En uygun fiyatlı İlöz Plastik, Yeni Özel, Ka-El Vida, Hafele, E.C.A., Hakan Plastik, Magic Hook, Flexo ve Kale marka rakor bağlantı elemanları seçeneklerini cimri.com sitesinde bulabilir, ürün fiyatlarını ve özelliklerini karşılaştırabilirsiniz.

Rakor Boru Bağlantısı nedir?

Tesisatlarda çoğu zaman iki adet boruyu birbirine bağlamak gerekir. Bu bağlantılar uzatma amaçlı olabileceği gibi tesisata yön değiştirme amaçlı da kullanılabilmektedir. Rakor, iki boruyu su sızdırması yapmayacak şekilde birbirine monte eden ve hafif çıkıntı olan boru parçasıdır. Sadece birbirine bağlar ve döndürme işlevi yoktur. Sıhhi tesisatlarda kullanılır. Hem ilk döşeme sırasında hem de daha sonra gereken sızdırma nedenli yeni bağlantılar için idealdir. İç kısmında keçe ya da kauçuk bir kısım sıkı oturma sağlar. Çeşme ile hortum arasında da kullanılabilmektedir. Bu modeller genelde pirinçtir. Yanlış isimlendirilerek çoğunlukla rekor bağlantısı olarak tarif edilir. Otomatik bağlantı, çengelli ve klik rekor gibi çeşitler mevcuttur ve farklı ihtiyaçlar için kullanılabilir. İngiliz anahtarı ile sıkıştırılırlar. Ev içi kalorifer gibi kısımlarda görünecekse üst kısımlarından boyanabilirler. En ucuz rakor boru bağlantısı seçeneklerini karşılaştırırken, kullanacağınız alandaki ihtiyaca dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Rekor boru bağlantısı nasıl monte edilir?

Öncelikle ilk boruyu sabitleyin ve rekoru takın. Çevirerek sıkıştırın ve ikinci boru için hazırlık yapın. İkinciyi de yerine soktuktan sonra bir klik sesi gelebilir. Ardından İngiliz anahtarı yardımı ile döndürerek sıkıştırın. Bir noktadan sonra daha fazla dönmeyecektir ama su kaçırması yapabilir. Bu hafif ve çok nadir gelen bir damla ise, iç kısmında bulunan keçe zamanla şiştikçe ortadan kalkacaktır. Zaten içinde bulunan keçe ya da kauçuk kısmın gerçek işlevi de budur. Hem sıkı oturmayı sağlar hem de sızdırmalara karşı önlem olarak yer alır.

Rakor boru bağlantı fiyatları ne kadardır?

Kolay kontrol edilebilen ve monte edilmesi rahat, su sızdırmayan, uzun ömürlü ve kaliteli en ucuz rakor bağlantısı seçeneklerini, cimri.com sitesinde, hırdavat ve yapı market ve bahçe kategorisi altında yer alan, rakor ve bağlantı seçeneğini görüntüleyebilir; ürünleri listeleyebilir; fiyat ve özelliklerini kolaylıkla karşılaştırabilirsiniz.