Marka
Kütahya Porselen
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler

  Mutfak gereçleri kategorisinde bulunan tavalar, mutfakta ihtiyaç duyulan en önemli gereçlerden biridir. Doğru bir tarifi ve iyi seçilmiş malzemeleri lezzetli bir hale getiren tavalar, çoğu yemeklerde doğru bir pişirme aracıdır. Cimri.com’da Korkmaz, Tefal, Evren, Scafer ve Emsan gibi yüzlerce markanın içerisinden pişireceğiniz yemeklere ve mutfağınıza en uygun tavaları bulabilir ve en ucuz fiyat karşılaştırma seçenekleri ile kolayca sahip olabilirsiniz.

 • Doğru tava nasıl seçilmelidir?

  Günümüzde pek çok farklı renk ve tasarımdan oluşan tavalar bulunmaktadır. Ancak sağlıklı ve başarılı bir pişirme süreci için dış görünümden daha çok malzeme de önemlidir. Doğru bir tava seçimi, yemeğin kıvamından tadına kadar etki edecektir. Bu nedenle doğru tava seçimi oldukça önemli ve bir o kadar özen isteyen bir konudur. Tava seçiminden önce dikkat edilmesi gerekilen ilk konulardan biri hangi malzemenin sıcaklığı eşit dağıtma konusunda en iyi olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bu noktada, demir döküm tava, alüminyum döküm tavalar, paslanmaz çelik tavalar, seramik kaplama ve teflon kaplama tavalar arasında seçiminizi yapabilirsiniz. Dökme demir tavalar sıcaklığı çok iyi dağıtmakta ancak yiyecekler metale tepki gösterebilmektedir. Yapışmaz tavalar yemek yaparken daha az yağ kullanmanızı sağlamaktadır. Ancak yapışmaz tavaların yüzeyi dikkatli kullanılmadığı taktirde kolay bozulabilmektedir. İyi bir dökme demir tava mutlaka ağır ve kalın tabanlı olmalıdır. Seçeceğiniz tavanın mutlaka ocak büyüklüğü ile uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 • Tavalar nasıl temizlenmelidir?

  Seramik tavalar yüksek sıcaklıklara dayanabilmesi ve yanmamasından kaynaklı oldukça kullanışlılardır. Seramik tavaların temizliğine dikkat etmeniz sağlığınız ve hijyen açısından da önem arz etmektedir. Seramik tavalar kolay çizilebilmekte olduğundan, temizlik malzemeleri seçilirken dikkatli olunmalıdır. Seçeceğiniz temizlik ürününün çizici bir yapısı olmamalıdır. Seramik tavalar bulaşık makinesinde kullanılmamalıdır. Seramik tavaları temizlerken, süngerin yumuşak tarafı kullanılmalıdır. Tavanızın üzerinde bulunan kabartma desenlerinde kararma meydana gelebilmektedir. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda tavanızın dibini kapatacak kadar süt koyarak, kısık ateşte yarım saat kaynattığınız anda tavanız temizlenecektir. Teflon tavaların temizliği ise seramik tavalar kadar kolaydır. Ancak yine bulunabilecek inatçı lekelere karşı da temizlik esnasında dikkat edilmesi gerekmektedir. Teflon tavaların kaplaması bulaşık makinesinde kullanılabilmektedir. Ancak tavanızın yüzeyinin zarar görmemesi için talimatlara özen göstermeniz gerekmektedir. Tavanızın yüzeyindeki yemek artıklarını kaldırmak için öncelikle tahta bir spatula kullanmalısınız. Sonrasında temizleme işlemini deterjan ve süngerin yumuşak yüzeyi ile yapabilirsiniz. Ancak inatçı kirler bulunuyorsa; yarım fincan sirke, yarım fincan karbonat ve bir su bardağı suyu tavanıza ekledikten sonra, plastik bir ovma teli ile tavanın yüzeyini iyice ovabilirsiniz.

  Siz de lezzetli yemekleri pişirebileceğiniz size en uygun tava modellerine Cimri.com’dan kolayca ve en ucuz fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz.