Günlük hayatta artık kadınlarda olduğu kadar erkekler de kişisel bakımına önem vermektedir. Özellikle saç ve sakal konusuna oldukça önem verirler. Sıkça sakallarını kesen birçok erkek ise bunu evde yapmayı tercih etmektedir. Sakalları sıfır kesmek hassas bir iştir ve doğru bir şekilde yapılmadığında cilde zarar verebilir. Bunun için tıraş öncesi ve sonrası için birçok ürün bulunmaktadır. Peki ilk adım olarak ne yapmanız gerekir? En önce yapmanız gereken şey tabii ki cildi ve sakalı tıraş olabilecek hale getirmektir. Bunun için en öncelikli ürünler ise tıraş jelleri ve köpükleridir. Cilt tipinize göre doğru olan ürünü seçmek sağlığınız açısından önemli olduğu kadar işinizi de daha kolaylaştıracaktır. Size en uygun erkek cilt bakım ürünleri Cimri.com' da!

Tiraş Jelleri̇, Köpükleri̇ Ve Kremleri̇ Ne İşe Yarar?

Aldığınız şey ne olursa olsun insan bir ürün tercihi yaparken en öncelikli olarak o ürünün kendisine uygun olup olmadığını araştırmalı ve ona göre bir karar vermelidir. Aynı şekilde tıraş jeli ve tıraş köpüğü seçerken de daha sağlıklı ve güzel bir sonuca ulaşabilmek için cilt tipinizi bilmeniz gerekmektedir. Örneğin, sert sakallı ya da kuru ve hassa bir cilde sahip olan kişilerin jel kullanması önerilmektedir. Jel kullanımı sayesinde sakallar ve yüz yumuşatılarak tahriş olasılığı en düşük seviyeye indirgenmiş olur. Ayrıca yüzünüze uyguladığınız jel sayesinde saatler sonra bile yüzünüzde yumuşaklığı ve ferahlığı hissetmeniz mümkündür.

Yağlı ciltler için ise köpük önerilmektedir. Köpükler ve jeller cilt tiplerine göre kullanım farklılığından dolayı içerik açısından da farklılık göstermektedir. Köpük yüzünüzü hazırlar ve jiletin cildinize vereceği zararları en aza indirger. Tıraş sonrası cilde nem ve yumuşaklık kazandırmak için de krem kullanabilirsiniz.

Tiraş Jelleri̇, Köpükleri̇ Ve Kremleri̇ Nasil Kullanilir?

Köpüğü ister bir fırça yardımıyla isterseniz de sadece eliniz ile yüzünüze kolayca uygulayabilirsiniz.

İki ürününde kullanımı aynıdır ve uygulanması oldukça basittir. Öncelikle yüzünüzü su ile yıkamanız gerekmektedir. Daha sonra kullanacağınız jel veya köpüğü yüzünüzün her tarafına gelecek şekilde ve eşit bir biçimde uygulayıp kısa bir üre bekletmeniz gerekmektedir. Bu sayede cildiniz nemlenip sakallarınızın da yumuşamasını sağlamış olacaksınız. Daha sonra dikkatli ve hassas bir şekilde sakallarınızı kesmeye başlayabilirsiniz.

Tıraş sonrası kullanacağınız kremler ise yüzünüzde bir serinleme ve rahatlama hissi uyandırmak için en uygun ürünlerdendir. Kremlerin de her cilt tipine uygun çeşitleri bulunmaktadır. Sonra uygulayacağınız kremler ile ciltteki yanma hissini engeller ve güzel kokuları ile güne güzel ve ferah bir başlangıç yapmanızı sağlar.

Birçok çeşitteki erkek bakım ürünlerine ulaşabilmek için hemen Cimri.com' u ziyaret edebilirsiniz.