track source
track source

Türk Tarihi

Türk Tarihi Fiyatları

830 Ürün gösteriliyor.
Türk Tarihi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Türk Tarihi modelleri ve Türk Tarihi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Türk Tarihi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Lale. 830 adet Türk Tarihi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!
3
Türklerin Serüveni - Cansu Canan Özgen Emrah Safa Gürkan Prof. Dr. Abdülkadir Özcan Prof. Dr. Ahmet Taşağıl Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci Prof. Dr. Feridun M. Emecen Prof. Dr. İlber Ortaylı Yrd. Doç. Dr Ali Güler Yrd. Doç. Dr. Haşim Şahin

Türklerin Serüveni - Cansu Canan Özgen Emrah Safa Gürkan Prof. Dr. Abdülkadir Özcan Prof. Dr. Ahmet Taşağıl Prof. Dr. Ekrem Buğra Ekinci Prof. Dr. Feridun M. Emecen Prof. Dr. İlber Ortaylı Yrd. Doç. Dr Ali Güler Yrd. Doç. Dr. Haşim Şahin

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Türk Tarihi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 2 Türk Tarihi markası:

2021 yılı Türk Tarihi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 830 Türk Tarihi modeli içerisinde en ucuz Türk Tarihi fiyatı 2.36 TL iken, en yüksek Türk Tarihi fiyatı 2815.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Türk Tarihi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Türk Tarihi fiyatı ise 344.67 TL olarak sitemizde yer alıyor.
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Türk Tarihi Kitabı

Kitaplar birçok konuda okurlara ışık tutan kaynaklar arasında yer alır. Kitap çeşitleri, okuyucuların ilgi alanlarına göre birçok grupta incelenebilir. Tarih seven okurlar için ise tarih kaynakları olarak piyasada birçok yazara ait kitap bulmak mümkündür. Türk tarihi oldukça geniş bir zamanı kapsar ve çeşitli olaylara ev sahipliği yapmıştır. Türk tarihi ile ilgili geçmişten günümüze kadar hemen her olayın anlatılarak incelendiği kaynakçalar kullanıcılara sunulur. Tek kitap halinde okunabilen kitaplar set halinde de temin edilebilir. Set Türk tarihi kitapları içerisinde her bir seride farklı olaylar bütünü yazarın bakış açısı ile ele alınır. Tarih kitapları tarih meraklılarının, tarih öğrencilerinin ve tarihin her anı ile ilgili kapsamlı bilgi sahibi olmak isteyenlerin tercihleri arasındadır. Koleksiyoner kullanıcılar da geçmişten günümüze kadar ilgi duydukları tarihi olayları içeren tarih kitaplarını edinerek kütüphanelerini zenginleştirebilir. Türk tarihinde çeşitli siyasi ve kültürel alanda yaşanan gelişmeler ile bilgilerde kaynak kitaplarda bulunur. Tarihçiler, yeterli bilgi birikimine sahip kişiler ve birçok siyaset insanı tarafından Türk tarihi araştırmaları yapılır. 

Türk Tarihi Kitabı Çeşitleri

Kitaplar, çeşitli konular ile ilgili okurlara yol gösteren ve konuya dair bilgi edinmeyi kaynaklardır. Kitapların konuları, hitap ettikleri okuyucu kitleleri ve yazarları kitapların çeşidine göre farklılık gösterir. Tarih kitapları ise okullarda öğretici olmanın dışında birçok okura geçmişten günümüze kadar yaşanan tarihi olaylar ve gelişmeler ile ilgili bilgi verir. Türk tarihi uzun yıllardır çokça kişi tarafından araştırılmış ve yazarın ilgisi, bilgi birikimi ve incelemeleri sonucu birçok kaynak kitap ortaya çıkmıştır. Tarih kitapları bilgi amaçlı okunmakla birlikte okurların bakış açılarına da yön verebilir. Türk tarihi kitaplarında yapılan araştırma tarih siyaset ile ilgili hemen her anlamda bilgileri içerir. Türk tarihi kitapları, tek kitapta belirli bir dönemi ele alabildiği gibi, ciltler halinde yazılan kitaplarda günümüze kadar dönemlerin tamamının ele alındığı da görülür. Merak duyulan dönemlerde olan olayları, tarihi gelişmeleri, dönemin siyasetçilerinin bakış açısı ile ele alan kitaplar piyasada birçok yazar tarafından yazılmıştır. Kitaplarda sadece siyasi ve tarihi olaylar incelenmemiş, aynı zamanda incelenen dönemin kültürü, yaşam biçimi ve insanların tutumları da yer verilmiştir.  Türk tarihi araştırmalarında bulunan kaynaklar arasında Mustafa Kemal Atatürk’e ait kitaplar başta olmak üzere birçok yazarın kitabı incelenebilir. Tarihçiler kendi kitaplarını yazarken başka kaynakları da inceleyerek konular hakkında detaylı bilgiyi edinebilir. Cumhuriyetin ilanından önce ve sonra Türk Devleti üzerinde yaşayan tüm medeniyetlerin ele alındığı tarih kitapları da sıklıkla kütüphanelerde yerini alır. Cumhuriyetin ilanı ile Türk tarihinde yeni bir dönem başlamıştır. Bu tarihe kadar olan siyasi olaylar ve sonrasında gelişme gösteren Türk tarihi ile ilgili kitaplar okurlara rehberlik eder. Türklerin yakın tarihte ve uzak tarihte birçok devletle durumu, coğrafi konumu ve tüm özellikleri yapılan araştırmalar ile okurlara sunulur. Okurun tercih edeceği tarihi dönemle ilgili farklı yazarların kitapları incelenerek verilen detaylar doğrultusunda en doğru bilgiye ulaşılabilir. Tüm olaylarda ki gelişmeleri kronolojik sıralamaya göre ve birbiri ile olan bağlantısına göre inceleme imkanı yakalanabilir.

Türk Tarihi Kitabı Fiyatları

Kitaplar, farklı dallarda ve farklı kategorilerde kullanıcılara sunulan kaynaklardır. Kitaplarda bilimin her alanında farklı yazarların ele aldığı konularla ilgili detaylara sahip olmak mümkündür. Türk tarihi ise geçmişten günümüze kadar birçok olaylar bütününün yaşandığı tarihe tanıklık eder. Türk tarihi ile ilgili araştırmalar doğrultusunda birçok yazar tarafından kitap, dergi gibi yazılı kaynaklar okurlara sunulur. Tek dönemin incelendiği tek kitaplar olmakla birlikte birçok dönemi ele alan kitap serileri de mevcuttur. Türk tarihi kitapları fiyatları incelendiğinde en yüksek fiyatlı seçenekler arasında ciltli ve kutulu takım halinde olan kaynaklar yer alır. Ayrıca Türk tarihinde uzmanlaşmış, yeterli bilgi birikimine sahip yazarların kitapları da sık tercih edilen maliyetli kitaplardandır. Kitaplar okurlara sadece bilgi vermekle kalmaz aynı zamanda geçmişe ve geleceğe dair bakış açısına da katkıda bulunur. Farklı yazarlar tarafından hazırlanmış birçok Türk tarihi kitabı değişen fiyatlar ile çeşitli internet alışveriş sitelerinde kullanıcılara sunulur. En uygun fiyatlı ürünler cimri.com sayfasında tüm detayları ile incelenebilir ve hızlıca doğru bir seçim yapılabilir.

Türk Tarihi Kitabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Türk tarihi birçok medeniyetin ve olayların yaşadığı geniş olaylar bütününü içinde barındırır. Türk tarihi ile ilgili farklı yazarlar tarafından pek çok kitap dergi gibi kaynaklar hazırlanmıştır. Tarih kitabı tercih edilirken öncelikle okurun merak ettiği konuları içeren kaynakları incelemesi gerekir. Tek yazarla veya tek bir dönemle sınırlı kalan kitaplar kapsamlı bilgi edinmede yetersiz kalabilir. Birçok yazara ait kitapların incelenmesi ile karşılaştırmalar yapılarak en doğru bilgiye ulaşılır. Piyasada birçok yazara ait tarih kitabını bulmak mümkündür. Tüm tarihi dönemler ile bilgilerin yer aldığı kitap serileri kullanıcılara her anlamda rehberlik edebilir. Ciltli kitapların tercih edilmesi kitabın uzun yıllar muhafazasında okura kolaylık sağlar. Türk tarihi ile ilgili yakın ve uzak zamana ait olayları inceleyen kaynaklar vardır. Tarihi olaylarla birlikte o dönemde yaşayanların sosyo - kültürel yapıları ile ilgili de bilgi edinilebilir. Türk tarihine dair coğrafi yapıdan sosyal yapıya kadar birçok konuda incelemeler yapılabilir. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery