Yapıştırıcı - Tutkal

En Ucuz Yapıştırıcı - Tutkal Fiyatları

254 ürün gösteriliyor.
Yapıştırıcı - Tutkal fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Yapıştırıcı - Tutkal modelleri ve Yapıştırıcı - Tutkal fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Yapıştırıcı - Tutkal kategorisinde en favori markalar şu şekilde: 3M, Rich, Cadence, Faber-Castell, Bigpoint. 254 adet Yapıştırıcı - Tutkal fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
Cimri'nin Seçimi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
Dymo Letratag Elektronik Etiket Makinesi
En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da

Yapıştırıcı Tutkal Nedir?

Halk arasında bilinenin aksine diğer katı olan, bakkal ve kırtasiyelerde genelde öğrenci ihtiyacı için satılan katı yapıştırıcılardan farklıdır yapıştırıcı tutkal. Daha büyük cisimler için kullanılan çok daha kuvvetli bir yapıştırıcı türü olarak kullanılmaktadır. Bu yüzden basit yapıştırma işlemleri için kullanılmaz. Yer yer inşaatlarda dahi kullanıldığı görülmektedir.

Yapıştırıcı Tutkal Alırken Ve Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yapıştırıcı tutkal esasında bir kimyasal maddedir. Bu yüzden de kullanırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Cilt ile temasını önlemek için önlemler almak gerekir. Cilt ile teması sonrası nüfuz ettiği bölgede kuruması büyük tehlikelere sebep olabilir. Hem kuruduğu gölgenin katılaşması ve cilde zarar vermesi hem de bir kimyasal olması sonucu gözeneklerden vücuda girmesi sağlık problemler doğurabilir. Bir diğer husus ise yapıştırıcı tutkalın kokusudur. Tutkal kimyasal bileşenlerden üretilen bir maddedir bu yüzden içerisinde insan sağlığına ciddi tahribatlar verebilecek maddeler bulunur. Bunlar solunduğu vakit de akciğerlerimize zarar verebilirler. Bu yüzden ihtiyaç zamanı dışında insanlarla temas edilen alanların dışında tutulmaları gerekir. Bir başka mühim olan durum ise tutkalın muhafaza edilmesidir. Tutkalın içindeki kimyasal bileşenler hava ile temas ettiği vakit kurumaya başlarlar. Eğer satın alınan bir tutkalın kapağı açık bırakılırsa tüm işlemini yitirmektedir. Ayrıca tutkalı meydana getiren kimyasallar büyük yanıcı maddelerdir ve yüksek ısıdan da etkilenmektedirler. Örneğin sıcak ortamlarda muhafaza edilen tutkallar patlama riskini de beraberinde getirir. Patlamasa dahi bir şekilde tepkimeye girerek sıcak hava ile dışarıya zararlı, kimyasal hava bırakabilirler. Bu da sağlığa zararlıdır.

Tutkal Fiyatları Nelerdir?

Tutkallar çeşit çeşittir. Bunun sebebi üretildikleri kimyasal bileşenlerin farklı oluşu ve bu farklılığın sonucu olarak tepkimeye girdikleri yüzeylerin değişkenliğidir. Bir tutkal bir yüzeyde kuvvetli bir tepkimeye girerken bir başka yüzeyde bu sonuç alınamayabilir. Bu da geniş bir fiyat yelpazesini doğurur. Miktarına ve kullanım alanına göre piyasada değişiklik gösteren tutkal fiyatları genelde 5 ile 30 Türk Lirası arasında değişiklik gösterirler. En kaliteli yapıştırıcı tutkalların en uygun fiyata karşılaştırmalı bir analizi için cimri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.