Siyaset Sosyoloji

Siyaset Sosyoloji Fiyatları

1099 Ürün gösteriliyor.
Siyaset Sosyoloji fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Siyaset Sosyoloji modelleri ve Siyaset Sosyoloji fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Siyaset Sosyoloji kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap, Diğer, Gökçe, Phoenix. 1099 adet Siyaset Sosyoloji fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Siyaset Sosyoloji Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 4 Siyaset Sosyoloji markası:

2021 yılı Siyaset Sosyoloji Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1099 Siyaset Sosyoloji modeli içerisinde en ucuz Siyaset Sosyoloji fiyatı 3.47 TL iken, en yüksek Siyaset Sosyoloji fiyatı 95.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Siyaset Sosyoloji fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Siyaset Sosyoloji fiyatı ise 32.02 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Siyaset Sosyoloji Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Siyaset Sosyoloji Kitabı

İnsanların, toplumların ve devletlerin yönetilmesine siyaset denir. Bu yönetilme sanatını oluşturan fikirlerin toplamına ise ideoloji adı verilir. Dolayısıyla siyaset bilimi de devletlerin ve toplumların yönetilirken içinde saklamış olduğu temel koşulları, toplumda yaşanmış olan olaylarla siyasi bağlantıları, siyasetçilerin ideolojilerini konu edinir. Bu konularla birlikte farklı ideolojik yaklaşımları da siyaset kitapları aracılığıyla öğrenebilir, akademik incelemelerde bulunabilirsiniz. Bunun yanı sıra sosyoloji kitapları da bulunur. Sosyoloji, toplumları farklı boyutlarıyla ele alan bir kavramdır. Toplum bilimi olarak da adlandırılan Sosyoloji, insan ve toplum etkileşimleri üzerine bilimsel çalışmalar yapar. Sosyolojiyi konu alan bu kitaplar da geleneksel toplumun modern topluma dönüşmesindeki süreci ele alarak tüm olayları eleştirel bir incelemeye tabii tutar. Siyaset ve sosyoloji kitaplarında tarihe damga vurmuş siyasal ve ideolojik olaylar, bunların toplumlar ve devletler üzerindeki etkisi gözler önüne serilir. Akademik çalışmaların bir numaralı yardımcısı olan bu kitaplar aynı zamanda konu ilgililerine de hitap etmeyi ihmal etmez. 

Siyaset Sosyoloji Kitabı Çeşitleri

İnsanlarla devletlerin yönetilmesiyle oluşan siyaset ve bu yönetilme sanatına eşlik eden ideolojiler her bir düşünüre göre farklı şekillenir. Bu da siyasi hareketlerin ve toplumsal olayların farklı yorumlanmasına sebep olur. Bu nedenle siyaset bilimi ile ilgili farklı olayları, ideolojileri ve yorumlamaları konu alan pek çok siyaset kitabını bulabilirsiniz. Siyaset ve ideoloji kitapları, genellikle geçmişten günümüze kadar gelmiş olan ideal devlet anlayışıyla günümüz siyasetindeki tarihsel siyasi olayları ve siyasetçileri konu edinir. Bunun yanı sıra devletlerin ideolojilerine eleştirel bir bakış açışıyla yaklaşır. İdeolojiler, farklı toplumsal olayları meydana getirir. Siyaset ve ideoloji kitaplarında da bu tarihsel olaylar ideolojiler ışığında neden sonuç ilişkisi çerçevesinde incelenir.  Antik dönemden günümüze kadar olan tüm olayları konu edinen bu ideolojik ve siyasi kitaplar, aynı zamanda akademik çalışmalarda da büyük rol oynar. Yol gösterici ve dönemlerin sosyolojik, ekonomik ve siyasi bağlamlarını gün yüzüne çıkarıcı özellikleriyle siyaset ve ideolojik kitaplar, hem öğrenciler hem de toplumun farklı kesiminden olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Siyaset kitaplarında Marx, Gramsci, Lenin gibi tarihin önemli düşünürlerinin eleştirel bakışlarına rastlayabilir, bunun yanı sıra Türkiye’de ve dünyada tarihe ışık tutmuş olayları tüm gerçekliğiyle okuyabilirsiniz.  Milliyetçilik, komünizm, sosyalizm, muhafazakârlık ve liberalizm gibi temel siyasi ideolojileri konu alan siyasi kitaplarda toplumlar da incelenerek günün şartları içerisinde eleştirel bir yorumlamaya tabii tutulur. Bir devletin yönetilmesinde çok önemli bir yere sahip olan siyaset bilimi, uluslararası siyaseti de konu edinerek devletlerarası ilişkiyi gözler önüne serer. Güncel siyasi meseleleri de ele alan güncel kitaplarla günümüz siyasetine hakim olabilir, çalışmalarınızda bu akademik kitaplardan faydalanabilirsiniz. Siyaset ve sosyoloji alanında pek çok kitap bulunduğundan sizin için en yararlı kaynağı seçmek önem taşır. Farklı çok sayıda çeşidi bulunan siyaset ve ideoloji kitaplarından size en uygununu seçebilir, okumalar yaparak hem tarihsel olaylara ışık tutmuş ideolojilere tanık olabilir hem de günümüz siyaseti ile ilgili farklı bir eleştirel bakışa sahip olabilirsiniz. Tarihin önemli düşünürlerinin fikirlerini öğrenebilir, yön vermiş oldukları ideolojilere böylelikle hakim olabilirsiniz. 

