Sinema

Sinema Fiyatları

689 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Sinema fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Sinema modelleri ve Sinema fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Sinema kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap. 689 adet Sinema fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Sinema Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Sinema markası:

2021 yılı Sinema Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
25 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 689 Sinema modeli içerisinde en ucuz Sinema fiyatı 1.7 TL iken, en yüksek Sinema fiyatı 808.49 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Sinema fiyatlarının ortalaması alındığında ise 25 Eylül 2021 tarihinde ortalama Sinema fiyatı ise 25.72 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Sinema Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Sinemanın tarihsel gelişimi

Sinema, güzel sanatların bir dalıdır. İzleyiciye göstermek üzere hazırlanan filmleri yaratma ve sunma sanatı olarak da tanımayabiliriz, ayrıca bu filmlerin gösterildiği salonlara da bu ad verilir. Tarihsel olarak baktığımızda, ilk halka açık filmin 19. yy. da Lumiere kardeşler tarafından çekildiğini görürüz. Fotoğraf karelerini seri şekilde göstererek, film yaratmayı düşlemişler, Edison’un kinetoskopundan esinlenerek, bunu başarmışlardır. Edison, elektrikle çalışma konusunda ısrarcı olduğu için fırsatı kaçırmıştır. Hatta bu film esnasında, ekrana gelen tren, izleyiciler tarafından gerçek gibi algılanmış ve filmdeki trenin kendilerini ezebileceğini düşünerek salondan kaçmışlardır.

İlk film makinesi de Lumiere kardeşler tarafından bulunmuş ve patenti alınmıştır. İlk sinema filmlerinde, perdeden saniyede 15 görüntü geçiyordu, ilerleyen dönemlerinde bu sayı 16’ya çıkartılmış ve projeksiyonun çıkarttığı gürültü de azaltılmıştı. Bu döneme kadar filmler sessiz sinema şeklindeydi. Daha sonra 18 görüntüye kadar çıktılar ve son olarak, sesin de görüntü üzerine işlenebileceğini keşfederek saniyede 24 kareye ulaşılmış oldu. İlk ücretli sinema gösterisine 35 kişi katılmış ve 3 dakika içinde yaklaşık 10 filmin gösterildiği bir gösteri izlemişlerdi. Treni gerçek sanıp kaçtıkları gösteri de bu gösteridir.

İlk sinema seyircisi, filmdeki hikaye unsuruyla değil, görüntülerle ilgileniyordu. Filmin içindeki hikaye onlar için önemli değildi. Lumiere kardeşler, ürettikleri sinematografı kimseye satamadılar, ancak bir şekilde işlerini döndürebilmek için film üretmeleri gerektiğini düşünerek üretmeye devam ettiler. Bir süre sonra ilgi görmeye başlayan filmler esnasında seyircilerin çıkarttığı gürültüyü bastırabilmek için piyano çalınıyordu. Daha sonra yurt dışına açılarak değişik ülkelerin görüntüleri çekilip, izleyiciyle buluşturulmaya başlandı. Bu görüntüler arasında İstanbul’da vardı. Farklı yerleri görmek, insanların daha çok ilgisini çekmişti. İlerleyen günlerde, tüm dünyaya yayılmaya başlayan sinamograf buluşu, Lumiere kardeşlerin ‘’yaşamı yansıtmak’’ düşünden hareketle hayata geçmiş ve bugünkü haini almıştır. Sinema tarihi ile ilgili detaylı bilgiler için en uygun fiyatlı sinema kitaplarını Cimri.com sitesinde bulabilirsiniz.

Sinema kitapları ne kadardır?

En ucuz sinema kitaplarınıCimri.com sitesinde, sanat-mimarlık kategorisi altında yer alan sinema sekmesini tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery