Saç Dökülmesine Karşı Ürünler Nelerdir?

Saç dökülmesi problemi, günümüzde büyük estetik kaygılara yol açmaktadır. Saç dökülmesi probleminiz varsa size en uygun ve en etkili saç dökülmesine karşı ürünü seçebilmeniz için öncelikle ne tip saç dökülmesine sahip olduğunuzu tespit etmeniz gerekli.

Saç dökülmesinin nedeni altta yatan bir hastalık ya da çeşitli minerallerin eksikliği olabilir. Saç dökülmesi probleminiz varsa ilk olarak doktora başvurmalısınız. Hormonel bozukluklar, demir eksikliği, kansızlık, çinko eksikliği ve çeşitli mineral eksiklikleri saç dökülmesinin nedenleridir. Altta yatan bir hastalık ya da mineral ve vitamin eksikliği olmadan da stres, dengesiz beslenme, yorgunluk, boya gibi saç işlemleri ve kişinin saç yapısının zayıflığı nedeniyle dökülmeler görülebilir. Bu durumlarda saç dökülmesine karşı ürünler kullanmak etkili olacaktır.

Saç dökülmesine karşı en iyi ürün olarak saptanmış bir ürün yoktur. Önemli olan sizin için en uygun ürünü seçmektir. Saç dökülmesi sorunu olanlar, kökleri güçlendirici ve keratin içeren saç dökülmesine karşı şampuanlar kullanmalıdır. Dökülme önleyici şampuanların pH değeri de saç köklerini ve cildini kurutmayacak şekilde formüle edilmiş olmalıdır. Ağızdan alınacak saç dökülmesine karşı bitkisel ürünler ve besin destekleri de saç yapısının sağlamlaşmasını sağlayacaktır. Saç dökülmesine karşı saçı besleyen çeşitli yağlar mevcuttur. Evde yapılan saç için yağ maskeleri, saçı kurutabilir ve yıkarken daha fazla yıpranmasına neden olur. Saç dökülmesine karşı özel olarak üretilmiş yağları kullanmak gereklidir. Aynı zamanda eser miktarda etken madde içeren ve kullanıldığı süre boyunca belirgin saç çıkaran spreyler de erkek tipi saç dökülmesinde bile oldukça etkilidir.

Saç çıkaran ürün kullanmak istemeyenler için ayrıca saç görüntüsü sağlayan tozlar ve spreyler de kozmetik bir çözüm olarak mevcuttur.

İhtiyaç ve tercihinize uygun geniş yelpazede sunulan, saç dökülmesi problemi çözümlerinden; Vichy, Novocrin, Otacı, Ducray, Revigen, Babe, Bionike, Zigavus, La Roche-Posay markalarının ürünlerini, Cimri.com sitesinden, en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.