Siyaset Sosyoloji Kitabı Fiyatları

Siyaset toplumların ve devletlerin yönetilmesi sanatıyken sosyoloji toplumları farklı yönleriyle ele alan bir bilim dalıdır. Her iki bilim dalı da geçmişten günümüze kadar büyük öneme sahiptir. Günümüzdeki tarihi ve siyasi olaylar tek bir düşünceyle ya da ideolojiyle sınırlandırılamayacağından bundan önceki dönemler de incelenmeli ve bu bilgiler doğrultusunda günümüzün tarihi ve siyasi olayları yorumlanmalıdır. Siyaset ve sosyoloji kitaplarında farklı çeşitleri bulabilmeniz mümkündür. Her biri farklı konuları ele alan kitaplarda farklı önemli düşünürlerin eleştirel bakış açılarına rastlayabilir, tarihin öne çıkan toplumsal ve siyasi olaylarına tanıklık edebilirsiniz. Bu sebeple siyaset ve sosyoloji kitapları fiyatları da kendi içlerinde değişiklik gösterebilir. Fiyatları etkileyen en büyük etmen kitabın içeriği, konuları ve yazarı olur. Akademik amaçlı yazılan kitaplarda da farklı fiyatlandırmalara rastlayabilirsiniz. Siz de araştırma ya da okuma yapmak istediğiniz bir konuyu ele alan siyaset ve sosyoloji kitabına sahip olmak istiyorsanız cimri.com sayfasını ziyaret edebilir, en uygun kitaba kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Siyaset Sosyoloji Kitabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Devletlerin ve insanların hangi ideolojiler eşliğinde yönetildiğini konu alan siyaset ve ideoloji kitapları ile toplumları etkileyen tarihi olaylar ile toplumların farklı yönlerini yansıtan sosyoloji kitaplarını satın almadan önce bazı özelliklere dikkat etmek gerekir. Her biri farklı olayı, farklı ideolojiyi ve farklı yönetim şeklini anlatan bu kitaplarda tarihin önemli düşünürlerinin eleştirel bakış açılarını yakalayabilirsiniz. Söz konusu akademik kitaplar ele aldığı konular itibariyle çok sayıda esere de ışık tutar. Dolayısıyla siyaset ve sosyoloji kitaplarını seçerken öncelikli olarak dikkat etmeniz gereken konu kitabın içeriği olur. Kitabın içeriği, araştırma veya okuma yapmak istediğiniz konuyla bağlantılı olmalı, sorularınıza cevap bulabileceğiniz nitelikleri taşımalıdır. Bunun yanı sıra düşüncelerini merak ettiğiniz ünlü düşünürleri konu alan kitapları tercih etmek, sizi ilgilendiğiniz alana direkt ulaştırır. Eğer akademik bir çalışma yapmak istiyorsanız hem geçmiş dönemdeki tarihi olayları hem de günümüzdeki tarihi olayları konu alan kitapları tercih etmek, tarihi olaylar arasındaki bağlantıları kurabilmek adına önem taşır. Sosyoloji kitaplarında ise geleneksel toplamla modern toplumu karşılaştıran kitapları tercih etmek araştırmalarınızda size yardımcı olur.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery