track source
track source

Yapıştırıcı - Tutkal

Yapıştırıcı - Tutkal Fiyatları

850 Ürün gösteriliyor.
Yapıştırıcı - Tutkal fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yapıştırıcı - Tutkal modelleri ve Yapıştırıcı - Tutkal fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yapıştırıcı - Tutkal kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Bosch, Faber Castell, Bigpoint, Cadence, Rich. 850 adet Yapıştırıcı - Tutkal fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Yapıştırıcı - Tutkal Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Yapıştırıcı - Tutkal markası:

En Çok İncelenen Yapıştırıcı - Tutkal Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Yapıştırıcı - Tutkal Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 850 Yapıştırıcı - Tutkal modeli içerisinde en ucuz Yapıştırıcı - Tutkal fiyatı 1.0 TL iken, en yüksek Yapıştırıcı - Tutkal fiyatı 1990.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Yapıştırıcı - Tutkal fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Eylül 2021 tarihinde ortalama Yapıştırıcı - Tutkal fiyatı ise 7.98 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Yapıştırıcı - Tutkal Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
Viewsonic PX725HD Projeksiyon
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Yapıştırıcı

Yapıştırıcı kırılan, kopan herhangi bir sebepten dolayı birbirinden ayrılan eşyaları birbirine birleştirmek için kullanılır. Bu tip ürünler parçaları bir arada tutulması için güçlü kimyasallardan yapılır. Özellikle kırtasiye malzemeleri içinde yer alan ürünler tip içinde krem formunda ya da kalem biçiminde bir forma sahip olur. Ofis, okul ve iş yerlerinde çokça ihtiyaç duyulan yapıştırıcıların birbirinden farklı kullanım özellikleri olan çeşitleri bulunur. Temelde oldukça basit bir çalışma prensibi olan bu ürün kohezyon ile nesneleri birbirine tutturmak ve bütünleştirmek için kullanılır. Ürünler saklanma ve satılma formlarına, renk ve doku özelliklerine ya da hızlı kuruma özelliği gibi spesifik özelliklerine göre sınıflandırılır. İhtiyacınıza göre bu ürünler arasından seçim yapabilirsiniz. Kullanım açısından ise oldukça pratik olan yapıştırıcılar sayesinde onarım ve tamir işlerinizi bir başkasına ihtiyaç duymadan kendiniz onarabilirsiniz. Bunun dışında çeşitler hakkında marka, kullanım biçimi ve benzeri bilgiler almak ve özellikler dışında kampanya ve indirim bilgilerine ulaşmak güncel indirim haberlerini takip etmeniz önerilir. 

Yapıştırıcı Çeşitleri ve Özellikleri

Kohezyon yöntemi ile nesneleri birbirine tutturmak için kullanılan malzemelerin birbirinden farklı çeşitleri bulunur. Yapıştırıcı çeşitleri genel olarak ürünün gramajına, nasıl satıldığına, rengine, kokusuna ve dokusuna göre birbirinden ayrılır. Bu çeşitler arasında en sevilen ve en çok satılan ürünlerden biri olan hızlı yapıştırıcı, kullanımı ve pratik olması ile diğer çeşitlerin önüne geçer. Adı üstünden hızla kuruyan bir kimyasaldan imal edilen ürün uygulanmak istenen alana sürüldükten birkaç dakika sonra hızla kurumaya başlar. Bu kuruma başlamadan önce tutturulmak istenen parçalar birbirine bütünleştirilir. Eğer ürün sürüldüğü alanda kurursa yapışkanlık özelliğini yitirir. Bu nedenle hızla uygulanması tavsiye edilir. Ürün acil olan işler ve onarımlarda tercih edilir. Şeffaf yapıştırıcı renksiz ve şeffaf bir yapıya sahip. Oldukça güçlü bir malzeme olan bu çeşit zorlu birleştirme işlemlerinde kullanılır. Ürün krem tüplerine benzer tüplerde satılır. Tüplerin kapağının tercinde sivri bir delme aparatı bulunur. Kapak ters vaziyette tüpün burnuna bastırılarak tüpün içindeki macuna ulaşılır. Ürünü tekrar kapağını kapatarak muhafaza edebilirsiniz. Bir diğer çeşit olan yapıştırıcı silikon, genelde yapı ve dekorasyon işlerinde kullanılır.  Ürünün kullanılması için bir de silikon tabancası alınması gerekir. Tabancaya takılan malzeme sıkılarak uygulanacak alana sürülür. Yapıştırıcı kumaş, taş, pencere, mermer ve mobilyadan tutun ayakkabı ve çantaya her alanda kullanılabilir. Mermer mutfak tezgahlarını dahi dubarada sabit tutabilen bu ürün oldukça güçlü bir kimyasal olması ile ön plana çıkar.  Yapıştırıcı sprey, sprey tüpleri içinde satılır. Tüpün içindeki ürün sprey başlığına basılarak yüzeylere püskürtülür. Damla damla yüzeye yayılan malzeme diğer modellere göre daha düşük yapışkanlığa sahip olduğu için gündelik işlerde kullanılır. Uygulandığı alanda herhangi bir taşma ya da bulaşma yaşanmaz. Yapıştırıcı stick ise özellikle okullarda küçük çocukların el işi derslerinde kağıtları birbirine eklemek için kullanılır. Sağlığa da zarar vermeyen stickler kalem formunda olur. Özellikle bir marka bu ürünleri ile tanınır. Çeşitler hakkında daha detaylı bilgi için modelleri resimleriyle birlikte inceleyebilirsiniz.

Yapıştırıcı Fiyatları

Yapıştırıcı fiyatları genel olarak ürünlerin hangi formda olduğuna, hangi firma tarafından üretildiğine ve boyutlarına göre farklılaşır. Fiyatları farklılaştıran bu etkenler aynı zamanda malzemelerin değerini de belirler. Şeffaf yapıda olan ürünler stick ya da sprey yapısında olan ürünlere göre oldukça düşük fiyatlara satılır. Bunun sebebi genel olarak şeffaf olan malzemelerin imal edilmesinde daha uygun maddeler kullanılmasında gizlenir. Sıvı yapıştırıcılar ise şeffaflardan daha uygun fiyata satılır. Yapıştırıcıların en yüksek fiyatlıları sprey ve stick formunda olanlar olur. Bu ürünlerin yapımında farklı üretim biçimleri ve teknolojileri kullanıldığı için fiyatları da bu süreçten etkilenerek artar. Yapıştırıcı markaları da fiyatı etkiler. Kırtasiye malzemeleri piyasasında tanınan markaların ürünleri daha yüksek fiyatlara alıcı bulur. Ürünün değerini tüp içinde ya da sprey kutusu içinde olup olmaması da etkiler. Krem gibi tüpte olan çeşitler daha uygun fiyatlara satışa sunulur. Kırtasiye ürünlerindeki indirim ve kampanyalardan yararlanarak sabitleyici malzemeleri ekonomik fiyatlara toplu olarak satın alabilirsiniz.

Yapıştırıcı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kırtasiye ürünlerini satın alırken nasıl kullanıldıklarına dikkat edebilirsiniz. Kimi ürünler ek tabanca ve benzeri aparatlar ile kullanılır. Kimi ürünler ise doğrudan uygulanmak istenen alana sürülür ya da püskürtülür. Japon yapıştırıcısı aklınıza gelen her şeyi birbirine sabitleyebilir. Oldukça güçlü bir yapışkan olan bu ürünü satın alırken hangi boy aldığınıza dikkat edin. Boyut artıkça fiyatta artar. Deniz tutkalı ise sıvıdan etkilenmeyecek şekilde üretilir. Özellikle gemicilik yapımında sıvı olan alanlarda kullanılan ürün suya dayanıklı olur. Sudan etkileneceğini düşündüğünüz ahşap parçaları birbirine birleştirmek isterseniz bu ürünü tercih edebilirsiniz. İskelet tutkalı mobilyacıların kullandığı tutkallar içinde yer alır. Ahşapları birbirine tutturmak için sürülen tutkal fırça olmadan uygulanmaz. Bu nedenle alışverişlerinizde bir tutkal fırçası da alın. Tutkal çeşitleri arasında seçim yaparken ürünlerin kilosuna ve sıvılarla olan ilişkisine özellikle dikkat etmeniz gerekir. Eğer güçlü tutuculuğu olan bir malzeme edinmek isterseniz silikonu, günlük hayatta kullanmak için ekonomik bir ürün almak isterseniz de şeffaf yapıdaki ürünleri tercih edebilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery