Bütün evlerde ufak tefek tamirat gerektiren durumlar olur. Gerekli durumlarda işin ustasına müracaat edilir. Fakat eliniz biraz bu işlere yatkınsa, ihtiyacınız doğrultusunda oluşturacağınız bir alet çantası yardımıyla kolaylıkla tamirat işini halledebilirsiniz. Chanta, Stanley, Alfa gibi işinin ehli markalar tarafından üretilmiş alet çantası modellerine Cimri’de göz atabilir ve beğendiğiniz takım çantasını en ucuz fiyatlarla alabilirsiniz.

  • Alet Çantası Nedir? Alet Dolabı Nedir?

    Onarım, tamirat gerektiren durumlarda kullanılacak alet ve edevatı, toplu ve düzenli bir şekilde muhafaza etmeye ve kolayca taşımaya olanak veren, içerisinde farklı büyüklükte bölmeler, seperatörler bulunabilen bir donanımdır. Takım çantası olarak da adlandırılır. Ev tipi amatör alet çantası ve profesyonel alet çantası olmak üzere iki çeşidi vardır. Çok fazla boyut ve çeşitte alet edevatı muhafaza etmeye yarayan, genelde tekerlekleri sayesinde hareket imkânı bulunan donanıma ise; alet dolabı denir. Evlerden ziyade iş yerleri tarafından tercih edilir.

  • Takım Çantası Parçaları Nelerdir?

    Alet çantasında olması gereken aletler tamamen sizin ihtiyacınıza göre belirlenir. Eğer sadece ufak tefek kapı kolu tamiratı, musluk değiştirme, priz tamiri gibi işleri yapabilirim diyorsanız; çok büyük ve kapsamlı bir çanta almanıza gerek yoktur. Evinizde boş yere büyük yer işgal edecektir. Ev tipi standart bir çanta için; çekiç, yıldız tornavida, düz tornavida, pense, İngiliz anahtarı, karga burun, keski, farklı boy ve ebatlarda çivi, vida ve dübel, metre, yapıştırıcı, maket bıçağı, bant gibi temel aletleri ve bunların sığacağı büyüklükte bir çanta seçebilirsiniz. Ev tipi küçük bir matkabı da bu listeye ekleyebilirsiniz. Matkabı kendi çantasında muhafaza edebilirsiniz.

    “Elimden her iş gelir, her tamir işini yapabilirim, ustaya gerek duymam” diyorsanız biraz daha büyük ebatta bir profesyonel bir çanta almalısınız. Bu çantanın içine girecek aletler; temel aletlere ek olarak, alyan seti, havya, lehim teli, lehim pompası, zımpara, yıldız ve düz tornavida seti, silikon tabancası, yapıştırıcı çeşitleri, elektrik bandı, koli bandı, kontrol kalemi, cıvata, pul, somun, boru anahtarı gibi aletlerdir.

    Bütün bu alet edevatı tek tek seçip çantanıza yerleştirebileceğiniz gibi, bütün aletler içerisinde hazır halde satılan çantalardan da temin edebilirsiniz. Yüzlerce seçeneğin olduğu Cimri.com karar vermenize yardımcı olacaktır.