• En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

Altın; medeniyetlerin var oluşlarından beri insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. Statü sembolü olması ile İnkalardan Mısırlılara kadar birçok dönemde kendine yer bulmuştur. Altın takılar; göz alıcı parlak sarı rengi, hiçbir zaman değerini kaybetmemesi ve zarif tasarımlarıyla kadınların hayatında çok büyük bir yere sahiptir. Bütün altın takıların içerisinde en kolay kullanıma sahip olan ise; altın bileziktir. Bilezikler; günlük hayatta, davetlerde ve düğünlerde rahatlıkla kullanılabilir. Siz de yeni sezon altın bilezik modellerine göz atmak isterseniz; en uygun alışverişin adresi Cimri.com’da Goldstore, Melis Gold, Bella Gloria, Bilezikhane, Altınbaş gibi dünyaca ünlü markalara ait tasarımları en ucuz fiyatlara bulabilirsiniz.

Altın Bilezik Nedir?

Kıymetli bir metal olan altından üretilmiş, birçok farklı modele sahip bilezik çeşididir. Altın bilezik ayarları; 14, 18 ve 22 ayar olarak değişir. En çok tercih edilen 14 ayar ve 22 ayar bileziktir. Altın bilezik gramları ise oldukça değişkenlik gösterir. Genelde 5 gramdan başlayarak 40 grama kadar gider. Birçok farklı modelde ve çeşitte bilezik bulunmaktadır. İşçiliğe ve zevke göre farklı tercihler yapmak mümkündür. Bilezikler içerisinde en çok bilinen model; burma altın bileziktir. Yeni altın bilezik modelleri arasında olan kelepçe bilezikler; özellikle genç bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Son dönemlerin en popüler ve en ucuz modelleri; zincir altın bileziklerdir. Altın bir zincire eklenmiş olan birçok farklı aparattan oluşur. Bu aparatlar genelde; kalp, kuş, yıldız, yonca, yaprak, yusufçuk, nazar boncuğu gibi modellerdir.

Altın bilezik tasarımları arasından zevkinize ve giyim tarzınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Aynı zamanda sevgilinize, eşinize, annenize hediye etmek için en ucuz hediyelik altın bilezik çeşitlerine de Cimri.com’dan ulaşabilirsiniz.

Altın Bilezik Nasıl Temizlenir?

Kullanıma bağlı kararmalar ve kirlenmeler sonucunda bileziğinizi temizlemek isterseniz; evde bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunlardan birisi ılık su ve deterjan eklenmiş su içerisinde bileziği 15-20 dakika bekletmektir. Yumuşak bir fırça yardımıyla bilezikler hafifçe fırçalanmalı ve durulandıktan sonra kurulanmalıdır. Fakat taşlı modellerde temizliğe dikkat etmek gerekir. Altın bilezik temizlemenin en garanti yolu; bir kuyumcuya yaptırmaktır. İşinin ehli ustalar, çok kısa sürede ve çok uygun bir fiyata bu işlemi sizin için yapacaklardır.