Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Bebek Pudra Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Bebek Pudra markası:

En Çok İncelenen Bebek Pudra Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Bebek Pudra Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 96 Bebek Pudra modeli içerisinde en ucuz Bebek Pudra fiyatı 2.82 TL iken, en yüksek Bebek Pudra fiyatı 400.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Bebek Pudra fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Bebek Pudra fiyatı ise 14.68 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Bebek Pudra Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Bebek Pudrası

Bir kozmetik ürünü olan pudra, önceleri pirinç unu kullanılarak elde ediliyordu. Günümüzde ise çok daha başka maddelerden yararlanılarak üretilmektedir. Talk, çinko oksit, propilen glikol, magnezyum karbonat gibi maddeler bunlardan bazılarıdır. Bebek pudraları hassas ciltlere uygun olarak tasarlanmıştır. Bebek pudrası toz halindedir; bu yüzden vücuda aşırı şekilde solunum yoluyla akciğerlere girmesi zararlı olabilir. Cilde çok iyi gelir. Hassas bebek ciltlerinde oluşan şişmiş, kızarık, kaşıntılı cilt problemi olan dermatiti önleyici olması bakımından her bebekli ailenin kullandığı bir üründür.  

Bebek Pudrası Özellikleri

Bebek pudralarının başlıca hammaddesi nişasta ve talk maddesidir. Talk pudrası, birçok bakım ürünlerinin de içeriği olan faydalı bir mineraldir. Talk, kayaların kırılması ile kurutulur. Doğal haldeyken yassı, beyaz veya yeşilimsi tabakalar halinde oldukça yumuşaktır. Nemi engellediği için birçok kremler ve ilaçlarda kullanılmaktadır. Bebek pudrasının ise ana üründür. Talk pudrası çok yumuşak olduğu için öğütülerek çok ince tanecikler haline getirilir. Bebek talk pudra, cildin kuru kalmasını ve bebeğin cildinde kolayca kayarak bebek teninin tahriş olmadan yumuşacık olmasını sağlar. Talk pudrasının hoş koku vermesi için içeriğinde kokulu maddeler bulunur. Vücudun daha güzel kokmasını sağlar ve temizlik hissi verir. Bebek pudrasının içindeki pirinç nişastasının emme özelliğinden dolayı fazla nemi nazikçe emer, bebeğin cildini korur ve canlandırır. Bebeğin cildi gün boyu sağlıklı kalır. Zenginleştirilmiş formülüyle, gözenekleri tıkamadan cildin doğal şekilde nefes almasını sağlar. Bebeklerin hassas cildinde kullanıma uygun olarak paraben içermez, boya ve alkol yoktur. Hassas ciltlerde klinik olarak test edilmiştir ve cilt alerjisi risklerini en aza indirecek şekilde formüle edilmiştir. Bebeklerin cildinin en hassas olduğu dönem ilk doğdukları dönemdir. Bebekler için alınan tüm ürünlerde çok dikkatli olmak gerekir. Bebek pudrası döküldüğünde etrafa yayılan partiküller akciğerlere gidip orada bir hastalık meydana getirebilir. Bu ihtimalden dolayı bebeklerde pudra kullanılırken en doğal olan araştırılmalı ve özenle seçilmelidir. Çok çeşitli bebek pudra markaları bulunur. İçerisinde organik olmayan sentetik boya ve zararlı koku verici maddeler olan ürünler alınmamalıdır. İçeriğinde mısır nişastası bulunan ya da zararı olmayan talk içeren pudralar tercih edilmelidir. Onu da kullanırken olası bir zararı en aza indirmek için pudrayı direkt sürmeden önce bir pamuğa döküp, bütün partiküllerini döktükten sonra kullanılmalıdır. Aşırı kullanmaktan kaçınılmalıdır; aksi takdirde gözeneklerde tıkanmaya neden olur.

Bebek Pudrası Kullanım Alanı

Pişik sorunu, bebeklerde en sık karşılaşılan cilt problemlerinden biridir. Bu yüzden anneler pişik problemi için birçok yönteme başvurmaktadır; bu sebeple kullanılmak üzere birçok farklı bebek pudra çeşitleri bulunur. Bebek pudrası birçok farklı alanda kullanılır. Özellikle bebekler için kullanılan pudranın yetişkinler için de bazı kullanım şekilleri vardır. Güzellik alanında da kullanılan bebek pudrası, bebeklerin pişik olmasını önlerken, cildini yumuşacık yapar. Doğumdan sonra ve banyodan sonra bebeklerin cildini rahatlatmak için kullanılır. Bebekli ailelerin evinde mutlaka bulunması gereken bir üründür. Bebek bezlerinin bazı hassas cilde sahip bebeklerin tenini tahriş etmesi sonucu oluşan dermatiti önler. Bebek serpme pudra pişiği önleyici olarak kullanılır; tedavi amaçlı kullanılmaz. Hassas tenli bebeklerin cildine iyi gelir. Bebek pudrası cilt bakımında yetişkinler tarafından da çokça kullanılan bir üründür. Maske, makyaj ve saç bakımı gibi birçok alanda kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Dermatologlar ve güzellik uzmanlarının yaptığı araştırmalara göre birçok alanda kullanılabilecek bir bakım ürünüdür. Hem kendi hem de bebeğinizin cildine iyi gelen bebek pudrası koltuk altı, boynun alt kısmı ve eklemlerin kıvrım yerlerinde oluşan isilik için kolaylıkla sürülebilir. Deodorant ve diğer kozmetik ürünlerinin yapımında kullanılır. Makyajdan cilt bakımına, saç yağlanmasınadan sivilcelere kadar; hatta yüzde oluşan birçok lekeyi giderici olarak kullanılabilir. Pudra nemi emdiği için sivilce oluşumunu ve cildin parlamasını önler. Sivilceleri kurutarak daha az görünür hale getirir. Bunun için banyodan sonra, önce nemlendirici sürülerek, üzerine talk bebek pudrası sürülür; bu şekilde cilt kurumamış olur. Bebek pudrası kirpiklerin uzaması ve daha dolgun görünmesinde olduğu gibi; kirpik dökülmesi probleminde de başarılı olduğu görülmüştür. Kirpiklerin dolgun görünmesi için makyajdan önce kirpiklere az miktarda pudra uygulanır ve üzerine rimel sürülür. Etkisi en çok yaz aylarında belli olan en önemli özelliklerinden biri terlemeyi azaltmaktır. Terleyen bölgeye az miktarda uygulandığında sonuç kuru ve hoş kokulu bir ten olacaktır. Bu özelliği sayesinde uzun süre ayakkabı içinde havasız kalan ayakların kokmasını engellemek için bile etkili olmaktadır. Yine yaz aylarında sahilde vücudunuza kumun yapışmasını istemediğiniz yerlere pudra sürdüğünüzde, kumdan koruduğunu göreceksiniz. Bebek pudrasının kullanım alanları yalnızca ciltle sınırlı değildir. Talk bebek pudrası, kıyafetlere dökülen yağ lekelerine karşı çok etkilidir. Ayrıca saçın temiz görünmesi için saça pudra uygulanıp taranır. 

Bebek Pudrası Fiyatları

Gelişen teknoloji ile tüm bebek ürün markaları bebek ürünlerinin formüllerini mükemmelleştirmek için çalışmaktadırlar. Her marka kendi standartlarına göre kalitedeki bileşenleri seçerek bebek pudrası formüle etmektedir. Bu da markaların ürün fiyatlarına yansır. Bebek pudraları şişe halinde paketler içerisinde 50 gramdan 200 grama kadar değişen boyutlarda satılarak; her boyu farklı fiyatlandırılıyor. Bebek pudrasının organik veya bitki özlerinden üretilmiş olması da bebek pudrası fiyatları farkının olma sebeplerinden biridir. Markaların yapmış olduğu kampanyalar takibinde bebek pudrası ürünlerini daha uyguna elde edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery