track source
track source

Siyaset Felsefesi

Siyaset Felsefesi Fiyatları

86 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Siyaset Felsefesi fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Siyaset Felsefesi modelleri ve Siyaset Felsefesi fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Siyaset Felsefesi kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap. 86 adet Siyaset Felsefesi fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Siyaset Felsefesi Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Siyaset Felsefesi markası:

En Çok İncelenen Siyaset Felsefesi Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Siyaset Felsefesi Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
18 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 86 Siyaset Felsefesi modeli içerisinde en ucuz Siyaset Felsefesi fiyatı 5.0 TL iken, en yüksek Siyaset Felsefesi fiyatı 80.0 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Siyaset Felsefesi fiyatlarının ortalaması alındığında ise 18 Eylül 2021 tarihinde ortalama Siyaset Felsefesi fiyatı ise 22.9 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Siyaset Felsefesi Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Siyaset Felsefesi Kitabı

Siyaset, geçmişten bugüne kadar devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatı olarak bilinir. Devlet düzeni ve yürütme hakkında birçok farklı görüş olması ve önemli bir konu olması nedeni ile uzun bir zamandır tartışılan bir konu haline gelir. Birden fazla düşünür düzen ve yürütme hakkında birçok fikir ortaya atar. Siyaset felsefesi yapan düşünürler, düşüncelerini kendilerine doğru gelen ideaları kitap haline getirir. İdari ve iktisadi bilim ile ilgilenen herkes, birçok düşünürün kitabını okuyarak bilgi sahibi olur. Üniversitelerin ilgili birimlerinde okutulan kitaplar, öğrenciler için de oldukça ham kaynak olarak sayılır. Farklı öznel görüş ve anlayışın, farklı düzenlerin geçmişten bugüne kadar toplum için en iyi düzen hangisi sorusu altında düşünülüp üretilir. Dünyanın her yerinde farklı siyasal düşünceler ve devlet şekilleri var olması; kültürel, ekonomik ve coğrafi farklılıklar olması nedeni ile oldukça doğru orantılıdır. Siyaset felsefesi ile ilgili kitap okumak, hem düşünürlerin görüşlerini hem de farklı düşünceleri anlamanızda size yardımcı olur. 

Siyaset Felsefesi Kitabı Çeşitleri

Siyaset felsefesi, herkesin farklı yorumladığı uzun düşünme sonucu ortaya çıkan ya da geçmişten bugüne kadar toplumlarda kendiliğinden oluşan bir sistem haline gelir. Her toplumun farklı bir yapıya ve düzene sahip olması, yazılan kitapları da bir o kadar çoğaltır. Her düşünür, farklı bir düzeni kendine göre oluşturur ya da yorumlar. Antik çağ zamanlarından bu yana siyaset ve felsefe, toplum ve toplumun hakları, davranışları, hukuku, devleti ve hükümeti kendine araştırma konusu edinir. Siyaset felsefesi kitapları, bütün bu konularda bilgi edinmenize yardımcı olur. Platon, Aristo ve Sokrates antik çağ döneminden en eski ve bilinen düşünürler arasında yer alır. Bu düşünürlerin birçok kitabı, okullarda da ders olarak anlatılır. Devlet ve toplum ile ilgili olan bu kitaplar, devletin nasıl daha iyi olabileceğini, toplumun nasıl olacağı hakkında birçok tez sunar. Platon’un yazdığı Devlet kitabı, en önemli siyaset felsefesi kitabı olarak görülür. Bu üç düşünürün kitapları, kurulum aşamasında olan devlet yapısına fikir verir. Orta çağ döneminde ise Farabi, oldukça büyük rol oynar. Her dönemin değişimi, yapısal olarak kitaplara yansır. Modern çağ döneminde ise, siyaset felsefesi yapan düşünürler çoğalır ve düşünceler oldukça dikkat çeker. Machiavelli, Luther, Thomes Hobbes, John Locke ve Montesquieu gibi düşünürler ortaya çıkar. Thomes Hobbes’un klasikleri geçmişten bugüne kadar herkes tarafından oldukça ilgi görür. Akademik alanda kullanılan bu kitaplar, siyaset felsefesi dersi gören öğrencilerin okuması gereken kitaplar arasında yer alır. Siyasetin hukukla bağlı olması, birçok düşünürün dikkatini çeker ve kitaplarını hukuk dalı ile bağlayarak yazar. Roma zamanında ilk olarak seyis kelimesinden ortaya çıkan siyaset kelimesi kullanılır. Bunun üzerine filozoflar, gelecek nesillere ders olması için düşüncelerini kitaba aktarırlar. Kitapların geneli devlet, toplum ve düzen şekilleri hakkında bilgiler içerir. Şu anda da birçok farklı millet ve devlet, bu kitaplardan oluşturulan devlet düzeni altında yaşamlarını sürdürürler. Her bir kitap, farklı bir dünya düzenine açılış olarak görülür. Bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bütün filozofların kitaplarını okuyabilirsiniz. 

Siyaset Felsefesi Kitabı Fiyatları

Çeşitli kategorilerde hazırlanan her bir kitap farklı düşünceleri size aktarır. İlgi duyduğunuz filozof ve ona tam tersi düşüncede olan bir filozofun kitapları özenli bir şekilde hazırlanır. Bu kitaplar, çeşitli yayınevleri tarafından okur kitlesine sunulurken belli bir fiyata sahip olur. Kitapların fiyatları ise, birden fazla farklı nedene bağlı olarak değişebilir. Kitabın sayfası, ürünün maliyetini arttıran özellikler arasında yer alır. Az sayfa sayısına sahip bir kitap ile çok sayfa sayısına sahip bir kitabın fiyatı farklı olması normaldir. Siyaset felsefesi kitapları fiyatları, tek satılan ya da toplu satılan bir ürüne göre de değişim sağlar. Bir filozofun bir tane kitabını almak ile set halinde almak, ürünün fiyatını oldukça etkiler. Ürünün üretiminde kullanılan, kağıt, kapak ve kartuş da fiyatını etkileyen unsurlar arasında yer alır. İlk basım kitaplarda fiyat farkı olması, kullanıcılar tarafından doğal karşılanır. Genel olarak kitap fiyatları, her cebe hitap eder. Tercih ettiğiniz düşünürün kitabını cimri.com ile fiyat karşılaştırması yaparak en uygun fiyata sahip olabilirsiniz. 

Siyaset Felsefesi Kitabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Birbirinden farklı konuların ele alındığı fakat temelinde toplum ve devlet üzerinde durulan bu siyaset felsefesi kitapları tercih ederken, dikkat etmeniz gereken birkaç özellik vardır. Her bir kitap, farklı bir düşünceyi ele alır. Siz kendi merak ettiğiniz, düşünce yapısını bilmek istediğiniz yazarın kitabını alabilirsiniz. Felsefe kitapları, öğrenmenin yanında düşünmeyi de amaçlayan kitaplar arasında yer alır. Sıkılmayacağınız ve merak uyandıran kitapları tercih etmeniz, sizin kitap okuma alışkanlığınızı da bir o kadar etkiler. Ürünü alırken set halinde ya da tek olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Ürünün fiyatı da, bir o kadar satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alır. Felsefe ve siyaset ile ilgili iseniz, tercih edeceğiniz kitaplar sizi oldukça tatmin eder. Siyaset felsefesi dersi alan öğrenciler, bu kitaplar ile oldukça bilgi sahibi olur. Her bir düşünürün düşüncelerinin farklı olması ve farklı kuramlar ortaya atması, konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmanızı sağlar. Farklı düşünceler hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, siyaset felsefesi yapan bütün filozofların kitaplarını okuyabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery