track source
track source

Yer / Yüzey Kaplamaları

Yer / Yüzey Kaplamaları Fiyatları

1182 Ürün gösteriliyor.
Yer / Yüzey Kaplamaları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yer / Yüzey Kaplamaları modelleri ve Yer / Yüzey Kaplamaları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yer / Yüzey Kaplamaları kategorisinde en favori alt kategoriler şu şekilde: Seramik Karo / Fayans, Mozaik Kaplama, Parke, Granit, Traverten. 1182 adet Yer / Yüzey Kaplamaları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yer yüzey kaplamaları

Bir eve tadilat yapmak ya da yeni bir yere taşınmak beraberinde yapılması gereken işleri ortaya çıkarabilir. Bunlardan bir tanesi de evlerin yer ve duvar yüzeylerinde kullanılan kaplama çeşitleri olabilir. Bu kaplamaların eve yerleşmeden öncesi önemli olabilir. Bunun sebebi eşyalar yerleşmeden yapılacak bir kaplama işlemi ile uzun yıllar kullanılacak bir sistemin temeli atılır. Yer kaplamaları söz konusu olduğunda yalıtımın sağlanması için zemin özellikleri dikkate alınacak bir kriter olabilir. Bu uygulama sırasında ayrıca zeminin konumu ve mevsim özellikleri de sağlam bir kullanım sağlanması açısından önemli olabilir. Bu kaplamaların seramik, parke, bambu gibi farklı çeşitleri bulunur. Bu açıdan zeminin sağlamlığı göz önünde bulundurarak kullanım amacına uygun bir seçim yapmak önemli olabilir. Bunların yanında zeminlerdeki kaplama için son dönemlerde popüler olan organik içerikli kaplamalar da tercih edilebilir. Bu kaplamaların yapısının özelliği diğerlerine göre daha esnek olmalarıdır. Bu sebeple kaplama yapmadan önce zemin özellikleri dikkate alınabilir. Ardından da kişisel zevkinize göre farklı tasarımlara sahip kaplama çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Yüzey kaplama çeşitleri

Yer ve yüzey için farklı özellikler söz konusu olduğu için tercih edilecek kaplama çeşitleri farklılaşabilir. Örneğin, salon, oturma odası gibi yerler için bir kaplama tercih edilecekse laminat parke, ancak duş ve lavabo gibi ıslak olmaya eğilimli yüzeyler için seramik kaplama uygun olabilir. Yerler için kullanılacak parkelerin laminat özellikli olması ısı yalıtımının sağlanması açısından önemli bir özellik olabilir. Laminat yapısı gereği su geçirmeyen ve birden fazla katmana sahip olma gibi özelliklere sahiptir. Bu açıdan kaplama olarak sıklıkla kullanılan bir çeşit olup, dayanıklı olması ile ön plana çıkar. Ancak ıslak zeminler için kullanımı uygun olmayabilir. Bu ürünlerin farklı desenleri de bulunur. Yüzey kaplama çeşitleri açısından ise seramik, mozaik gibi farklı ürünlerin kullanıldığı görülür. Bu açıdan kişisel zevkinize göre istediğiniz yüzey kaplamasını tercih edebilirsiniz. Seramik karo kaplama tercih etmek isteyenler için uygulama öncesi dikkat edilebilecek bazı özellikler olabilir. Örneğin, karoların düzenli bir şekilde döşenmesi, herhangi bir kırıklık ya da çatlaklık olmaması, uygulanacak yüzeyde boşlukların ya da pürüzlerin olmaması gibi özellikler bu üründen alınacak verimi artıran unsurlar olabilir. Ayrıca bu yüzeylerin uygulama sonrası bakım özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak da önemli olabilir. Temizlik açısından kullanılacak maddelerin içeriği seramiğin yapısına zarar vermeyecek bir türde olabilir. Örneğin, temizleme sırasında asidik özelliği olan malzemeler kullanmak yerine su kullanmak bir çözüm olabilir. Ayrıca bu ürünler fayans olarak kullanıldığı için, ağır ya da sert cisimler ile temas sırasında dikkatli olmak önemli olabilir. Yapıları gereği ağır bir darbe aldığında kırılma ya da çatlama gibi durumlar oluşabilir. Yüzeylerinizde kaplama olarak tercih edebileceğiniz diğer bir çeşit ise mozaik kaplama olabilir. Bu kaplama çeşidi tarih boyunca da önemli yapılarda sıklıkla tercih edilen bir malzeme olan mozaiğin kullanılmasına dayanır. Mozaik çimento ve su gibi karışımlarının sıkıştırılması ve belirli kalıplara dökülmesi ile elde edilir. Bu açıdan maliyet açısından düşük ancak şekil ve desen açısından oldukça çeşitli kaplama çeşitlerine sahip olabilir. Kullanımı açısından da ıslak zeminlerde kullanım açısından daha uygun bir kaplama çeşidi olabilir.

Yüzey kaplama fiyatları

Kaplama yapılacak yer ve yüzeylerin yapısal özelliklerine göre kullanılacak ürünlerin fiyatları farklılaşabilir. Bu açıdan yerlerin özelliklerine göre sağlamlık dikkat edilebilecek bir kriter olabilir. Ayrıca kaplamaların popülerlik derecelerine göre de fiyatları değişebilir. Yüzey kaplamaları açısından ise seramik, mozaik gibi malzemeler kullanılmış olup şekil ve desenleri açısından farklı ürünler tercih edilebilir. Mozaik elde edilmesi açısından daha düşük maliyetli bir ürün olması ile ön plana çıkabilir. Ancak daha sağlam bir kaplama tercih etmek isteyenler için seramik daha uygun bir ürün olabilir. Bu açıdan kullanılacak malzeme çeşidine göre fiyatları değişebilir. Ayrıca karoların aşınma ya da kayma yapmama gibi özelliklerine de dikkat etmek önemli olabilir. Örneğin banyo gibi ıslak zeminlerde tercih edilecekse zeminin kaymaması için daha mat karolar tercih edilebilir. Ayrıca ev ortamına ek olarak dışarıda kullanılacak bir seramik ise kirlenmeyi hesaba katarak daha koyu tonlar tercih edilebilir. Ayrıca ürünü satın almadan önce aşınma derecelerine de bakarak kullanım amacına uygun bir tercih yapabilirsiniz.

Yüzey Kaplama Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yüzey kaplama satın almadan önce kullanım tipine ve zemin özellikleri göz önünde bulundurulabilir. Bu açıdan seramik tercih edildiğinde, bu ürünlerin su direncinin olması, temizliğinin kolay olması ve sağlam olmaları ön plana çıkabilir. Ayrıca piyasada farklı desen ve tasarımlara ait seramik kaplama çeşitleri de bulunur. Ancak seramik için döşeme sırasında dikkat edilebilecek bazı özellikler olabilir. Örneğin, altın ya da bronz kaplama sırasında asidik içerikli ürünlerin kullanılmaması önemli olabilir. Bunun sebebi bu malzemelerin aşınmaya karşı hassas olmaları olabilir. Ayrıca zeminlerde herhangi bir boşluk ya da çatlağın olmaması ürünlerin kaplamasını kolaylaştırır ve uzun süreli bir kullanım sağlar. Bu yüzden bir ustaya uygulatmak ya da kendiniz uygulamak isterseniz düzenli ve sağlam bir yüzey görünümü için mekan ve yüzeylerin yapılarını göz önünde bulundurabilirsiniz. Yüzey ya da yer kaplamaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için internet sayfalarını ziyaret edebilir ve ihtiyacınıza uygun ürünleri bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery