Sıcak yaz günlerinde serinlemek adına evlerde ve ofislerde kullanılan en pratik çözümlerden biri vantilatörlerdir. Bu ürünler, hem çok ucuz hem de sağlık açısından diğer seçeneklere kıyasla insanları çok fazla etkilememektedir. Bu nedenledir ki bu ürünler sıcak yaz günlerinde akla gelen ilk seçenekler haline gelmiştir.

 • Vantilatör Nedir?

  Motor ve pervane olarak iki temel parçadan oluşan bir hava üfleme sistemidir. Bu sistem en basit haliyle olan havayı arkadan çekerek önden hızlı bir şekilde üflemesi ile rüzgar etkisi yaratır. Rüzgar etkisi ile sıcak yaz günlerinde serinler ve sıcaktan kurtulursunuz. Fakat bu ürünlerin bir dezavantajı vardır. Çalıştıkları süre zarfında soğutucu görevi görürlerken kapatıldığı anda etkisi kaybolup gider. Bu nedenle sıcak yaz günlerinde sürekli çalıştırmak gerekmektedir.

 • Vantilatör Çeşitleri Nelerdir?

  Bu ürünler kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Sanayi tipi, duvara monte, masaüstü, mini, buhar üfleyen ve tavan vantilatör çeşitleri belli başlı seçenekler olarak sıralanabilir.

  Sanayi tipi vantilatörler; ayaklı, ayaksız ve duvara monte olarak üç çeşide ayrılmaktadır.

  Duvara monte vantilatörler; dar ve çabuk ısınan yerlerde oldukça kullanışlıdır. Dar ve küçük alanlarda hava akışı sağlayarak ferah bir ortam yaratır.

  Masaüstü vantilatörler; çalışma masalarınızda kullanabileceğiniz çeşitlerdendir. Masaüstü modellerini alırken fazla ses çıkarıp dikkatinizi dağıtmamasına ve masada sabit duruyor olabilmesine dikkat etmelisiniz.

  Mini vantilatörler; sıcak yaz günlerinde kişiye özel elde gezdirebilme imkanı sunan çeşitlerdir.

  Buhar üfleyen vantilatörler; sağlığınızı ve rahat nefes alabilmeniz için tasarlanmış bulunduğunuz odanın nem dengesini sağlayan çeşitlerdir.

  Tavan vantilatörleri; birçok mekanlarda bulunur. Havayı serinletmenin en kolay yöntemlerinden biridir. Aynı zamanda kış aylarında sıcak havanın oda içerisinde iyi bir şekilde dolaşmasını da sağladığı için hem yaz aylarında hem kış aylarında rahatlıkla kullanılmaktadır.

 • Vantilatör Fiyatları Nelerdir?

  Fiyatlar, modellere ve markalara göre değişiklik göstermektedir. Fakat genel olarak bu ürünler uygun fiyatlı seçenekler oldukları için serinlemek adına tercih edilen ilk ürün seçenekleri olarak yer almaktadır.

  Premier, Blyss, Raks ve Kumtel gibi markaların en kaliteli ürünlerini Cimri.com en uygun fiyat sıralamaları ile size sunuyor!