Sıva Malası

Sıva Malası Fiyatları

126 Ürün gösteriliyor.
Sıva Malası fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sıva Malası modelleri ve Sıva Malası fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sıva Malası kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Dekor, Eltos, Wert, SGS, Master. 126 adet Sıva Malası fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Sıva Malası Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Sıva Malası markası:

En Çok İncelenen Sıva Malası Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Sıva Malası Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 126 Sıva Malası modeli içerisinde en ucuz Sıva Malası fiyatı 12.22 TL iken, en yüksek Sıva Malası fiyatı 129.08 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sıva Malası fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Sıva Malası fiyatı ise 34.18 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Sıva Malası Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sıva Malası

İnşaat işinin genel süreci bittikten sonra sıva işlemi uygulanır. Bu süreçte gerçekleşen ilk adım sıvalama işidir. Sıva; su, kum ve çimentoyla hazırlanır. Boya işleminden önce tüm yüzeye uygulanan bu karışım, genellikle yumuşak kıvamlıdır. Sıva, kullanılacağı alanı korumak, rutubet ile suyun sızmasını ortadan kaldırmak ve iyi yapılmamış yüzeylerde düzeltme sağlamak için kullanılır. İşte bu uygulamayı yapabilmek için sıva malası kullanılır. Pek çok çeşidi olan sıva malası, kullanılacağı yere göre farklı üretimlere sahiptir. Kullanacağınız yüzeyin durumu sıva malanızın çeşidini belirler. Sıva işlemi için kullanacağınız sıva malası, pek çok marka tarafından üretimi yapılan bir üründür. Farklı yüzeyler için tasarlanmış sıva malaları mevcuttur. Oldukça kurtarıcı olan bu ürün, sıvayı düzenli bir şekilde yüzeye sürebilmeniz için size yardımcı olur. Ürünün tasarımı buna uygun yapılmıştır. Kullanacağınız alanı belirleyerek sıva vurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada seçeceğiniz makamın yüzeyle uyumlu olması gerekir. Kullanacağınız yüzeyi düşünerek farklı markalarda üretimi gerçekleşen sıva malası çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Sıva Malası Çeşitleri

Sıva malası sıvanızı düzenli olarak sürmenize yarayan bir üründür. Sıva işlemini düzenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için sıva malasına sahip olmalısınız. Bu sıva malaları da farklı çeşitlerde üretilmiştir. Birbirinden ayrı yüzeyler için kullanılan sıva malası, farklı üretimleri ile kullanıcılar tarafından talep görür. Pek çok çeşidi olan sıva malaları, kullanılacağı yüzeye göre farklı tasarımlarla üretilmiştir. Bu işlevsel ürünün çeşitlerinden biri seramik malası ürünüdür. Bu mala çeşidi; seramik, yer karosu, fayans gibi döşeme işleri için kullanılır. Harcı düzenli bir şekilde yaymanızı sağlayan bu mala çeşidi, bu tür yüzeylerde sıva işi yapacaklar için idealdir. Duvarcı malası da sıklıkla tercih edilen mala çeşitleri arasındadır. Duvarcı ustalarının sıklıkla tercih ettiği bu ürün, hemen hemen herkes tarafından kullanılabilir. Duvara sıva yapma işlemi için kullanılan bu sıva malası, paslanmaz çelik ve yay çeliği ile üretilmiştir. Duvarlarınızda sıva yaparken pürüzsüz bir kullanım sağlayan bu mala çeşidi, en çok ihtiyaç duyulan malalardan biridir. Pek çok düzeyde kullanılabilir. Tavan ve duvarları şu zımparalamak için kullanılan zımpara malası da vardır. Bu mala pürüzsüz bir görünüm elde edilmesi için kullanılır. Yüzeyde işlemlere geçmeden önce zımpara işlemini yapmak, yüzeyi düzenler. Böylece sıvayı kullanacağınız alan pürüzsüzleşir. Bir de tırfıl mala çeşitleri vardır. Plastik saplı sıva malası ürünlerinden olan bu mala, özel kauçuk ile kaplanmış bir zemine sahiptir. Sıva perdahlaması için tercih edilen bu ürününün kısa ve uzun olanları vardır. Bu kısa ve uzun tırfıl mala ürünleri ile perdahlama işlemi yapılır. Perdahlama için ihtiyaç duyulan bu mala çeşidi de sıklıkla kullanılan mala ürünleri arasındadır. Daha geniş yüzeyler için tercih edeceğiniz uzun mala çeşitleri, sıva işleminiz için en önemli ekipmanınızdır. Açık saplı alçı malası çeşitleri de vardır. Sap kısımları açıkta olan bu mala çeşidi, alçı yapımında sıklıkla kullanılır. Genellikle mineral sıva tatbikinde kullanılır. Alçı işleri için ideal olan bir üründür. Sıva malanız kadar sıva serpme işleminiz de önemlidir. Bu işlem, sıvanın duvarda tutunabilmesi için gerçekleştirilir. Bunun için sıva serpme küreği ürününe ihtiyaç vardır. 

Sıva Malası Fiyatları

Sıva malası satın alırken ürününüzü nerede kullanacağınız önemlidir. Ürününüzü kullanacağınız yere göre sıva malasının çeşidi de değişir. Birçok marka sıva malası üretimi yapar. Ürettikleri bu mala çeşitlerinin fiyatları da uygulama alanına göre değişebilir. Farklı markalarda üretimi gerçekleşen sıva malası çeşitlerinin fiyatları da farklıdır. Sıva malası fiyatları, ürünün kalitesi ile de doğru orantılıdır. Paslanmaz çelikten ürünler diğer ürünlere göre daha fazla fiyatlandırılmış olabilir. Sıva malasının yanında ihtiyaç duyulan ürünlerden biri de sıvacı küreği üründür. Bu ürün herkes tarafından kullanılan ürünlerden biridir. Duvar ustalarının sıklıkla tercih ettiği bu sıva ekipmanlarını pek çok kişi de kullanılabilir. Bu ürünlerin her birinin fiyatı değişkendir. Her bütçeye uygun sıva malası çeşidi vardır. Aynı zamanda sıva küreği de uygun fiyatlarda satışa sunulmuştur. Bütçenize uygun sıva malası ve küreği satın alabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken farklı markalardaki ürünleri incelemektir. Sıva malası çeşitlerinden almak isterseniz bütçenize en uygun fiyatı bulabilmek için cimri.com'un filtreleme özelliğini kullanarak karşılaştırma yapabilirsiniz.

Sıva Malası Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

 Sıva malası satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, malanızı nerede kullanacağınızdır. Kullanacağınız yüzeyin çeşidine göre sıva malası çeşitleri değişir. Farklı yüzeylerde farklı sıva mala çeşitleri kullanılır. Her yüzeyin mala çeşidi farklı olabilir. Örneğin seramik malasını duvar yüzeyinde kullanmanız çok sağlıklı olmayacaktır. Bu yüzey için duvar malası tercih etmeniz daha uygun olur. Bunun için alacağınız sıva malasını kullanacağınız yere göre tercih etmelisiniz. Genellikle yay çeliği sıva malası kullanılan ürünler arasındadır. Alacağınız ürünün paslanmaz çelikten ve yay çeliğinden yapılmış olması, ürününüzü daha kaliteli bir hale getirir. Tüm bu el malası ürünleri farklı markalarda satışı yapılan ürünlerdir. Bu ürünler sayesinde kolaylıkla sıva işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sıva işlemi için sıva küreğine de ihtiyaç duyarsınız. Bunun için de herhangi bir sıva küreği işleminizi kolaylaştıracak bir işleve sahip olacaktır. sıva yapacağınız alana göre tercih edeceğiniz sıva makası, işlerinizi oldukça kolaylaştırır.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery