• Silikon tabancaları, ahşap, plastik, karton, seramikgibi pek çok alanda kullanılabilir. Elektrikli el aletleri kategorisinin, kullanım alanının çokluğundan kaynaklanan tercih edilen en önemli aletlerden biridir. Tadilat, hobi ya da dekorasyonun farklı alanlarında kullanılan silikon tabancaları modellerine Cimri’de Gison, Troy, Metabo gibi onlarca markanın içerisinden size en uygun olanına kolayca ulaşabilirsiniz!

  • Silikon Tabancaları Nasıl Kullanılır?

    Sağlamlık ve kullanılabilirlik açısından yapıştırma, evdeki tamir işlerinde ya da imalathanelerde sıkça kullanılması gerekilen bir araçtır. Silikon tabancaları da bu işlemi, kolayca ve pratik bir şekilde uygulamanızı sağlamaktadır. Yapıştırma işlemlerinde, yapıştığı yeri kolay kolay bırakmaması ve koku yapmaması nedeniyle tercih sebebi olan silikon tabancaları, ahşap, metal, plastik maddeler üzerinde, elektrik devrelerinde elektriği yalıtmak için, kumaş deri, karton yapıştırma, kablo çerçeve sabitleme, oyuncak, çiçek imalatı gibi birçok alanda kullanılabilir.

    Silikon tabancalarının kullanımı da oldukça kolaydır. Silikon tabancalarının arkasına yerleştirilen silikon, tabancaya tamamıyla girene kadar tetiğe basılır. Sabitlenmesini istediğiniz ya da yapıştırmak istediğiniz yere silikon tabancasını sıkarak kolayca işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

    Silikon tabancalarını kullanırken de dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle etrafa zarar gelmemesi için güvenli bir yerde bulundurmalı ve bulunan ayaklıklarının üzerinde tutulmalıdır. Tabanca şeklinde olması, özellikle erkek çocuklarının dikkatini çektiğinden, mümkün olduğunca çocuklardan uzak tutulmalı ve erişemeyecekleri bölgelerde saklanmalıdır. Silikon tabancasının kullanımı esnasında ucuna dokunmamalı ve işiniz bittikten sonra, taşan kısımları bir peçete ya da bez yardımı ile almalısınız.

  • Silikon Tabancası Lekesi Nasıl Çıkar?

    Silikon tabancası her ne kadar kullanışı kolay da olsa, ne kadar dikkat ederseniz edin bazen etrafa bulaşabilir. Silikon tabancalarının lekeleri eğer elinize bulaştıysa; yumuşaması için ellerinizi sıcak suyun içerisinde yaklaşık on dakika bekletmeniz, sonrasında da elinize zarar vermeden ovalayarak çıkarmalısınız. Silikon tabancasından elinize bulaşan silikonu kazıdıktan sonra, çamaşır deterjanı ile silikonun bulaştığı bölgeyi yıkamanız ve durulamanız gerekmektedir. Silikon lekesi eğer cama ya da fayanslara bulaştıysa, ıslak bir bez yardımı ile silebilirsiniz. Eğer ki silikon tabancasından çıkan silikon sertleşmeye başladıysa, deterjanlı bez kullanmak gerekmektedir. Eğer ki silikon tamamen sertleştiyse, jilet, cam kazıyıcı ya da maket bıçağı gibi sert bir cisim kullanılarak kazınması bu durumu çözecektir. Cimri’de en ucuz silikon tabancaları modellerine ulaşmak çok kolay! Siz de hemen kendinize en uygun markanın silikon tabancası modelini seçebilir ve hem pratik hem de hızlıca yapıştırma tadilatlarına başlayabilirsiniz!