Sanat hayatın her alanında olması gereken, insanın ruhunu doyuran temel ihtiyaçlardan biridir. Sanatı izlemek kadar, belli hobilerle uğraşarak içine girmek de oldukça keyifli ve ruhu doyuran aktivitelerden biridir. Bu hobilerden birisi de resim yapmaktır. Resim yaparken kullanılan boyaların birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilenlerin başında yağlı boya gelmektedir.

Tuval Nedir?

Yağlı boya ya da akrilik yapmak için özel olarak hazırlanmış bezlerdir. Dörtgen çerçeve şeklinde çakılmış çıtaların üzerine bezin gerilmesi ile hazırlanmaktadır. Tuval bezi; keten, kenevir ya da pamuklu az emici ve sık dokunmuş yapıda özel kaba kumaşlardan yapılır. Genelde bu bezin rengi beyaz olur fakat isteğe göre renkli seçenekler yaptırmak da mümkündür. Biraz uğraş gerektirebilir fakat evde kendi tuvallerinizi kendiniz yapabilir ya da hiç uğraşmadan birbirinden kaliteli ürün seçeneklerine Cimri.com sayesinde en uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz!

Tuval Çeşitleri ve Fiyatları Nelerdir?

Çeşitler malzeme kalitesine göre şekillenmektedir. Malzeme kalitesi boyutlara göre değişkenlik gösterir. Kenevir büyük boyutlu tuvaller için oldukça uygun seçenekler iken pamuklu bezler küçük tuvaller için daha uygundur. Pamuklu bezler rengi elde edip yansıtmak adına oldukça başarılı seçeneklerdir fakat yağ ile tepkimeye giren kumaş zamanla kendini salarak yaptığınız esere zarar verebilmektedir. Bu nedenle kenevirler daha başarılı sonuç verecek kumaş seçenekleri arasında başı çekmektedir. Özellikle hint keneviri kumaşları bu konuda oldukça iyidir. Fakat bu bezler de zamanla rutubete maruz kalarak kahverengileşebilmektedir. Hint kenevirinden yapılmış kumaşları seçerken parlak olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu kumaşlar ne kadar parlak olursa o kadar iyidir. Tuval kumaşlarını belirlerken dikkat edilmesi gereken konu, neme karşı dayanıklı ve fırça darbelerini kabul edebilecek, genişlemeyecek kumaşlar seçmek olmalıdır. Bu konulara dikkat ederek seçeceğiniz ürünler ile yapacağınız işleri uzun süre zarar görmeden saklayabilirsiniz.

Fiyat çeşitleri ise boyutlara göre değişkenlik göstermektedir. Genel olarak uygun fiyatlı olan bu ürünler bez kalitesi ve tuval boyutları ile doğru orantılı olarak değişkenlik göstermektedir.

Yüzlerce çeşit arasında birçok farklı boyutta ve en kaliteli kumaştaki ürünleri en uygun fiyat sıralamaları ile Cimri.com’da bulabilirsiniz!