Aslında 1800’lü yıllarda icat edilmiş olan tuvalet kağıdı, ancak 1940’lardan sonra halk tüketimine sunulabilecek seri üretim kapasitesine ulaşmış bir ürün. Başlangıçta, yüz yıl kadar bir süre sadece saray ahalisi tarafından kullanılabilmiş olan tuvalet kağıdı, bu dönemde gerçek bir lükstü. Bugün, “tuvalet kağıdı olmadan yaşayamam” diyenlerdenseniz, bu müthiş pratik ve bir o kadar da hijyenik icadın, ülkemizde market raflarında ancak 1960’larda yer bulduğunu yaygın tüketiminin ise 1980’lerde başladığını öğrenince biraz şaşırabilirsiniz.

Günümüzde, tuvalet kağıdı, aile ve toplum sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Pratik kullanımı, suda kolayca çözülmesi onu hijyen konusunda da gerekli kılıyor.

Tuvalet Kağıdı Neden Yapılır?

Suda kolayca çözünebilen çok ince yapılı bir kağıt olan tuvalet kağıtlarının ham maddesi ağaç ve bitkilerdir. Ancak peçete, kağıt havlu, tuvalet kağıdı gibi temizlik için kullanılan kağıtlarda genellikle atık kağıt kullanılır. Kağıt atıkları ya da kağıt yapımında kullanılan malzemeden artanlarla yüksek hijyen koşullarında sterilizasyon sağlanarak tuvalet kağıdı elde edilir. Tuvalet kağıtları, iki katlı, üç katlı, ekstra yumuşak, parfümlü, yüksek emicilikte, suya daha fazla dayanıklı, renkli ya da desenli olabilir.

Uygun Fiyatlı Tuvalet Kağıdı Nereden Alınır?

En ucuz tuvalet kağıdı alışverişi için cimri.com mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Ev ve ofislerin ayrıca ortak kullanım alanlarındaki tuvaletlerin en önemli ihtiyaçlarından biri olan tuvalet kağıtlarını uygun fiyatlarla almak üzere Cimri, fiyat karşılaştırma avantajını kullanabilirsiniz. cimri.com mağazalarında, Komili, Selpak, Marathon, Papia, Focus, Seleckt, Rulo Park, Familia, Solo, Papillon, Avansas, Teno, Orka, Avasoft, Marmaris gibi markaların ürünlerine uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.