Saç kremleri banyo ve duştan sonra saçın kolayca taranması, tararken kırılmaması, saçın yumuşak olması ve kolayca şekil alması için kullanılır. Daha yumuşak ve daha parlak saçlar elde etmek isteyen kadın ve erkekler kendi saç tiplerine uygun saç kremlerini kullanabilirler.

Organix, Elidor, Phyto, Bonacure, Pantene, John Frieda vb. onlarca markanın ürettiği saç kremi çeşitlerini en uygun fiyat seçenekleri ile Cimri.com’da bulabilirsiniz.

Saç Kremi Kullanmak Ne İşe Yarar?

Evlerde duş alırken kullanılan su yüksek miktarda klor içermektedir. Bu sebeple saçların sağlığını koruması ve yumuşak kalması için kullanılan saç kremleri çok yardımcı olmaktadır.

Piyasada farklı saç tipi ve farklı amaçlara uygun çok çeşitli türleri bulunmaktadır. Farklı saç sorunları için farklı özelliklerde üretilmiş saç kremi çeşitlerinden bazıları şunlardır: Kırılan saç uçlarını onarıcı özelliğe sahip olanlar, saçların kolay taranmasını sağlayanlar, boyalı saçlara özel olanlar, kalın telli veya ince telli saçlar için olanlar, hızlı uzamaya yardımcı olanlar vb.

Saç Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç kremini mümkün olduğunca saç diplerine ve kafa derisine sürmemek, daha çok saç uçlarına doğru uygulamak doğrudur. Saç uçlarına bakım yapmak için üretildiklerinden saç kremleri saç derisi ve saç dipleri için uygun değillerdir.

Saç diplerine sürüldüğünde saç kremleri saçların zayıflayarak dökülmelerine neden olabilir.

Saç kremleri şampuan yerine geçmez çünkü temizleyici özelliğe sahip değildirler. En ideal kullanım şampuanla yıkanıp iyice durulanmış ıslak saça uygulamaktır.

Saç kremini kullanmadan önce kutusunun üzerinde yazan kullanım önerilerini okumakta yarar vardır.

Çok fazla miktarda uygulanan saç kremleri saçın çok çabuk yağlanmasına neden olabilir. Saç uçlarına yetecek miktarda saç kremi kullanmak yeterlidir.

Bazı saç kremlerinin durulanması gerekirken bazı çeşitleri durulama gerektirmez. En doğru kullanım için saç kremi kutusu üzerinde yazan uygulama önerisine uymak gerekir.

Saç kremini doğrudan saça dökmek yerine ele bir parça döküp avuç içinde yayıp sonra saça uygulamak saç kreminin saça daha kolay ve homojen yayılmasını sağlar.