Akü için Saf Su

Akü için Saf Su Fiyatları

4 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Akü için Saf Su fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Akü için Saf Su modelleri ve Akü için Saf Su fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Akü için Saf Su kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Automix, Autokit, Renew , Falkon. 4 adet Akü için Saf Su fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Akü için Saf Su Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Akü için Saf Su markası:

En Çok İncelenen Akü için Saf Su Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin en çok inceledikleri 4 Akü için Saf Su ürünü:

2021 yılı Akü için Saf Su Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
20 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 4 Akü için Saf Su modeli içerisinde en ucuz Akü için Saf Su fiyatı 3.25 TL iken, en yüksek Akü için Saf Su fiyatı 8.34 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Akü için Saf Su fiyatlarının ortalaması alındığında ise 20 Nisan 2021 tarihinde ortalama Akü için Saf Su fiyatı ise 5.35 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Akü için Saf Su Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Akü için Saf Su modelleri arasında en çok indirim bulunan 4 Akü için Saf Su modeli:
Cimri'nin Seçimi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 205/55 R16 91H Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
Michelin MC12260 12Volt 120 PSI Dijital Basınç Göstergeli Hava Pompası
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 175/65 R14 82T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
Lassa 185/65 R15 88T Snoways 3 Kış Lastiği 2017 ve Öncesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Akü İçin Saf Su

Saf su denildiği an da her ne kadar akla temiz veya arıtılmış su gibi tanımlar gelir. Bu nedenle de saf suyun insanlar tarafından tüketilebileceği fikri ile karşılaşılabilir. Ancak saf sular düşünülenin aksine insanlar tarafından tüketilmesi mümkün değildir. Bunun sebebi ise; saf suların tamamen laboratuvarlarda belirli işlemlerden geçerek üretilmiş olması olarak açıklanabilir. Bilindiği üzere su; iki hidrojen ve bir oksijenin atomundan meydana gelir. Ancak bu atom içerisinde kalsiyum, magnezyum, bikarbonat ve benzeri minerallerin yanı sıra farklı maddelerde bulunabilir. İşte saf su tüm bu maddelerden arındırılarak elde edilmiş su türü olarak tanımlanabilir. Doğada bulunması mümkün olmayan bu saf sular endüstriyel alanlarda kullanılmak üzere belirli kimyasal süreçlerden geçirilerek elde edilir. Kullanım alanları ise genel olarak makine sanayi, ilaç sektörü, soğutma sistemleri, plastik ve benzeri sektörler olabilir. Günlük kullanım alanları ise motorlu taşıtlarda kullanılan aküler için akü saf su olarak belirtilebilir. Akü suyu olarak da bilinen bu ürünler, cimri.com sayfalarında bulunabilir. 

Akü İçin Saf Su Çeşitleri

Kimyasal enerjinin elektrik enerjisine, elektrik enerjisinin ise kimyasal enerjiye defalarca dönüştürülmesine yarayan aletlere akü denir. Aküler ise çeşitli taşıtlar ve makineler üzerinde elektrik enerjisini kullanmak için kullanılabilir. Özellikle taşıtların hareket alabilmesi için en önemli ürünlerden biri olan akülerin çalışması için ise içlerinde yer alan sıvıların doğru oranlarda bulunması gerekir. Bu noktada da suyun çeşitli kimyasal işlemlerden geçirilerek içindeki tüm maddelerden arındırılması ile elde edilen saf sudan bahsedilebilir. Özellikle otomobiller üzerinde aküler için kullanılan bu ürünler, kireçlenmeyi önlemek için kullanılabilir. Endüstriyel arıtma sistemleri içinde bulunan bu ürünler, özellikle metallerin oksitlenmesini engellediğinden akülerin ömrünü uzatmak için mutlaka araçlarda bulundurulması gerekir. Bu ürünlerin kullanımlarının önemi ise akülerin her şarj ve deşarj olmasında içlerinde yer alan sıvıların ısınma sonucu buharlaşması nedeni iledir. Bilindiği üzere aküler otomobillerin tüm elektrikli sistemlerini çalıştıran ürünlerdir. Bir araçta akü olmazsa ya da herhangi bir arızalanma durumunda araçların çalışması mümkün değildir. Bu nedenle akülerin bakımları araçların sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için oldukça önemlidir. İşte bu noktada düzenli olarak akülerin su oranlarının sürekli kontrol edilmesi gerekir. Aküler üzerinde kullanılan suların mutlaka saf su olmasının gereği ise akünün içinde olması gereken elektrolit sıvısını elde etmek içindir. Elektrolit sıvısı genel olarak saf su ve sülfürik asidin dengeli olarak karıştırılması ile elde edilir. Bu sıvının oluşturulmasında kullanılan saf su sayesinde akülerin içindeki iyon değişimi azalacağı ve bu sayede elektrik üretiminin kalitesi arttırılabilir. İşte bu sebeple motorlu tüm taşıtların akü bakımında kullanılması gereken saf sular birçok farklı laboratuvar ortamında üretilerek çeşitli alanlarda satışa sunulabilir. Oto yedek parça ve aksesuar ürünleri satan firmalar tarafından satışa sunulan bu ürünler, birçok farklı boyut seçeneği ile bulunabilen ürünlerdir. Akü malzemeleri olarak araştırılabilecek saf sular, 1 litreden başlayarak daha büyük boyutlarda da satın alınabilir. Oto market ürünleri olarak da bulunabilecek bu ürünler cimri.com sayfaları üzerinde farklı alternatifleri ile bulunabilir. Akü bakımları için saf su ihtiyacı olanlar burada bulunan ürünler arasından filtreleme yaparak fiyat karşılaştırması yapabilir. 

Akü İçin Saf Su Fiyatları

Akülerin doğru çalışması için kullanılması önemli olan akü suları, çeşitli laboratuvarlarda üretilen ve otomobil aksesuarları arasında gösterilen ürünlerdir. Normal suların laboratuvar ortamında içindeki bütün maddelerden arındırılması ile oluşan bu ürünlerin akülerin içerisinde paslanma oluşmaması için kullanımı önemlidir. Bu nedenle aküler için saf su temini yaparken fiyatları da oldukça merak konusu olabilir. Bu noktada akü saf su fiyatları hakkında bilgi vermek için öncelikle ürünlerin üretim kalitelerini bilmek gerekir. Özellikle içeriğinde hiçbir madde barındırmayan saf suların en çok tercih edilen seçenekler içinde olduğu söylenebilir. Üretim kalitesi yüksek olan ürünleri bulmak için ise kullanıcıların karşılaştırma yapma isteği duyabilir. İşte bu nokta da cimri.com sayfaları en popüler saf su ürünlerini araç sahipleri için listeleyebilir. Akülerin içerisindeki suların buharlaşma yolu ile azalması sonucu kullanılan bu ürünlerin en çok tercih edilen seçenekleri 1 litre boyutundaki ürünlerdir. Ancak isteyen kullanıcılar daha büyük boyutlu ürünleri de tercih edebilir. Ürünlerin fiyatlarını etkileyen en önemli etkenler ise ürünlerin boyutları ve paketleme kaliteleri olabilir. 

Akü İçin Saf Su Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Özellikle otomobillerde ihtiyaç duyulan aküler için kullanılacak saf suların, araçların elektrik aksamlarının uzun dönem sorunsuz çalışmaları için içeriklerinin olabildiğince katkısız olması gerekir. Bilindiği gibi en kaliteli saf sular da doğadan alınan suların laboratuvar ortamlarında içeriğinde bulunan mineral ve benzeri maddelerden arındırılmış çeşitleridir. Bu sebeple saf su satın alacak olan araç sahiplerinin mutlaka bu detaylara bakması gerekir. Saf sular bilindiği üzere kireçlenmeyi önlemek üzere kullanılan malzemelerdir. Motorlu araçların akülerinde oluşabilecek herhangi bir kireçlenme durumu elektrik iletkenliğini etkileyeceği için saf su kullanımı oldukça önemlidir. Bu yüzden de araç sahiplerinin bu ürünleri araçlarında sürekli bulundurması gerekir. Ürünleri temin ederken uzun süreli kullanımlar için ürünlerin boyutları da önemli olacağından mümkün olduğunca 1 litre ve üzerin ürünlerin temin edilmesi önerilebilir. En kaliteli saf su çeşitleri için cimri.com sayfaları üzerinden kullanıcı yorumları incelenebilir, en ideal akü malzemeleri bulunabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery