayıcısı olması istediğiniz ürünü istediğiniz miktarda pişirmeniz konusunda oldukça büyük bir rahatlık sağlar.

Buharlı Pişiricilerin Fiyatları

Buharlı pişirici fiyatları alacağınız ürünün pek çok özelliğine göre değişkenlik gösterebilir. Bunlardan ilki buharlı pişiricinizin hazne yapısıdır. Daha ufak haznesi olan buharlı pişiriciler, çok daha büyük hazneli buharlı pişiricilere oranla çok daha uygun bir fiyatta olabilir. Ya da bu durum haznenin yapısına da bakabilir. Aynı hazneye sahip iki üründen biri plastic bir hazne yapısı kullanırken bir başkası tencere yapısı kullanabilir ve bu durumda plastik yapı kullanan buharlı pişirici tencere yapısı kullanan buharlı pişiriciye oranla daha uygun fiyatta olabilir. Bir diğer fiyatı belirleyen unsur ise buharlı pişiricinin yemek pişirme aralığıdır. Alacağınız ürünün tek bir şey pişirmeye imkan vermesiyle çoklu ürünü pişirmeye imkan vermesi de fiyatlardaki farklılığı ortaya çıkarabilir. Bir de alacağınız buharlı pişiricinin blender özelliği olması gibi ekstra özellikleri olabilir ve bu da alacağınız pişiricinin fiyatını değiştirir. Son olarak her markanın fiyat politikasındaki değişken de fiyatlardaki farklılığa sebebiyet verir. Dilerseniz siz de Cimri.com'u ziyaret ederek ürünlerin fiyatlarına göz atabilir, en uygun ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery