Samsung UE-55F8000 LED TV

Bu ürünün satışını yapan mağazamız bulunmamaktadır.
Yorumlar
Çok İyi
0 Kişi
İyi
0 Kişi
Vasat
0 Kişi
Kötü
0 Kişi
Çok Kötü
0 Kişi
Sen de düşüncelerini diğer kullanıcılarla
paylaşmak ister misin?
İnceleme
25.11.2014Yazan: Can Arslan

Samsung UE-55F8000 3D Smart TV

Samsung'un bol özellikli F8000 kodlu yeni serisinin en iri yarı modellerinden biri olan UE-55F8000, şık tasarımı ile dikkat çekiyor.
Samsung UE-55F8000 3D Smart TV

Tasarım

Samsung UE55F8000, firmanın prestijli modelleri arasında gösterilen ve üzerinde çok çalışılmış tasarımı ile yeni nesil akıllı televizyonlar arasında kendini fark ettiren bir televizyon olmuş.

Metal görünümlü ve çok ince bir çerçeveye sahip olan Samsung UE55F8000, bir teknoloji marketine gittiğinizde dikkatinizi ilk çeken televizyonlardan biri durumunda. Televizyonun standsız ağırlığı yaklaşık 16 kg iken, stand ile birlikte bu ağırlık 18 kg'nin üzerine çıkıyor. Eğer yanınızda taşımayı düşünmüyorsanız, 55 inç boyutunda ekrana sahip bir televizyon için kabul edilebilir bir ağırlık.

Smart TV

Samsung'un bu modelinin "akıllı" olduğunu iddiat etmek pek de yanlış olmayacaktır. Samsung UE55F8000, internete kablolu ve kablosuz bağlanabilen, birçok uygulama çalıştırabilen, sesle ya da hareketle kontol edilebilen bir televizyon. Bunun yanısıra, banka işlemlerinizi bile Samsung UE55F8000'i kullanarak gerçekleştirmeniz mümkün. Televizyon akıllı olduğu gibi bir deve gibi keskin hafızaya da sahip. Daha önce gezdiğiniz sayfaları ya da seyrettiğiniz videoları hatırlayıp benzer özelliklere sahip içerikleri önerebiliyor.

Samsung'un üst seviye olduğunu belirttiğimiz UE55F8000 modelinin özelliklerinin tamamını saymak çok zor, çünkü durmadan biryerlerinden yeni bir özellik çıkıyor. Ancak özetlemek gerekirse; USB bellek aracılığı ile video, müzik ya da fotoğrafları televizyondan görüntüleme, filmleri altyazı ile izleme, televizyondaki içeriği diğer cihazlara aktarmak ya da diğer akıllı cihazlardaki içeriği televizyona aktarmak, akıllı telefonları uzaktan kumanda olarak kullanmak, görüntülü görüşme yapmak gibi birçok özellik gerçekten Smart TV olan Samsung UE55F8000 ile geliyor.

Görüntü

55 inç boyutunda 1920x1080 piksel çözünürlükte görüntü sunan Samsung UE55F8000, mega kontrast özelliği sayesinde animasyon türü bir film seyrederken ya da oyun oynarken çok başarılı renkler ortaya çıkarıyor. Ancak, gerçek görüntüler konusunda ise aynı başarıyı sağlayamıyor. Tabii bu haliyle bile piyasadaki en başarılı görüntü sunucu cihazlardan biri olarak ele alınmalı ve sadece animasyonlarla kıyaslandığında hayal kırıklığı yarattığı unutulmamalıdır. Bunun temel nedeni ise, yüksek kontrast ayarı nedeniyle renkleri olduğundan daha baskın ve parlak göstermesidir.


Televizyonda iki tuner bulunması sayesinde, evin reisi istediği diziyi izlerken, aynı saatteki maçın yayınını herhangi bir akıllı telefon ya da tabletten takip etmenizmümkün oluyor. Aynı zamanda 3 boyutlu görüntü desteği de sunan Samsung UE-55F8000 ile 3 boyutlu filmleri izleyebilir ya da 2 boyutlu bir filmi 3 boyutlu bir filme dönüştürüp izleyebilirsiniz. Ancak, 3 boyutlu olarak çekilmiş bir film ile 2 boyuttan 3 boyuta çevrilmiş bir televizyon arasında ciddi başarım farkı vardır ve eğer 3 boyut özelliğini kullanmak istiyorsanız, gerçek 3 boyutlu filmleri tercih etmelisiniz.

Ses

Samsung'un üst seviye televizyonlarının genelinde olduğu gibi, UE-55F8000 modelinde de bol miktarda ses özelliği mevcut. Toplam 40 watt ses çıkışına sahip iki subwoofer ve iki hoparlöre sahip olan televizyon, 3D ses, Dolby Digital Plus / Dolby Pulse, DNSe+, DTS Premium Audio 5.1 gibi çeşitli ses kodeklerine sahip ve bu sayede hem film izlemek, hem de oyun oynamak çok zevkli bir hale geliyor.

Sonuç

Samsung UE-55F8000'in tüm özelliklerini saymak için çok fazla vakit ayırmak gerekiyor. Korelilerin özendikleri zaman gerçekten iyi iş çıkarabildiklerine kanıt olacak kadar başarılı olan bu akıllı televizyon, bütçenizi zorlamayacaksa ya da televizyon satın almak için ayırdığınız bütçe dahilindeyse, satın alma seçenekleri arasına girmeyi fazlasıyla hak eden bir model.