Aynı anda hem erkeksi hem de kadınsı koku özelliklerini bir arada bulunduran unisex parfümler son zamanlarda erkek ve kadınlar tarafından sıkça tercih edilmekteler.

Tom Ford, Calvin Klein, Cartier, Hermes, Akat, Costume National, Comme Des Garcons vb. onlarca markanın ürettiği unisex parfüm çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Unisex Parfüm Nedir?

Unisex parfümler hem maskülen hem feminen notaları aynı anda içinde bulunduran parfüm tiplerine verilen genel addır ve son yıllarda oldukça fazla tercih edilen parfüm çeşitlerindendir. Unisex parfümlerinin bu kadar sık tercih edilmesinin başında gelen sebeplerden biri çok şekerli ya da çiçeksi notalar barındırmamalarıdır.

Parfüm Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her tür parfümü kullanmanın en öncelikli kuralı temiz bir tene uygulanmasıdır. Temiz bir tene uygulanan parfüm çok hoş kokarken terli, temiz olmayan bir ciltte ise olduğundan daha kötü bir sonuca yol açacaktır.

Parfüm kullanmadan önce duş alınması, duş alınmadıysa uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. Banyodan sonra sürülen parfüm çok daha güzel kokmasının yanı sıra çok daha kalıcı olur. Bunun sebebi duş sırasında ciltteki gözeneklerin açılıp kokuyu daha iyi emmesidir. Parfümün kokusunun kalıcılığını artırmak için kullanılabilecek bir diğer yöntem aynı kokunun duş jeli veya vücut losyonu gibi diğer yan ürünlerini de kullanmaktır.

Güzel kokmak için parfümün nereye sıkıldığı önemlidir.

Parfümün kalıcılığını artırmak kokuyu doğru yere sıkmakla olur. Bilek içleri, boyun kenarı, göğüs arası, kulak arkaları, diz ve dirsek arkaları gibi eklem bölgeleri daha sıcak ve nemli bölgeler olduklarından parfüm bu bölgelerde kullanıldığında uzun süre kalıcılığını korur.

Doğru parfüm seçimi cilt tipini bilmekten geçer. Çünkü cilt tipi parfümün kalıcılığını etkiler. Yağlı ciltler daha hafif kokular seçebilirler çünkü yağlı cilt parfümü daha uzun süre korur. Kuru ciltli kişiler daha yoğun, kalıcı kokuları tercih edebilirler. Hafif kokuları tercih ettiklerinde parfümü daha sık yenileyebilirler.

Parfümü giysi üzerine sıkılmamalıdır. Tene 10-15 cm uzaktan sıkılmalıdır.

Parfüm satın alırken parfümü denedikten sonra bir süre parfümle vakit geçirip ondan sonra almakta fayda vardır. Çünkü her parfüm her tende farklı sonuç verir ve ilk sıkıldığında farklı, zaman geçtikçe daha farklı kokar.