Test pompaları çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sanayide, fabrikalarda, üretim tesislerinde, su ve gaz tesisatı kullanılan her noktada düzenli testlerin yapılması hayati önem taşımaktadır. Hassas şekilde yapılacak testler, olası büyük sıkıntı ve arızaları önlemekte çok büyük önem taşımaktadır. Bu testler tesisata uygun test pompaları sayesinde gerçekleştirilir. Siz de ihtiyacınız olan test pompası çeşitlerini en ucuz alışverişin adresi Cimri.com’da bulabilir, fiyat karşılaştırma seçeneği ile onlarca fiyat içerisinden bütçenize en uygun olan test pompasını seçebilirsiniz. Cimri’de bulunan ürün karşılaştırma avantajı sayesinde ihtiyacınıza en uygun olan test pompasını kolayca belirleyebilirsiniz.

Test Pompası Nedir?

Hafif ve ağır sanayi imalatlarında bulunan tankların, boru sistemlerinin kaçak ihtimallerine karşı hassas test işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla özel olarak üretilmiş bir ekipmandır. Her türden elektronik ya da mekanik basınç ölçümü yapan aletlerin kıyaslamalı ölçümlerle teste tabi tutulduğu aletlerdir. Genellikle laboratuarlarda, atölyelerde veya arazilerde kullanılan test basınç pompaları, doğru basınç ölçümü yapamayan aletlerin ayarlanmaları için çok gerekli aletlerdendir.

Farklı bar basınçlarına göre üretilen manuel test pompası modelleri olduğu gibi, elektrikli test pompası çeşitleri de mevcuttur. Su tesisatı test pompası çeşitleri ile su sızıntıları ve basınç düşüklükleri kolayca tespit edilebilir. Su test pompası, ergonomik yapısıyla kullanıcıya taşıma kolaylığı sağlamaktadır. Dayanıklı sağlam malzemelerden üretilen pompa test cihazları bir veya iki valfli sistemleri ile kolay kullanım sağlar. El tipi test pompaları küçük yapılarıyla dar yerler için oldukça işlevsel aletlerdendir. Kolay boşaltım sağlayan sistemi ile hassas ölçümlerde sorunsuz çalışırlar.

Test Pompası Nasıl Kullanılır?

Farklı tesisatlarda kullanılabilen test pompaları 30-40-60 bar gibi çeşitlerde üretilirler. Pompalar, korozyona karşı dirençli malzemelerden tek veya çift vanalı olarak üretilmektedir. Uygulama alanına göre farklı bar basınçtaki test pompaları, su boru ve tanklarının testinde, gaz ve su hatlarındaki sızıntı kontrolünde pratik ve kolayca kullanılırlar. Soğuk havaya dayanıklı depoları ve çelik örgülü test hortumu ile üretilen test pompaları, uzun yıllar güvenle hassas ölçüm yapmakta başarılıdır. Köşeli test pompası ve yuvarlak test basınç pompası çeşitleri farklı alanlarda kullanıma uygundur.