track source
track source

Yazım ve İmla Kılavuzları

Yazım ve İmla Kılavuzları Fiyatları

27 Ürün gösteriliyor.
Fiyat Aralığı
  -  
Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yazım ve İmla Kılavuzları modelleri ve Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yazım ve İmla Kılavuzları kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, TDK. 27 adet Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Leggo L`italiano Celi 3 Ve YDS Sınavlarına Yönelik Okuma Anlama Yazma Hazırlık Kılavuzu-Pelikan Yayınevi

Leggo L`italiano Celi 3 Ve YDS Sınavlarına Yönelik Okuma Anlama Yazma Hazırlık Kılavuzu-Pelikan Yayınevi

İlköğretim Okulları İçin Türkçe Sözlük ve Yazım Kılavuzu Etkileşimli Yoğun Diski - kollektif

İlköğretim Okulları İçin Türkçe Sözlük ve Yazım Kılavuzu Etkileşimli Yoğun Diski - kollektif

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yazım ve İmla Kılavuzları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 2 Yazım ve İmla Kılavuzları markası:

En Çok İncelenen Yazım ve İmla Kılavuzları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yazım ve İmla Kılavuzları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 27 Yazım ve İmla Kılavuzları modeli içerisinde en ucuz Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatı 3.15 TL iken, en yüksek Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatı 47.5 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Yazım ve İmla Kılavuzları fiyatı ise 19.59 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yazım ve İmla Kılavuzları Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yazım ve İmla Kılavuzu

Yazı yazmak, ilkokul çağlarında başlayan ve ömrünüzün sonuna dek hayatınızdan eksik olmayacak etkin iletişim yolları arasında gelir. Kimi zaman bir sözleşme, iş sunumu veya eğitim ödevi, kimi zaman akademik bir makale ve hatta kitap yazmak için sıklıkla tercih edilir. Tabii bugünün en çok kullanılan iletişim yöntemi haline geldiğini de belirtmek gerekir. Çünkü medya okurluğu kavramı, artık yerini medya okuryazarlığına bıraktı ve artık herkes birer interaktif medya yazarı. Öte yandan hayatın sosyal alanlardan giderek daha fazla internet ortamına taşınması ile birlikte sözlü sohbetler de yerini yazı diline bırakmış haldedir. Dahası iş hayatında yeterince sarf edilen sözlü sohbetlerin ardından özel diyalogların da yerini telefon konuşmalarından ziyade mesajlaşmalara bıraktığını görebilmek de mümkündür. O halde nasıl ki net ve akıcı konuşmalar yapmak iletişim açısından önemli; aynı şekilde düzgün ve hatasız yazılar yazmak da o denli önemli bir mevzudur. Fakat üstesinden gelemeyeceğiniz bir mevzu değildir. Bunun için yapmanız gereken tek şey, yazım ve imla kılavuzları arasından kendiniz için bir adet seçmektir.

Yazım ve İmla Kılavuzu Çeşitleri

İletişim yolları arasında en eski ve yaygın anlatım tekniği olan yazmak fiili, kalıcılık ve ispat edilebilirlik özellikleri ile bugünün koşullarının da en çok tercih edilen resmi iletişim biçimini oluşturur. Beraberinde özel ve sosyal tüm diyalog biçimlerinin de öncelikli alternatifleri arasında yer alır. Bu nedenle yazılarınızda kullandığınız ve kullanmadığınız tüm detaylar, kendinizi ifade ve anlatım biçiminizin içine dahil olarak sizi anlatan çarpıcı ayrıntıları oluşturur. Her ne kadar yazı dilinizde birbirinden güzel kelimeler ve cümlelere yer verseniz de yanlış, eksik ve hatalı kurulan harfler, sözcükler ve cümleler olduğu müddetçe  anlaşılan ile anlatılmak istenen arasında uçurumlar oluşabilir. Bu durumda istediğiniz etkiyi oluşturabilmek de bir o kadar zorlaşır. Haliyle ortaya negatif imaj, itibarsızlık, güvensizlik ve başarısızlık olguları çıkar. Büyük küçük herkesin elinin altında mutlaka bulunması gereken yazım ve imla kılavuzu sözlüğü ise olumsuz deneyimlerinizi bir çırpıda değiştirecek temel çözümü oluşturur. Eğitim hayatınızda olduğu kadar unutmaya yüz tutmuş yazım ve imla bilgilerinizi hatırlama gereği duyduğunuz iş ve sosyal hayatınızda da bir numaralı yardımcınız olur. Belirli kurallar çerçevesinde hazırlanan milli dilin yazıda da aynı şekilde kullanılabilmesini sağlayan yazım ve imla kurallarını içerir. İçerisinde söz ve kelimelerin doğru yazılış biçimleri ile noktalama işaretlerinin doğru kullanım alanları yer alır. Bazı çeşitlerinde ise yazım ve imla kurallarının yanı sıra milli dilin kelime haznesini yazılış biçimi ve anlamı ile birlikte sunan sözlük bölümüne de yer verilir. İhtiyacınız oranında değerlendirebileceğiniz tüm çeşitlerinde farklı içerik alternatifleri kadar farklı boyut ve sayfa seçenekleri ile de karşılaşmak mümkün olur.  Asistanınız gibi düşünebileceğiniz yazım imla kılavuzlarını diğer kitap kategorilerinden ayıran temel özelliği ise serbest yazarlarca değil, alanında uzman isimler ve ekiplerce hazırlanıyor oluşu oluşturur. Bu nedenle ders ve eğitim kitapları kategorisinde yer alan yazım imla kılavuzları arasında da tıpkı diğer ders kitapları gibi farklı seviyelerde örneklere de rastlamak mümkün olur. 1. sınıftan 9. sınıfa kadar ortaöğretim öğrencileri için farklı alternatifler bulabileceğiniz gibi, yazmayı düşündüğünüz akademik bir kitaba düzeltmeniniz olarak yardımcı olacak ileri seviye yazım imla kılavuzu kitabı çeşitleriyle de karşılaşabilirsiniz.

Yazım ve İmla Kılavuzu Fiyatları

Yazım imla kılavuzu kitabı fiyatları, ağırlıklı olarak içeriğinde sunduğu bilgi düzeyi yani içerik miktarı çerçevesinde şekillenir. İçeriğinde yalnızca yazım ve imla kurallarına yer veren bir kılavuzla sözlük ve imla kurallarından oluşan bir kılavuz arasında fiyat farklılığı doğabilir. Aynı şekilde eğitim kurumlarında ders kitabı olarak kullanılan kılavuzlar da sınıf dereceleri arasında değişen içerik bilgilerine göre farklı fiyatlarla satışa sunulabilir. Misal 1. sınıflar için yayınlanan bir yazım imla kılavuzu ile daha geniş kapsamlı olarak hazırlanan yazım imla kuralları 9. sınıf çeşitleri arasında fiyat farklılığı doğabilir. Değişen boyut değerleri ve sayfa sayıları da aynı şekilde ödemeniz gereken tutarları değiştiren etkenler arasında değerlendirilir. Mini, midi ve büyük boy kılavuzlar farklı fiyat değerlerine sahip olurken sayfa sayısı arttıkça fiyat değerlerinde de artış gözlemlenir. Son satış değerlerini belirleyen satış noktaları ise değişen fiyat politikaları ile bir diğer fiyat etkenini oluşturur. Haliyle almayı düşündüğünüz yazım imla kılavuzu ile ilgili karşınıza birbirinden farklı satış fiyatları çıkar. Sizse pratik sistemiyle hayranlık kazanan cimri.com vesilesiyle yapacağınız fiyat araştırması sayesinde beğendiğiniz kılavuza en yüksek kar oranıyla erişebilirsiniz.

Yazım ve İmla Kılavuzu Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kategori olarak eğitim kitapları arasında yer alan yazım ve imla kılavuzları, belli kontrollerden geçtikten sonra yayınlanan kitap çeşitleri arasında yer alır. İdeal seçeneğe erişebilmek için öncelikli olarak yayıncılık anlamında belli bir güvenin sahibi olan firmalarca yayınlanan eserleri tercih etmeniz önerilir. Beraberinde bilgisel eksiklik düzeyinizi tam olarak belirlemeniz de bir o kadar önemli olur. Misal kelimeleri anlamına uygun kullanmak ile aynı zamanda noktalama işaretlerini doğru kullanmak konusunda bol miktarda hata yapıyor olabilirsiniz. Bu durumda yalnızca imla kurallarını değil, kelime ve kelime anlamları haznenizi de geliştirmeniz adına içerisinde sözlük barındıran kılavuzları seçmek yararınıza olur. Yazım imla kılavuzunu okul hayatınızda eğitim kılavuzu olarak kullanacaksanız; bu durumda sınıf seviyenize uygun olan seçenekte karar kılmanız gerekir. Seçimlerinizde önemli olan diğer detayı ise boyut özellikleri oluşturur. Çünkü yapacağınız doğru boyut seçimi, elde edeceğiniz verimi etkileyen temel etkeni oluşturur. Ev ve ofis ortamlarınız için almayı planladığınız kılavuzu midi veya büyük boylar arasından seçebilirsiniz. Fakat çanta veya cep kılavuzu olarak kullanmayı düşünüyorsanız; mini boylar arasından yapacağınız seçimle daha yüksek verim elde edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery