İlk izlenim oldukça önemlidir. İlk izlenimde insanların dikkatini çeken öncelikli şey hiç şüphesiz ki saçlardır. Bu nedenle insanlar saç bakımına ve saç şekillendirici ürünlere çok önem verirler. Sonuçta hangimiz saçımızı istediğimiz gibi şekillendirdiğimiz günlerde kendimizi daha iyi hissetmeyiz ki? Kendimizi daha iyi hissetmek ve saçımızı istediğimiz gibi şekillendirebilmek için düzenli olarak saçımızı destekleyecek ürünlere başvurmaktayız. Bu ürünlerden biri de saç şekillendirici spreylerdir.

Saç Şekillendirici Sprey Nasıl Kullanılır?

Saç şekillendirici spreyler saç şekillendirmeden ziyada saç şekillendirmeye yardımcı bir ürün olarak adlandırsak daha doğru olacaktır. Bu yardımcı ürünü uygulamanın iki yolu bulunmaktadır. Bunlardan biri, saç şekillendirmeye başlamadan evvel saç ıslakken uygulanan ürünlerdir. Saçınız ıslakken yaklaşık 30cm uzaklıktan saçınıza spreyi uygulayıp kuruttuktan sonra maşa ya da benzeri bir ürünle veya ellerinizle saçınızı şekillendirerek işlemi tamamlayabilirsiniz. Bu yöntemle saçınıza hacim kazandırabileceğiniz için genelde az saçı olanlar ve saçı çok çabuk yağlananlar bu yola başvurmaktadır.

İkinci yol ise hepimizin de bildiği gibi kuru saça maşa vb. gibi bir ürünle müdahale ettikten sonra saçın şeklini sabitlemek için uygulanan spreylerdir. Saç şekillendirici spreyleri uygularken dikkat etmeniz gereken şey, spreyin saçınıza sağlıklı bir biçimde etki edebilmesi için ürünü yaklaşık 30cm kadar uzaktan sıkmaktır. Saç şekillendirici spreyinizi yukarıda bahsedile şekillerde uygularken gözlerinize dikkat edin. Gözlerinizi kapatarak ya da diğer elinizle gözlerinize perde yaparak spreyi uygulamanız gözlerinizi korumak için yeterli olacaktır!

Saç Tipine Göre Sprey Önerileri Nelerdir?

Saç şekillendirmeye yardımcı spreyleri seçerken saç tipinize uygun spreyler seçmeniz çok önemlidir. Örneğin, ince telliler için üretilen bir ürün kalın telli bir saça uygulandığında istenilen verim alınamayacaktır. Bu nedenle saçınızı iyi analiz ederek alacağınız spreyleri saç tipinize göre seçmelisiniz. Saç analizinizi yaptıktan sonra;

İnce telli saçlar için, saçınızı ağırlaştıracak ürünlerden kaçınarak saça hacim verecek spreyler tercih edilmelidir.

Kalın telli saçlar için, saçın hacmini ve elektriklenmesini kontrol etmek adına ürünler kullanılmalıdır. Bu gibi sorunlara yönelik elektriklenme karşıtı spreyler bulunmaktadır. Bu ürünleri tercih ederek uçuşan saçları kolaylıkla kontrol altına alabilirsiniz.

Dalgalı saçlar için, saçın dalgalarını kontrol edip daha belirgin dalgalara sahip olmaya yardımcı ürünlere yönelmek en doğrusu olacatır.

Kıvırcık saçlar için, bu tip saçların zaten yeterince hacimli olduğu düşünülürse bu tip saçlara hacim vermekten çok olan bukleleri belirginleştirerek elektriklenmeyi önlemelisiniz. Saçınızı kuruturken uygulayacağınız sprey ürünler saçınızın nem dengesini koruyarak buklelerinizin elektriklenmeden belirginleşmesini sağlayacaktır.

Düz saçlar için, doğası gereği zaten yeterince ağır olan düz saç tipi için saçınıza hacim verecek ve saçınızı ağırlaştırarak söndürmeyecek spreyler kullanmalısınız.

Yukarıda bahsettiğimiz saç tiplerine uygun Taft, Morfose, Egos gibi kaliteli markaları en uygun fiyatlı ürünlerini Cimri’de bulabilirsiniz!