Marka
BOCCHI
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Bataryalar ve musluklar kategorisinde bulunan bataryalar, sıvı akışının kontrolünü sağlayan bir nevi vanadır. Banyo, mutfak ve tuvalet gibi alanlarda kullanılan bataryaları, eviye bataryaları olarak da bilinmektedir. Cimri.com’da Artema, E.C.A, GPD, Ar ve Aquamix gibi onlarca markanın içerisinden evinize veya iş yerinize en uygun bataryalarını bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

Batarya seçimi nasıl yapılmalıdır?

Mutfak, banyo ve lavabolar için doğru ve kullanışlı lavabo bataryası seçimi yapmak oldukça önemlidir. Lavabo bataryasını satın almadan önce ölçü seçiminin yapılması gerekmektedir. Bataryaların ideal ölçüleri genellikle yüksekliği 90 mm ve çıkış ucu 130 mm olan modellerdir. Ancak bu noktada; lavabo ölçüsünün, lavabo bataryasının ölçüsünü etkileyeceğini de göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Lavabo bataryası ölçülerinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ellerinizi yıkarken elinizi lavabo bataryasının altına rahat bir şekilde koyabilmeniz ve dışarıya su sıçratmamasıdır. Bu nedenle lavabo bataryasını satın almadan önce doğru ölçülere karar vermeniz oldukça önemli olacaktır. Lavabo bataryanızı alırken, ara musluğu filtreli olan modelleri tercih etmeniz, lavabo bataryanızın ömrünü uzatacaktır.

Bataryalar nasıl parlatılır?

Mutfak ve banyolarda bulunan bataryalar zaman içerisinde su ile temas ettiğinden kararabilmektedir. Batarya temizliği için asitli kimyasallar yerine besinlerdeki doğal asitleri kullanmak ise daha güzel bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmak için kullanılabilecek en pratik yöntem sirke ya da limon kullanmaktır. Sirkeyi temiz bir bezin üzerine dökerek lavabo bataryanızı ovabilirsiniz. Sirkenin içerisinde bulunan ürik asit, lavabo bataryanıza zarar vermeden parlamasını sağlayacaktır. Su ile duruladıktan sonra kurulamanız lavabo bataryanızın ilk günkü gibi parlamasını sağlayacaktır. Lavabo bataryasını parlatmanızı sağlayacak bir diğer yöntem ise limon veya limon tuzu kullanmaktır. İkiye böldüğünüz limonu, lavabo bataryasının üzerinde ovarak gezdirebilir ve sonrasında duru su ile yıkayabilirsiniz. Bu yöntem ile de lavabo bataryanızı parlatabilir ve güzel bir sonuç elde edebilirsiniz. Lavabo bataryaları kromlu yüzeyler olduğundan, kezzap türü temizleyiciler ya da sert yüzeyli sünger kullanmanız kromun yapısını bozacak ve lavabo bataryanızın üzerinde geri dönüşü olmayan lekelerin oluşmasına sebep olacaktır.

Siz de mutfak veya banyonuza en uygun bataryalara Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz fiyat seçenekleri ile dilediğiniz lavabo bataryasına kolayca sahip olabilirsiniz.

Banyo Bataryası Nedir?

Modern yerleşim yerlerinde içme ve temizlik için kullanılan su, büyük şebekeler aracılığıyla binalara ulaştırılır. Bina ve daire içlerine, çeşitli borulardan oluşan tesisatlar döşenir ve su, bu tesisatların içinden akar. Suyu bina ve daire içine ileten bu sisteme de su tesisatı denir. Su tesisatının en son noktası musluktur. Musluk, suyun akışını kontrol etmemizi sağlayan bir vanadır. Musluğun üzerindeki vanayı sağa veya sola çevirerek suyun akmasına izin veririz veya akışı keseriz. Musluk tanımı sadece tek bir vana için kullanılır. Birden fazla musluk kullanılan sistemler de vardır. Bu sistemlere batarya denir. Bataryalar banyo ve mutfak gibi hem sıcak hem de soğuk suya ihtiyaç olan yerlerde kullanılır. Sıcak su vanası ve soğuk su vanası ayrıdır ama aynı musluktan aynı anda akarlar. Sıcak veya soğuk su vanalarını açıp veya kısarak suyun sıcaklığı ayarlanır. Vanalardan biri diğerine göre daha çok açılırsa açılan vanadan akan suya göre su sıcaklığı değişir.

Batarya Çeşitleri ve Banyo Bataryası Kullanımı Nasıldır?

Batarya kullanılan alanlar genellikle mutfak ve banyolardır. İkisinde de iki vana ve bir musluk vardır. Muslukların birisi kırmızı renklidir ve bu renkli vanadan sıcak su akar. Diğer vana ise mavi renklidir ve soğuk suyu kontrol eder. Banyo bataryalarında, yönlendirici ve duş başlığı da bulunur. Yönlendirici, suyu yönlendirir ve suyun musluktan veya duş başlığından akmasını sağlar. Bataryalarda, farklı biçimlerde yönlendiriciler bulunur. Klasik banyo bataryalarındaki yönlendirici, ince uzun bir kol şeklinde yapılır. Kolu yukarı veya aşağı hareket ettirerek suyun yönü değiştirilir. Fakat yeni sistemlerde düğme tarzında yönlendiriciler tasarlanmıştır. Üstten bastırarak veya yukarı doğru çekerek yönlendirici suyun akışını değiştirir. Banyo bataryasındaki duş başlığı ise suyun yukarıdan akmasını sağlayarak banyo konforumuzu artırır.

Yönlendirici, suyu duş başlığına gönderir, su metal bir hortum içinden başlığa ulaşır. Başlık üzerindeki delikler sayesinde su yağmur şeklinde akar. Böylece su sabit bir yere değil de daha geniş bir alana akar. Bu sayede banyo yapmak daha hızlı ve kolay olur.

Eğer bozulursa, banyo bataryaları tamir edilir veya yeni bir bataryanın montajı yapılır. Yeni bir batarya almak isterseniz, Artema, Gpd, E.C.A., Grohe, Fildişi, Senatör, Hansgrohe, Artinox, Alper Banyo, Artmix, Punto, Aquamix, AR-YAK, Penta, Ar, Hafele, Gip, Stanley, Orka, Cookie & Lewis, Şenpres, BOCCHI, EISL marka bataryaları, en ucuza almak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Duş Bataryanız Su mu Sızdırıyor?

Su sızdıran duş bataryası ile hepimiz karşılaşmışızdır. Hatta suyu normalde vermesi gereken duş başlığı uç kısmından değil de, hemen altında bulunan ek yerinden vermesi; duş alırken başlığı fırlatıp atma isteği yaratmıştır çoğu kişide.

Bataryanız su sızdırıyorsa; öncelikle tamir etmeyi deneyebilirsiniz. İç kısmında bulunan duş batarya filtresi kireçlenmiş olabilir ve bu basıncın normal dağılmamasına neden oluyor olabilir. Ya da ek bölgesinin sıkıştırılması gerekiyor olabilir. Bu kontrolleri yaptıktan sonra hala problem devam ediyorsa; önerimiz duş başlığını yenilemeniz olacaktır. Duş başlığı fiyatları oldukça uygundur ve çoğu zaman yenilemek, tamir etmekten çok daha mantıklıdır. Tamir konusunda ısrar ediyorsanız duş parçalarına cimri.com’dan çok kolay ulaşabilirsiniz.

Duş Bataryası Montajı Nasıl Yapılır?

Başlığın değişimi oldukça kolay bir işlemdir ve çoğu zaman yardıma ihtiyacınız kalmaz. Eski duş başlığını, hortumunun musluğa bağlandığı noktadan bir anahtar yardımı ile sökün. Ardından orada birikmiş bir kireç varsa temizleyin. Sonrasında yeni duş başlığınızı, hortumundan ö bölgeye monte edin ve yine bir anahtar yardımı ile sıkıştırın.

Musluğu açıp su kaçağı olmadığından emin olun. Eğer hortumu değiştirmek istemiyorsanız; aynı işlemi hortum ile başlığın birleştiği noktadan yapabilirsiniz.

Bataryanın değişimi ise biraz daha zordur. Ana vanayı kapattıktan sonra anahtar yardımı ile bataryayı iki adet ya da modeline göre tek adet giriş noktasından sökmeli ve kireç kontrolünü tamamlamalısınız. Sonrasında yeni bataryanızı aynı şekilde takıp, su sızdırma kontrollerini yapabilirsiniz.

Duş Bataryası Yüksekliği ve Modelleri

Bataryanın yüksekliği konusunda tesisatçınıza danışmanız faydalı olacaktır. Bu sırada kullanım kolaylığını da düşünmek gereklidir. Model olarak aç kapa, duş bataryası modelleri su sıcaklığını ayarlarken çok daha kullanışlıdır. Klasik musluklu modeller ise kullanım sırasında fazla sıkıştırılmamaya özen gösterilmelidir. Duş bataryasından sıcak su gelmemesi durumu yükseklik ile ilgili bir problemi gösteriyor olabilir. Bu durumda mutlaka tesisatçınıza danışınız.

Banyonuza uygun ve uzun süre sorunsuz kullanacağınız, E.C.A, Artema, GPD, Hansgrohe, Hafele, Senatör ve Ar marka duş bataryalarını, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Fotoselli Lavabo Bataryası Ne İşe Yarar?

Günümüzde su en değerli doğal kaynaktır ve korunması gerekmektedir. İsraf edilen su miktarının önüne geçmek için her alanda yeni tasarımlar ve kaynak korumayı ön plana alan projelerle farkındalık arttırılmaktadır.

En büyük su israfı banyo yapılırken, el yıkama, diş fırçalama sıralarında ve elde bulaşık yıkanırken gerçekleşmektedir. Fotoselli bataryalar, sadece çeşmenin altında el varken ve aktif olarak su kullanılırken açık kalmasını sağlamakta ve kullanılmayan anlarda kendiliğinden kapanmaktadır.

Fotoselli lavabo bataryası nasıl çalışır?

Fotosel ışık ile çalışan bir sistemdir ve çalışması için pil gereklidir. Fotoselin gördüğü alanda ışık ile ilgili değişiklik olduğunda fotosel bunu algılar ve çalışır. Fotoselli otomatik lavabo bataryalarını her türlü AVM, benzin istasyonu ve toplu tuvaletlerde görmek mümkündür. Bu kadar çok tercih edilmesinin birden fazla nedeni vardır. İşletmeye su israfını önleyerek ekonomik kazanç sağlar. Bunun yanı sıra kullanıcılar için büyük bir kolaylık ve hijyenik avantaj sağlamaktadır. Tuvaletten çıktıktan sonra eller kirlidir ve tuvalet kapısı gibi herkesin kirli elleriyle dokunduğu birçok yere dokunulmuştur. Daha büyük problem ise, bu eller ile su açılmak için lavabo bataryasına dokunulur ve aynı musluğa eller yıkandıktan sonra da dokunularak mikroplar tekrar yıkandıktan sonra ellere bulaştırılır. Bu durum her türlü hastalığın yayılmasına zemin hazırlamakta ve daha da kötüsü ellerin yıkanmasının neredeyse bir anlamı kalmamaktadır.

Günümüz teknolojisi ile bu problemler artık uzakta kalmıştır. Pilli fotoselli lavabo bataryaları ile musluk açma ve kapama problemi ve dokunmaya gerek kalmadan, toplu tuvaletlerde eller yıkanabilmektedir. Bu sırada su tasarrufu konusunda da büyük bir aşama kaydedilmiş olunmaktadır. Zaman zaman halka açık tuvaletlerde durmadan akan muslukları görmüşüzdür. Bu durum bazen fazla kullanılmaya bağlı olan bozulmalardan; bazen de el yıkaması sonrasında kirli olan musluğa dokunmak istemeyen kişilerin açık bırakmasından kaynaklanmaktadır. Fotoselli sabunluklar ve otomatik lavabo bataryaları sayesinde bu sorunlar yaşanmamakta ve çeşmeler kendiliğinden kullanılmadığı zamanlarda kapanmaktadır.

Fotoselli lavabo bataryaları en ucuz nereden alınır?

Farklı tasarımlarda Cooke &Lewis marka fotoselli lavabo bataryalarını, cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Artema, E.C.A. ve GPD markalı küvet bataryalarını, en uygun fiyat garantisi ile cimri.com sitesinde bulabilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Birden fazla musluğun kullanıldığı sistemlere batarya adı verilir. Küvetleri rahatça ve istenilen sıcaklıkta doldurabilmek için de küvet bataryaları kullanılır. Bu bataryalar üzerinde sıcak ve soğuk su vanaları ayrı ayrı ayarlanabilir, ancak her ikisi de aynı musluktan akarlar. Vanalardan birini, diğerine göre daha çok açtığımızda, suyun sıcaklığını değiştirmiş oluruz. Soğuk su musluğunun üzerinde genellikle mavi ve sıcak su musluğunun üzerinde kırmızı renk bulunur. Batarya üzerinde yönlendirici kol bulunur. Bu kolu aşağı ve yukarı hareket ettirerek, suyun musluktan veya duş başlığından akmasını sağlarız.

Küvet bataryası nasıl tamir edilir?

Bataryalar genellikle mutfak ve banyolarda kullanılır. Küvete su doldurmak ve duş almak amacıyla küvetlere takılan bataryalara, küvet bataryası denilir. Bu batarya bazen su damlatabilir, su sızdırabilir, tam kapanmayabilir veya farklı bir şekilde bozulmuş olabilir. Bataryanın su sızdırmasının nedeni genellikle eskimiş, yıpranmış veya uzun süre değiştirilmemiş batarya contalarından kaynaklanır. Daha önce hiç tamirat yapmamış birisi için bu işlem yaklaşık 1 – 1,5 saat sürmektedir. Bozulan bataryalar, tamir edilir veya yenisi ile değiştirilir. Bataryayı tamir edecekseniz, öncelikle açık olan su kapatılmalıdır. Daha sonra, tornavida ile batarya kapakları açılır. Kapakları açtığınızda, batarya vidalarını görürsünüz, bu vidaları da gevşetmeniz gerekir. Vidalar gevşeyince, musluk yavaşta ana gövdeden ayrılabilir. Son olarak salmastrayı çıkartmak için iki ağızlı anahtarınızı kullanabilirsiniz. Bu işlemin ardından nihayet eskimiş contaya ulaşabilirsiniz. Bu contayı yenisi ile değiştirdikten sonra, tüm ekipmanı tekrar yerine monte edebilirsiniz. Eğer aç kapa sistemli çalışan bir bataryanız varsa bunun için bataryanızla aynı markada olan bir batarya kartuşu satın almanız gerekir. Farklı markaların kartuşlarının uyum sağlamama riski çok yüksektir. Küvet bataryanızı değiştirmek isterseniz, en ucuz alternatifleri cimri.com sitesinden görüntüleyebilirsiniz.

Küvet bataryası fiyatları ne kadardır?

Bu ürünlerin fiyatları, marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. En uygun fiyatlı ürünü bulmak için, cimri.com sitesinde, bataryalar & musluklar kategorisinde yer alan, küvet bataryaları sekmesini inceleyebilirsiniz.