Ilık bir duş, bütün günün tozunu, kirini, stresini alıp götürür. Duş sonrasında sıra kurulanmaya geldiğinde vücudunuzdaki ıslaklığı ve nemi alacak, sizi rahatlatacak bir bornoza ihtiyacınız vardır. İrya, Taç, Issimo, Altınbaşak gibi markaların ürettiği birbirinden kaliteli bornoz modelleri Cimri.com’da bulunmaktadır. En ucuz bornoz çeşitlerini Cimri’de bulabilir, fiyat seçenekleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 • Bornoz Nedir?

  Havludan üretilen, önü açık ve belinde bir kuşak olan, banyodan sonra kurulanmak amacıyla üretilmiş banyo tekstil ürünüdür. Her yaştan insanın severek kullandığı bornozlar, havlu kumaştan, hava alma özelliğiyle üretilir ve banyo sonralarının rahatlığıdır. Düz havlular vücuda sarılmayı ve kurulanmayı gerektirirken, bornoz havlu giyilebilir olmasıyla ekstra kurulanmaya gerek bırakmaz.

  Bornoz seti bornozun yanında bir adet baş havlusu ve büyük boy bir havludan oluşan settir. Bornoz aile seti ise bay ve bayan için üretilmiş iki adet bornozun yanına baş havlusu ve büyük boy banyo havlusu eklenmesiyle oluşturulmuştur.

 • Bornoz Çeşitleri Nelerdir?

  Bornozlar üretildikleri malzeme ve kullanıcısına göre birçok çeşitten oluşur. Dantelli bornoz kadınlar için özel üretilmiş, yaka, etek ve kol kısmında danteli ile şık bir bornoz çeşididir. Çeyizlik bornoz olarak ta geçer. Erkek bornoz %100 pamuklu havlu kumaştan üretilen klasik bornoz modelidir. Tek renk ya da çizgili veya içi astarlı birçok modeli bulunur. Saunada, havuzda ya da hamamda çok kullanışlı bir ürün olan peştamal bornoz az yer kaplaması, hızlı kuruması ve işlevsel olması sebebiyle çok fazla tercih edilen bir çeşittir.

  Tarih boyu insanların severek kullandığı, çeyizlere sakladığı havluların temizliği ve ferahlığını daha sıcak ve özel bir hale getiren bornozlar renk ve kaliteleriyle şimdi her evde kullanılmaktadır. Zamanla gelişen tekstil sektörü bornoz çeşitlerine bir yenisini eklemiştir. Anti bakteriyel özelliğe sahip, yumuşak dokulu bu yeni bornoz modeli bambu bornoz adı ile anılır. Yüksek su emici özellikli, nem geçirgen yapısı ile son yılların en çok tercih edilen bornoz çeşidi olan bambu bornozların sağlığa katkısı büyüktür.

  Bornoz tıpkı havlular gibi yıkanması kolay olan bir tekstil ürünüdür. Bornoz alırken beden ölçünüze göre hareket etmelisiniz. Çok büyük ya da dar modeller rahat hareket etmeyi engeller. Vücudunuza göre, %100 pamuk veya bambudan üretilmiş bornozlar seçmeniz; yaz kış rahat etmenizi sağlayacaktır.