Marka
Rain Pump
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler

Baymak, Rain Pump, Einhell, Gardena, Elektro Maschinen, Max Extra, Karcher, Intex, Alarko, Leo, ve KL markalı, bahçe sulama pompalarını en uygun fiyatlı olarak satın almak isterseniz, cimri.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bahçe pompası ne işe yarar?

Pompalar, sıvıları düşük basınçtan yüksek basınca taşıma prensibiyle çalışan, suyun hareket etmesini sağlayan sisteme sahip makinelerdir. Pistonlu pompalar, diyaframlı pompalar, tek motorlu pompalar ve çok motorlu pompalar vardır. Bahçeli evler, birkaç dönüm arsalarda sebze meyve yetiştiren kişiler sulama için bahçe pompalarını kullanırlar. Bu tipte bir bahçe sulama pompasının kullanılabilmesi için, bahçede bir sulama kuyusu açılması gerekir. Bu kuyu, su çıkıncaya kadar açılır. Su çıktıktan sonra bir süre daha kazılır ve durdurulur. Daha çok toprak kuyulardır. Sahilde kazma kürekle kumu kazıp kuyu açtığınız zamanları hatırlarsak, bahçe kuyuları da aynen bu mantıkla kazılır. Denize yakın yerlerde kazılan kuyulardan suyun çıkması için birkaç metre kazmak yeterli olurken, denizden uzaklaştıkça suyun bulunması için kazılması gereken derinlik daha da artar. Bu kuyuların kazılması, çok sulak yerlerde fazla suyu toplayarak bahçe veriminin artmasına da yardımcı olur. Bahçe pompaları, su motoru diye de bilinir. Kuyunun kenarına yerleştirilen bahçe pompası, kuyudaki suyu çekip hortuma verir. Böylece bahçeler, masrafsız bir şekilde sulanmış olur.

Bahçe pompalarının çeşitleri nelerdir?

Hidrofor, santrifüj pompası, hidromat, su drenaj pompası, jet pompası veya bahçe pompası olarak da çeşitlere ayrılabilir. Ayrıca, dalgıç pompa, derin kuyu pompası, derin kuyu dalgıç pompası olarak da sınıflandırılabilir. Kullanılacak alan ve kuyu tipine göre uygun bahçe pompası satın alınır.

Bahçe su pompası fiyatları ne kadardır?

Cimri.com sitesinde, satın almak istediğiniz ürün profilinde yer alan, ‘fiyat alarmı’ butonunu aktif konuma getirerek, üründe meydana gelen indirim ve fırsatlardan hemen haberdar olabilirsiniz. Cimri.com, aradığınız ürünlerle ilgili fiyat karşılaştırması yapmanıza yardımcı olan bir sitedir. Arama kutusuna yazdığınız ürünün satışını, en ucuz şekilde yapan online alışveriş sitelerini tek tıkla karşınıza getirir. Böylece, çeşitli siteler arasında dolaşarak zaman kaybetmemiş olursunuz. Cimri.com, hem zamanınızı hem de cebinizi düşünür.