BAHÇE MANGALI NEDİR?

Bahar ve yaz aylarının vazgeçilmez eğlencelerinden bahçe mangalı/barbekü ve yardımcı ekipmanları ile kaliteli ürün en uygun fiyat garantisi ile cimri.com’da sizleri bekliyor.

Bahçe mangalı barbekü denir?

Mangal, genelde saç, pirinç yâda bakır gibi maddelerden yapılmış, alt kısmında kömür yakılması için bir hazneden oluşan, üst kısmında da üzerinde yemek pişirmenize imkân sağlayan bir ızgarası bulunan ve istenildiğinde ısınmak için de kullanılabilecek aletlerdir. Bir diğer adı da barbekü olan mangal kültürü geçmişimizden bu yana modası eskimeyen ve hiçbir zamanda eskimeyecek olan pişirme yöntemidir. Barbeküyle, odun veya kömür ateşinde pişen, et, balık, tavuk, patates, domates, patlıcan gibi sebzelerin tadı, diğer pişirme yöntemlerine göre daha lezzetlidir. Ayrıca kor haline gelmiş ateş üzerinde pişirilen yemek, ekstra yağ kullanılmadığından daha sağlıklıdır.

Bahçe mangalı yapımı ise oldukça kolaydır. Odun yâda kömürü, haznesinin altında kor haline gelene kadar yaktıktan sonra, üstüne koyacağınız ızgara tel üzerinde yemeklerinizi kolayca pişirebilirsiniz. Odun ateşi yâda kor üzerinde pişen yemeğin tadı daha farklıdır. Hafif isli bir koku et yemeklerinize çok yakışacaktır. Ayrıca üzerinde pişireceğiniz sebzeler ise, mangal keyfinizi tamamlayacaktır.

Bahçe mangal modelleri nelerdir?

Mangallar farklı boyutlardadır. Eğer mangal keyfini kalabalık bir aile veya arkadaş grubu ile yapmak isterseniz, bahçe mangalı büyük modelleri imdadınıza yetişir. Geniş ızgara teli ile aynı anda daha çok yemek pişirmenize olanak sağlar.

Tekerlekli bahçe mangalı çeşitleri ise, ayak kısmında bulunan tekerlekleri sayesinde kolay taşınır.

Eğer ateş yakmak ile uğraşamam bana göre değil diyorsanız, elektrikli bahçe mangalı modelleri de mevcuttur. Ateş yakmaya gerek duymadan, besinlerinizi ızgara lezzeti eşliğinde pişirirken, besin değerlerinin kaybolmasını engeller.

Bunun yanında, mangalınız fazla yer kaplamasın istiyorsanız, daha küçük boyutlardaki mangallar yâda kullandıktan sonra katlayabileceğiniz katlanabilir bahçe mangallarını da web sitemizden temin edebilirsiniz.

Blooma, weber, Mehtap, Landmann, Weber Stephen markalı bahçe mangalı ve barbekü modelleri, ayrıca eldiven, maşa, mangal fırçası, mangal üfleyicisine varana kadar her türlü yardımcı ekipmanları, en uygun fiyatlarla cimri.com’dan sipariş edebilirsiniz.

https://www.cimri.com/bahce-mangali-barbeku