Marka
BOCCHI
  • En Popüler Ürünler
  • En Ucuz Ürünler
  • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

REZERVURAR SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Rezervuar, tuvalet üzerinde yer alan su deposudur. Sifonu çektiğimizde kullandığımız su, buradan gelir. Bazıları gömme olup, duvarın içine yerleştirilir, bazıları ise dışarıda yer alır. Duvar üzerinde sadece sifona basma butonu bulunan modellere gömme rezervuar adı verilir. Bazıları su tasarrufuna da katlıda bulunmaktadır. İki kademeli denilen sifonlarda su kullanım miktarını kendiniz belirleyebilirsiniz. Genellikle bu tip olanların üzerine iki farklı büyüklükte buton bulunur. Büyük butonu kullandığınızda, sifonun içindeki tüm suyu boşaltır. Küçük buton ise, bir kısmını boşaltarak su tasarrufu sağlar.

Rezervuar montajı nasıl yapılır?

Sifon nasıl değiştirilir?

Sifon arızaları nasıl giderilir?

Ürünün işlevini kaybetmesi durumu, genellikle sifonun bozulması olarak tanımlanır. Sifon bozulduğunda, sifon devamlı olarak su kaçırabilir, zamanında müdahale edilmezse, evi su basabilir. Bazı durumlarda, sifonun çekilememesi, sifonun alttan su kaçırması, kirli su nedeniyle sifonun su almaması, sifon basma düğmesinin çalışmaması, sifonun kapanmaması, sifonun basmaması, sifona suyun dolmaması veya yetersiz dolması, içindeki şamandıralı sistemin bozulması gibi durumlarda sifonun onarılması, ayarının yeniden yapılması veya yenilenmesi gerekebilir. Sifonun tamir edilmesi veya değiştirilmesi gereken durumlarda hemen müdahale edilir. Rezervuar tamiri sırasında, pense, İngiliz anahtarı ve tornavida kullanılır. Öncelikle sifonu dolduran musluk kapatılıp, şamandıraya bağlı bulunan hortum sökülmelidir. Musluk kapatılmadan işlem yapılırsa, her yeri su basabilir. Buna özellikle dikkat edilmelidir. Sifon, tamamen sökülüp tuvaletle bağlantısı kesildikten sonra, içindeki boşaltma ve şamandıra sistemi de iptal edilip dışarı alınmalıdır. Daha sonra, yeni rezervuarınızın montajını yapabilirsiniz. Eğer, montaj alanında uzman kişiler tarafından yapılmışsa, gömme sifon tamiri sırasında duvarın yıkılmasına gerek yoktur.

Ürün fiyatları ne kadardır?

Rezervuar fiyatları, modellerine göre değişiklik gösterir. Japar, Vitra, Kale, Creavit, Ege Vitrifiye, BOCHHI markaları, çeşitli ürün modelleri, en uygun fiyat alternatifleriyle cimri.com da yer almaktadır. Ayrıca bozulan, değiştirmek istediğiniz ürün parçalarını da cimri.com dan temin edebilirsiniz. Satın almak istediğiniz fiyat aralığını yazarak veya ‘en ucuz’ ‘en uygun fiyatlı’ kategorileri üzerinden arama yaptığınızda, almak istediğiniz marka ve modelin en uygun fiyatlı olanını karşınıza getirir.