Özellikle ailece arabayla uzun yola çıkanlar, aracında gıda taşıyanlar için bagaj havuzları çok pratik bir yardımcıdır. Bagajın kirlenmesini önleyen bagaj koruyucu havuzlar, arabanın bagajını kolayca temizlemenize yardımcı olur.

  • Bagaj Havuzu Nedir?

    Araba bagajını temiz tutmak için ya da bagajı kolayca temizlemek için kullanabileceğiniz bir ürün olan bagaj koruyucu havuz, oto aksesuarlarından biridir. Özellikle bagajda gıda taşınması durumunda gıdaların sularının bagaja akması, bozulan yiyeceklerin ya da ambalajı açılan ürünlerin bagaj zemini kirletmesi sık rastlanan durumlardır. Market alışverişi sonrasında, memleket ziyaretlerinden sonra eve memleket ürünleriyle dönerken ya da tatile çıkarken bagaja doldurulan gıdaların zemini kirletmesini önlemek için bagaj havuzlarını kullanabilirsiniz.

  • Bagaj Havuzuna Neden İhtiyaç Duyulur?

    Bagajı kir, leke, sıvı ve tozdan korumak için bagaj havuzu çeşitleri kullanılır. Turşu, sirke, meyve suyu, balık ya da peynir gibi malzemeler ambalajlarından sızdırdıkları sıvılarla araçta uzun süre devam edecek kötü kokulara sebep olurlar. Özellikle böyle durumlarla karşılaşmamak için bagaj havuzu kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bagaj koruyucular ya da bagaj havuzları gıda ambalajlarından sızan sıvıların bagaja ve araca temasını önler. Bagaj havuzunu temizlemek için silmeniz ya da suya tutup yıkamanız yeterlidir. Oysa aracınıza temas eden sıvılar ya da lekeler için detaylı temizlik gerekebilir. Üstelik bazı lekeler temizlik yapılsa da çıkmaz. Bu da aracınızı ikinci elde satarken ona değer kaybettirebilir.

  • Bagaj koruyucuları farklı malzemelerden üretilmiş olabildikleri gibi kalınlık, derinlik konusunda da bir birinden farklıdırlar. Bu nedenle bagaj koruyucu alırken uyumlu olduğu araçları, havuz derinliğini ve kullanılan malzemeyi dikkate almak gerekir. Bagaj havuzları genellikle araç marka modellerinin bagaj ölçülerine göre üretilirler. Bagaj havuzları, Hyundai Getz bagaj koruyucu havuz, Dacia Sandero bagaj koruyucu havuz, Ford Connect bagaj koruyucu havuz, Peugeot 3008 bagaj koruyucu havuz benzeri isimlerle sunulmaktadır. Z-teck, Modacar, Automix, Tarz popüler bagaj koruyucu havuz markaları arasındadır.

  • Uygun Fiyatlı Bagaj Koruyucu Havuzlar Nereden Alınır?

    Aradığınız markanın bagaj havuzunu en avantajlı biçimde almak için cimri.com’u tercih edebilirsiniz. Söz konusu markanın farklı online pazarlardaki fiyatlarını karşılaştırmalı olarak görüntüleyebileceğiniz cimri.com ile en uygun fiyatlı bagaj havuzunu kolayca alabilirsiniz.