Marka
Snopy
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Evimizde bulunan bilgisayarlarımızın ses sistem parçasına denir. Bu araç bilgisayarın kendi ses sisteminin dışından dışarıdan bağlantıyla takılır. Mikado, Snopy, Logitech, TBL, Frisby, Creative, Trust gibi markaların bilgisayar hoparlör modelleri Cimri.com da mevcuttur.

BİLGİSAYAR SPEAKER NEDİR?

Bilgisayar, telefon, radyo gibi teknolojik aletlerin kendi sesleri yetersiz kalabilmektedir. Yüksek sesle müzik dinlemek istiyorsunuz fakat bilgisayarınızın sesi bunun için çok az ya da projeksiyondan güzel bir film açtınız ama ses duyulmuyor. Bu durum da yapmanız gereken size en uygun ses sistemini araştırıp satın almaktır. Hoparlör elektrik akımını harekete dönüştüren bir mekanizmaya sahiptir. Bu sayede Titreşimler oluşur. Titreşimi ise ses demektir. Her türlü sesin daha iyi ve kaliteli çıkmasını sağlayan bir araçtır. Müzikseti, tv, mp3 çalar, ev sinema sistemi, kulaklık gibi ses çıkaran araçların hepsinde hoparlör bulunur. Genellikle bilgisayarlar da kullanılan bu parça, bilgisayar kullanıcıları için vazgeçilmez bir parçadır. Bilgisayar hoparlörünün birçok modeli mevcuttur. Bu modeller genel olarak ses sisteminin kaç parçadan oluştuğuna göre değişir. Hoparlörler bir ana gövdeden ve yanındaki küçük hoparlörden meydana gelir. Yanındaki küçük hoparlör sayısı ürünün özelliğini belirler. Örnek olarak 2+1 ses sistemi aldınız, bu sistem bir ana gövde ve yanındaki iki küçük hoparlörden oluşur. Bu sayısı hoparlörün sayısına göre artış gösterir. Modeller sinyal gürültü oranlarına göre de farklılaşırlar. Ürün 2 türlü şekilde satılmaktadır. Kablolulu modeller bilgisayarlar ve tvler için üretilmiştir, bir kablo aracılığıyla alete bağlanır. Kablosuz olan modellerde de bluetooth bağlantısıyla iletişim gerçekleşir. Çeşitli markalar farklı tasarım ürünleri piyasaya sürmüştür. Birbirinden farklı renk ve modelleri Cimri.com da bulabilirsiniz.

BİLGİSAYAR HOPARLÖR BAĞLANTISI NASIL YAPILIR?

Ürün kutusundan spaker, kablo ve cd çıkması gereklidir. İki taraflı olan kablonun bir tarafını bilgisayara bir tarafını da hoparlöre bağlayınız. Ana sistemi de prize sokunuz. Daha sonra kutudan çıkan yazılım cdsini bilgisayara takın ve kurulumun düzgün bir şekilde inmesini sağlayın. Kurulum yapıldıktan sonra hoparlörü kullanabilirsiniz. Bilgisayar hoparlör modellerini Cimri.com da en uygun fiyat garantisiyle bulabilirsiniz.