• Müzik ve ses sistemleri kategorisinde bulunan alarmlı saat ve radyolar, zaman geçtikçe başka ihtiyaçların ortaya çıkması ile saatlerde de çeşitlilikler gözlemlenmiştir. İhtiyaçlardan kaynaklı tasarlanmış ve üretilmiştir. İlk alarmlı saat Almanya’da yapılmıştır. 1350-1380 yılları arasında yapılan ilk alarmlı saat şimdiki ergonomik alarmlı saatlerin aksine, duvara aşılabilecek şekilde planlanmıştır. Cimri’de Mikado, Goldmaster, Grundig, Philips ve Piranha gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun alarmlı saatleri bulabilir ve en ucuz alarmlı saat modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  • Alarmlı Saatlerin Ve Radyoların Özellikleri Nelerdir?

    Alarmlı saatler ve radyolarda genellikle iki adet alarm ayarı bulunmaktadır. Böylece ilkinde uyanmadığınız takdirde ikinci alarmdan kaçma ihtimaliniz azalacaktır. Bir diğer özelliği de bazı modellerde bulunan elektrik kesintisinde dahi çalışmaya devam etmeleridir. Böylece elektrik kesildiği zaman da alarmlı saatleriniz çalışmakta ve uyuya kalma ihtimalinizi ortadan kaldırmaktadır. Aynı zamanda çoğu alarmlı saatlerin pil yedekleri de bulunmaktadır. Bu durumda da prize ilk kez taktığınızda saat otomatik bir şekilde ayarlanmakta ve elektrik kesintilerinde de çalışmaya devam etmesini sağlamaktadır. Günümüz teknolojisi ile pek çok farklı alarmlı saat modeli de ortaya çıkmıştır. Farklı renk ve tasarımlardaki ile bulunacak olan odaya güzel ve şık bir görünüm kazandırmaktadır.

    Son dönemlerin alarmlı saatlerinin kullanımı da oldukça pratiktir. Çoğu alarmlı saat modelinde rahat görüntüleme için ayarlanabilir ekran parlaklığının bulunmasının yanı sıra, aynı zamanda otomatik yaz ya da kış saati uygulamalarını da rahatlıkla kendiliğinden ayarlamaktadır. Farklı alarm zili ya da artan ses seviyeleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda içerisinde bulunduğu uzatılabilir erteleme işlevleri de, ilk alarm ile uyanmadığınız takdirde nazikçe sizi uyandıracaktır. Bazı modellerde radyo özelliği de bulunmaktadır. Radyo özelliği bulunan alarmlı saat modellerini tercih ettiğiniz takdirde, dinlemek istediğiniz radyo istasyonunu rahatlıkla seçebilir ve istediğiniz an dinleyebilirsiniz. Bu tip modellerin aynı zamanda bir diğer özelliği de dilerseniz alarm yerine, dinlemek istediğiniz radyo kanallarını ayarlayabilmeniz ve uyanırken güzel bir müzik ile güne başlamanızı sağlamaktadır.

    Siz de odanıza en uygun alarmlı saatlere Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz alarmlı saatlere kolayca sahip olabilirsiniz.