Marka
Ttec
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

İnsanlar yüzyıllardır birbiriyle iletişim kurmanın yollarını aramıştır. Duman, ayna gibi ilkel iletişim tekniklerinden sonra, ulaklar aracılığıyla uzun süre iletişime devam edilmiştir. Telgraf ve akabinde telefonun icadı sayesinde artık bütün dünya ülkelerinde, insanların birbiriyle iletişim kurması çok kolay hale gelmiştir. Günümüzde herkes evinde kablolu telefonlara sahiptir. Karel, Ttec, Panasonic, Skytech gibi markaların en kaliteli telefon modellerine Cimri’den en ucuz fiyat avantajıyla ulaşabilirsiniz.

Telefon Nedir?

Birbirinden uzak yerlerde bulunan kişilerin, bilgi alışverişi yapabilmesini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır. Her evde ve iş yerinde kendine vazgeçilmez bir yer edinmiştir. Teknolojinin ilerlemesi sayesinde önce cep telefonları, sonra akıllı telefonlar hayatımıza girmiştir. Yeni nesil telefonların herkesin hayatında yer edinmesi, ofis ve evlerde kullanılan sabit telefonları yok etmeye yetmemiştir. Ve öyle gözüküyor ki ev tipi masa telefonları çok uzun yıllar bizimle olacaktır.

Telefonu Kim İcat Etti?

1793’te telgrafın icadıyla başlayan serüven, 1876 yılında Alexander Graham Bell’e telefon icadı yolunu açmıştır. Bütün hayatını sağırların eğitimine adayan Bell, yardımcısı Watson ile birlikte sesin tel üzerinden başka yere gittiğini ortaya çıkarmıştır. Bu icadın patentinin alınmasıyla iletişimde yeni bir çığır açılmıştır. Büyük bir ironidir ki, Bell’in eşi ve annesi sağır olduğu için, onlarla asla telefonda konuşamamıştır.

Türkiye’de telefon kullanımı ilk olarak 1908 senesinde gerçekleştirilmiştir. 1911 senesinde Beyoğlu ve Kadıköy santralleri hizmete açılmış, ülkemizde ilk otomatik telefon santrali ise 1926 yılında Ankara’da kurulmuştur. Ankara’nın ardından diğer illere de telefon santralleri kurulmaya başlanmıştır. PTT’nin 1970 yılından sonra yaptığı çalışmalarla, telefon süratle yayılmaya başlamıştır.

Telefon; sadece evlerin değil, ofis, işletme, atölye, resmi kurum gibi yerlerin de vazgeçilmezidir. Teknolojinin gelişmesiyle bu alete sürekli yeni özellikler eklenmektedir. Önceleri sadece arama yapma ve arama alma özelliği bulunan bu alet, şimdilerde LCD ekranlı ve dokunmatik modeller olarak gelişmiştir. Modeline göre özellikler değişse de genel olarak; geniş rehber kaydı, tuş kilit sistemi, arayan numarayı gösterme, hızlı arama tuşları, takvim gibi işlevsel özelliklere sahiptir. Birçok telefon modeli fonksiyonel yapısıyla duvara monte edilebilir ve alandan da tasarruf yapmayı sağlar. Birçok modele sahip en ucuz kablolu telefonları Cimri.com’da bulabilirsiniz.