Altın Bilezik

En Ucuz Altın Bilezik Fiyatları

1382 ürün gösteriliyor.
Altın Ayarı
Altın Bilezik fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Altın Bilezik modelleri ve Altın Bilezik fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Altın Bilezik kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Harem Altın, Altınsepeti, Michael Kors, Bella Gloria, Altın Sepeti. 1382 adet Altın Bilezik fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Altınbaş PMZE157-8K Pırlanta Tektaş Yüzük
Altınbaş PMZE157-8K Pırlanta Tektaş Yüzük
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
10 gr 24 Ayar Gram Külçe Altın
10 gr 24 Ayar Gram Külçe Altın
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Altın Kelebek 14 Ayar Bileklik
Altın Kelebek 14 Ayar Bileklik
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Altın Bilezik Nedir?

Kıymetli bir metal olan altından üretilmiş, birçok farklı modele sahip bilezik çeşididir. Altın bilezik ayarları; 14, 18 ve 22 ayar olarak değişir. En çok tercih edilen 14 ayar ve 22 ayar bileziktir. Altın bilezik gramları ise oldukça değişkenlik gösterir. Genelde 5 gramdan başlayarak 40 grama kadar gider. Birçok farklı modelde ve çeşitte bilezik bulunmaktadır. İşçiliğe ve zevke göre farklı tercihler yapmak mümkündür. Bilezikler içerisinde en çok bilinen model; burma altın bileziktir. Yeni altın bilezik modelleri arasında olan kelepçe bilezikler; özellikle genç bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Son dönemlerin en popüler ve en ucuz modelleri; zincir altın bileziklerdir. Altın bir zincire eklenmiş olan birçok farklı aparattan oluşur. Bu aparatlar genelde; kalp, kuş, yıldız, yonca, yaprak, yusufçuk, nazar boncuğu gibi modellerdir.

Altın Bilezik Nasıl Kullanılmalı?

Doğada hiçbir madde, hiçbir element, dağ, kaya, taş sabit bir halde, kütle kaybetmeden yerinde duramaz. Devamlı bir şeklide gözle görülmeyecek şekilde aşınır. Altın bilezikler için de bu kural geçerlidir. Özellikle ev hanımları bulaşık ve ev temizliği ile uğraşırlarken birçok kimyasal bileşen ile temas halinde olurlar ve bu bileşenler ister istemez altın bileziğe de sıçrar ve bulaşır. Bu da altın bileziğin yine az önce açıkladığımız gibi gözle görülmese dahi aşınmasına sebep olur. Aynı zamanda bu katma değerine de etki eder. Bu yüzden özellikle ev temizliği ve bulaşık yıkamalarında altın bileziklerin çıkarılması tercih edilmelidir.

Altın Bilezik Nasıl Temizlenir?

Kullanıma bağlı kararmalar ve kirlenmeler sonucunda bileziğinizi temizlemek isterseniz; evde bazı yöntemleri deneyebilirsiniz. Bunlardan birisi ılık su ve deterjan eklenmiş su içerisinde bileziği 15-20 dakika bekletmektir. Yumuşak bir fırça yardımıyla bilezikler hafifçe fırçalanmalı ve durulandıktan sonra kurulanmalıdır. Fakat taşlı modellerde temizliğe dikkat etmek gerekir. Altın bilezik temizlemenin en garanti yolu; bir kuyumcuya yaptırmaktır. İşinin ehli ustalar, çok kısa sürede ve çok uygun bir fiyata bu işlemi sizin için yapacaklardır.

Altın Bilezik Pahalı Mıdır?

Belki de en zor cevap verilecek soru budur. Bazen an içinde bir bileziğin fiyatı değişebilir. Bu tabi ki kuyumcuların daha iyi bilecekler bir iştir. Ancak bir altın bilezikte fiyatı etkileyen temel etken onun el işçiliği ve tasarımıdır. Bu yüzden altın bilezikler çok geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Bir diğer nokta da hangi ayarda olduğudur. Bu da kesinlikle bileziğin fiyatını etkilemektedir. Ortalama 500 Türk Lirası ile 10.000 Türk Lirası arasında değişen bir fiyat yelpazesine sahiptirler. En güzel altın bilezikleri en uygun fiyatlarda karşılaştırmalı bir analizi için Cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.