Marka
Ravensburger
 • En Popüler Ürünler
 • En Ucuz Ürünler
 • En Yeni Ürünler
ReklamAracınız kışa hazır mı? Güvenli yol tutuşu için kış lastiklerini listeledik.

  Oyun ve hobi kategorisinde bulunan puzzle ve aksesuarları, farklı parça sayıları ve farklı temaları ile dikkat çeken, eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlayan ürünlerin arasında yer almaktadır. Cimri’de Educa, Clementoni, Anatolian, KS Games ve Ravensburger gibi yüzlerce farklı markanın içerisinden zevklerinize en uygun modelleri bulabilir ve en ucuz yapboz modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.

  Puzzle Yapmanın Faydaları Nelerdir?

  Yapboz olarak da bilinen bu oyun pek çok parçadan oluşur ve eğlenceli olmasının yanı sıra rahatlatıcı özelliği vardır . Belirli resim ya da fotoğrafı oluşturmak amacı ile tüm parçaları doğru bir şekilde bir araya getirmeniz gereken eğlenceli bir oyundur. Yapbozlar zorluk durumlarına, parça sayılarına ve görsel büyüklüklerine göre çeşitlere ayrılmaktadır. Yapbozların pek çok parçadan oluşması ve zihin egzersizini sağlaması da beraberinde birçok faydayı getirmektedir. En önemli faydalarından biri sosyal hayatta karşılaşılan sorunlara farklı pencerelerden bakarak çözüm yolları geliştirmeyi sağlamaktadır. İçerisindeki farklı parçaların bir araya getirilmesi de farklı problemleri farklı yöntemler ile çözebilme yetisini kazandırmaktadır. Bir diğer püf nokta da sabırlı olmaktır. Bu nedenle yapboz ile uğraşmanın faydalarından biri de size sabır kazandırmasıdır. Bu durum özellikle parça sayısı fazla olan yapbozlarda oluşacak görsel için sabretmek ve doğru parçanın yerine oturması için çaba sarf etmek de doğru zamanı ve öncül işlemlerin gerçekleşmesini size beklemeyi öğretmektedir. Yapbozların zorluk dereceleri de toplam parça sayılarına ve renk tonlarına bağlıdır. Puzzle yapmak, beyni uyararak aktif kılmayı sağlamaktadır. Birbine uyan parçaları seçmek ve renkleri akılda tutmak beyni meşgul etmektedir. Bu işlemleri gerçekleştirmek de kısa süreli hafızayı pekiştirmenizi sağlamaktadır.

  Puzzle Nasıl Yapılabilir?

  Bir puzzle bütününü tamamlamanın en basit yolu öncelikle kenar parçalarının yerine konması ile çevresinin tamamlanmasıdır. Oyunda bulunan kenar parçaların bir tarafının dümdüz olması, çerçeve tamamlandıktan sonra genel olarak boyutlarını ortaya çıkarmaktadır. Ardından yapboz bütünlüğünü sağlayabilmek için renk gruplarına ayırabilir ve doğru yerlere yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Puzzle yapımı zor ve meşakkatli bir iş olduğundan, tamamladıklarınızı genellikle saklamak isteyebilirsiniz. Bunun için özel puzzle yapıştırıcıları ile sabitleyebilmeniz de oldukça kolaydır. Siz de zevklerinize en uygun puzzle modellerine Cimri.com’dan ulaşabilir ve en ucuz yapboz modellerine kolayca sahip olabilirsiniz.