Tiyatro - Piyes

Tiyatro - Piyes Fiyatları

814 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Tiyatro - Piyes fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Tiyatro - Piyes modelleri ve Tiyatro - Piyes fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Tiyatro - Piyes kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap. 814 adet Tiyatro - Piyes fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tiyatro - Piyes Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Tiyatro - Piyes markası:

2021 yılı Tiyatro - Piyes Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 814 Tiyatro - Piyes modeli içerisinde en ucuz Tiyatro - Piyes fiyatı 2.1 TL iken, en yüksek Tiyatro - Piyes fiyatı 375.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tiyatro - Piyes fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Tiyatro - Piyes fiyatı ise 14.98 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tiyatro - Piyes Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tiyatro ve piyes nedir? Türleri nelerdir?

Bir sahne sanatı, gösteri çeşididir, edebi eserler arasında yer alır. İnsan hayatında yaşanmış, ibretlik, eğlenceli, komik, tarihsel olayların, yine insanlar tarafından canlandırılarak, seyircilere karşı oynanarak aktarılmasıdır. Olaylar, diğer edebi eserlerde olduğu gibi anlatılmaz, canlandırılarak anlatılır. Oyunlar, genellikle toplumsal sorunlar veya çarpıklıklardan hareketle hazırlanır. Bu alanda yapılan ilk şenliklerin, milattan önceki yıllarda Atina’da gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Eserler, oyuncuların ağzından diyaloglar şeklinde seslendirilerek ve canlandırılarak izleyiciye aktarılır. Dekorlar, ışıklandırma, sahne düzeni, kostümler ve müzikle birlikte sergilenir. Türk tiyatrosunu incelediğimizde, ilk olarak Orta Asya’da törenler ve taklitler olarak izine rastlarız. En ünlü tiplemelerden biri ise Hacivat ve Karagöz oyunlarıdır.

Cumhuriyet dönem ile birlikte gelişmesi hızlanan bu alan, son olarak günümüzdeki şeklini almıştır. Türlerini inceleyecek olursak, trajedi; genellikle 5 perdeden oluşur. Seyircilerde korku ve heyecan duygularını uyandırarak, mesaj aktarır. Trajedi türünün ilk örneklerinin görüldüğü Antik Yunan’da bu tip eserler sahnelenirken, sahnede dekor bulundurulmaz, sadece sahnenin yanındaki bir koro ile olayların sebep ve sonuçları izleyiciye aktarılırdı. Kullanılan dil ve üslup da yüksek nitelikliydi. Drama türünü ise melodram ve piyes olarak ikiye ayırabiliriz. Piyes daha ciddi bir dil ve üslup kullanırken, melodram daha çok duygulara hitap eder tarzda hazırlanırdı. En uygun fiyatlı piyes kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz. Opera türünde ise, oyuncular olayları özel bir söyleyiş biçimi ile şarkı söyleyerek aktarırlar. Operet ise daha çok halka hitap etmek için hazırlanmış, müzikli ve danslı bir türdür. Bunların dışında bale ve komedi olmak üzere farklı türleri de vardır. Bu alanda araştırmalar yapıyorsanız, en ucuz sanat kitaplarını Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Tiyatro ve piyes kitapları nerede bulunur? Fiyatı ne kadardır?

En ucuz tiyatro ve piyes kitaplarını Cimri.com sitesinde, sanat-mimarlık kategorisi altında yer alan, tiyatro ve piyes sekmesine tıklayarak görüntüleyebilir, kitapları listeleyerek inceleyebilirsiniz. Cimri.com, aradığınız piyes ve tiyatro kitaplarını satışını yapan online alışveriş sitelerini sizin için gezer ve en ucuz piyes ve tiyatro kitaplarını tek tıkla ekranınıza getirir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery