• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Motorlu taşıtların zemininde paspas kullanmak hem daha hijyenik bir sürüş ve yolculuk için hem de aracı korumak için önemlidir. Araç marka ve modeline göre üretilen araba paspasları, iç zemini yıpranmaktan korur.

Araca Özel Paspaslar Nedir?

Araba paspasları, genellikle marka ve modellerin iç zemindeki ölçülerine göre şekillendirilir. Bir araba paspası üretilirken söz konusu arabanın koltuk mesafesi, zemin özellikleri, zemin ölçüleri mutlaka dikkate alınır. Bu nedenle otomobile paspas alırken araç marka ve modeline göre seçim yapmak gerekir.

Araç Paspası Seçimi Nasıl Olmalı?

Araç paspası seçiminde, malzeme kalitesi, boyutlar, renk gibi birden fazla detay göz önüne alınmalıdır. Temelde araç içinde kolay yerinden çıkmayacak, kaymayacak yapıda ancak yıkanması, temizlenmesi zor olmayan ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca aracın genel iç aksesuarları ve görünümüyle uyumlu ürünler seçmek de önemlidir. Eğer oto paspaslarının kolayca yıkanabilir olmasını istiyorsanız ve sıklıkla araba paspaslarını yıkatıyorsanız bu konuda kolay yıkanabilen ve yıkamaya karşı hızlı deforme olmayan bir ürün tercih edilmelidir. Ayrıca ağır malzemeden sık dokuma ile dokunmuş olan ve arabanın zeminine bir bütün olarak oturan ürünler de kullanım kolaylığı sunabilir.

Arabada Paspas Kullanmak Şart mı?

Arabada paspas kullanmak, öncelikle yağmurlu ve karlı havalarda dışarıdaki çamur ve sıvıların aracın içine taşınmasına engel olacağı için önemlidir. Dışarıdaki tozu, pisliği, çamuru paspas zemininden temizlemek arabanın zemininden temizlemekten daha kolaydır. Oto paspasları, araç zeminini uzun yıllar çürüme, yıpranma gibi etkilerden korumak için de önemli bir fonksiyona sahiptir.

Cimri.com ile Elit, Image, Automix, Z- Tech, Modacar, Erpar, Ototarz gibi markaların oto paspas ürünlerine avantajlı fiyatlarla ulaşabilirsiniz. Kolayca fiyat karşılaştırması yapabilir, en uygun fiyatlı araba paspası ürünlerini inceleyebilirsiniz.