track source
track source

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Tıraş Fırçaları Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Tıraş Fırçaları markası:

En Çok İncelenen Tıraş Fırçaları Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Tıraş Fırçaları Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
17 Ekim 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 65 Tıraş Fırçaları modeli içerisinde en ucuz Tıraş Fırçaları fiyatı 11.13 TL iken, en yüksek Tıraş Fırçaları fiyatı 295.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Tıraş Fırçaları fiyatlarının ortalaması alındığında ise 17 Ekim 2021 tarihinde ortalama Tıraş Fırçaları fiyatı ise 73.96 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Tıraş Fırçaları Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Tıraş Fırçaları

Tıraş kelimesi bir eylem olarak en genel anlamıyla bir canlının vücudundaki kıllardan bir bıçak ile kesme işlemi ile kurtulmasıdır. Bu eylem insanlar da genellikle saç ve sakal tıraşı ile bilinir. Saç tıraşı genellikle berberler de yapılsa da sakal tıraşı pek çok erkeğin evinde de yapmayı tercih ettiği bir eylemdir. Bu tıraş eylemi için çeşitli makineler kullanılabilse de bazı kişiler geleneksel tıraşı tercih edebilir. Geleneksel tıraş yüze köpüğün sürülmesiyle başlar. Daha sonra bu köpük altındaki sakal bir ustura ya da jilet sayesinde alınır. Bu köpük sürme işlemi tıraşın belki de en önemli faktörüdür. Çünkü yanlış ve yetersiz bir köpük sürme eylemi tıraş sırasında cildin oldukça zedelenmesine sebebiyet verebilir. Bu köpük sürme işleminin en iyi şekilde yapılabilmesi için  tıraş fırçası üretilmeye başlanmıştır. Bu fırçalar sayesinde rahat ve etkili bir köpük sürme işlemi geçirip rahat bir tıraş deneyimi elde edersiniz.

Tıraş Fırçaları Modelleri Ve Özellikleri

Geleneksel tıraşın en önemli araçlarından biri tıraş fırçasıdır. Bir tıraş fırçası tıraş köpüğünün rahatça sürülebilmesini sağladığı gibi tıraş sırasında ve sonrasında cildi daha rahatlamış bir halde tutar. Bir tıraş fırçasının ana hatları bir genelleme şeklindedir. Bir tutus sapı ve o sapın ucundaki fırçayı oluşturan yoğun kıl yapısı bir tıraş fırçasını oluşturur. Bu standard tasarım kendi içinde bazı özelliklere göre farklılık gösterir. Bunlardan ilki fırçada kullanılmış kılın yapısıdır. Bu kıl fırçanın modeline göre çeşitli uzunluklarda olabilir. Bu uzunluk eğer kısa tutulmuşsa yüze daha yavaş yayılır ama buna karşın yüzde daha fazla masaj etkisini hissettirir. Daha rahat yayılan ve sakala nüfuz edebilen bir tıraş fırçası istenirse uzun kıllar tercih edilebilir. Tıraş fırçası kıllarının bir diğer özelliği de ısıya dayanıklı olmalıdır. Tıraş işlemi sırasında köpük sürülen fırça genellikle sıcak suya batırılarak temizlenir ya da sıcak su yardımıyla sabundan köpük elde edilmesini sağlar. Bu sıcaklığa dayanabilen kıllar sayesinde suyun ısısı kıllara zarar vermez. Kıllar aynı zamanda farklı kaynaklardan yapılabilir. Genellikle kıl için domuz tüyü, porsuk tüyü veya sentetik kıl seçilir. Sentetik kıl seçimlerinin üretiminin maliyetli olması sebebiyle sentetik bir tıraş fırçası en ucuz tıraş fırçası fiyatlarından oldukça uzak bir fiyatlara sahip olabilir. Bu fiyat farkına rağmen sentetik üretim sayesinde hayvandan üretilmiş eşyalar kullanmak istemeyen bireylere de hizmet edebilen bir tıraş fırçası elde edilir. Bu kıl yapısı ufak bir güğüm yapısında oldukça sık bir yapıdadır. Bu sık yapının en büyük sebebi suyu ve köpüğü rahatça üstünde tutabilmesidir. Bu yapı eğer daha geniş yapılsaydı su ve köpük tutma özellikleri oldukça zayıflayacağından tıraş köpüğünün sürülmesini zorlaşrıtabilir hatta imkansız hale getirebilir. Tıraş fırçasının sapı da istenilen güğüm kalınlığı ile doğru orantıda büyür. Bu sap kılların bir arada tutulabilmesini sağlamak yanında kullanıcının tıraş köpüğü sürme işlemini rahatça yapabilmesini sağlayan bir tasarıma sahiptir. Bu sap sebebiyle sürüm işlemi kişinin istediği şekilde yapılabilmesine olanak verir.

Tıraş Fırçaları Fiyatları

Tıraş fırçası fiyatları  fırçanın özellikleri ve satış şekline göre değişkenlik gösterir. Tıraş fırçası kıllı bir yapı ve onu birleştiren bir saptan oluşmasından ötürü ikisinin de malzemesinin kalitesi tıraş fırçasının fiyatını etkileyecektir. Tıraş fırçasının ucundaki kıllı yapı klasik olarak gerçek hayvan tüylerinden yapılır. Günümüzde bu devam etse de hayvan ürünleri kullanmaktan rahatsız olan ya da bir tıraş fırçasından hayvan ürünü kullanılmasını istemeyen kişiler için sentetik yapı da fırçalar da üretilmiştir. Fırçanın bu tüy yapısı onda çeşitli fiyat farklılıklarına sebebiyet verir. Tıraş fırçasının sapı da fiyatı etkileyen bir diğer faktördür. Eski bilinen halinde bu sap tahta halinde yapılsa da günümüzde plastik ve benzeri malzemelerle yapılabilmesi tıraş fırçasının fiyatını değiştiren bir başka faktörün oluşmasını sağlamıştır. Bir de tıraş fırçaları her zaman tek başlarına satılmaz. Bazı tıraş fırçaları sadece kap ya da kap ve ufak bir askılığın barındığı bir set halinde satılır. Bu setin yapısı satan firmanın satış şekline bağlı olup fiyatları da buna göre farklıdır.Siz de Cimri.com'u ziyaret ederek ürünleri inceleyebilirsiniz.

Tıraş Fırçaları Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Tıraş fırçası çeşitleri arasında satın alınacak ürünün seçimi yapılırken dikkat edilebilecek hususlar vardır. Bunlardan ilki tıraş fırçasının hangi malzemeden yapıldığıdır. Bir tıraş fırçasının tüylü kısmı gerçek hayvan tüylerinden yapılabildiği gibi sentetik olarak da yapılabilir. Benzeri görüntüleri olduğunda satın alırken istediğiniz fırça malzemesini elde edebilmeniz için fırçanın hangi malzemeden yapıldığına dikkat etmeniz gereklidir. Bu sayede sentetik bir fırça isterken hayvan tüyü kullanılmış bir fırça ya da tam tersi olarak hayvan tüyü bir fırça isterken sentetik bir fırça almış olmazsınız. Fırçanın üst kısmı gibi kabza yapısı da değişkenlik gösterir. Traş köpüğü fırçası tahta bir sapa sahip olabileceği gibi plastic bir sapa da sahip olabilir. Genellikle görüntüden bu yapıyı belli etseler de yine de satın almadan önce bir bakmanız fayda sağlar. Son olarak her tıraş fırçası tek başına satılmaz. Bazı tıraş fırçası markaları satış sırasında fırça için bir kap ile satar. Bazı durumlarda bu kapın yanı sıra ufak bir askılık da setin bir parçası olabilir. Bu tarz bir tıraş fırçası seti istenildiği durumlarda dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery