Bağda, bahçede ağaç kesme, budama vb işlemler balta ile yapılır. Fakat çok sayıda ağaç ile işlem yapılması gerektiği durumlar vardır. Çok fazla ağaç kesimi için artık gelişmiş teknoloji ürünü motorlu ağaç kesme makinesi kullanılmakta, zaman ve iş kaybı önlenmektedir. Siz de Oleo Mac, Dolmar, Makita, Zomax gibi markalara ait en kaliteli ağaç kesme makinesi çeşitlerini Cimri’deki ucuz fiyat avantajlarından yararlanarak alabilirsiniz.

 • Ağaç Kesme Makinesi Nedir?

  Benzinli ya da elektrikli motor ile çalışan, ağaç ve odun kesmede büyük kolaylık sağlayan bir alettir. Pala kısmındaki zincirin keskin bıçaklarla donatılması ve motor gücü ile sürekli tur atan zincir; ağaç kesme, budama ve benzeri işlerde kullanılır. Motorlu testere de denir. Değişik dizaynlarla cam ve buz kesimi de yapabilen modelleri de mevcuttur.

 • Ağaç Kesme Makinesi Çeşitleri Nelerdir?

  Ağaç kesme makinesi; üzerindeki motorun kullandığı enerji çeşitlerine göre farklılaşan modellere sahiptir. Benzinli ağaç kesme makinesi; benzin kullanılarak çalıştırılan en çok tercih edilen çeşittir. Güç kaynağı olarak benzin yerine elektrik kullanılan modellere ise elektrikli ağaç kesme makinesi denir. Değişik watt motor gücüne sahip olan elektrikli testereler kablo uzunluğu ve watt gücünün yüksekliğine göre farklı seçim sansı tanımaktadır. Şarj edilebilme özellikli modellerle arazi kullanımına da uygundur.

  Modern ülkeler çevre dostu olarak, yanmayan yağların doğaya salınmaması için iki zamanlı motor kullanımını teşvik etmektedir. Zincirli testere üreticileri artık iki zamanlı şanzıman kullanarak üretim yapmaya özen göstermektedirler. Ağaç kesme budama makinesi de denen zincirli testereler; budama mevsiminde çiftçi ve oduncuların en büyük dostudur.

 • Ağaç Kesme Makinesi Nasıl Seçilir?

  Büyük kolaylıklar sağlayan motorlu testere seçimi özenle yapılması gereken bir konudur. Hangi mevsimde kullanılacağı, satış sonrası servis imkânı, güvenlik özellikleri, ürün ergonomisinin kullanıcıya uygunluğu, kullanma sıklığı, kesilecek ağaçların boyutları gibi dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır.

  İhtiyacınızı tam olarak belirledikten sonra alım yapmanız, size en uygun işlevsel modeli seçmenizi sağlayacaktır. Böylece iş gücü ve zamandan tasarruf etmiş olursunuz. Cimri’de bulunan motorlu testere çeşitlerinden beğendiğinizi en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.