Puset

Puset Fiyatları

379 Ürün gösteriliyor.
Taşıma Kapasitesi
Koltuk Kullanımı
İki Yönlü Kullanım
Yenidoğan Kullanımı
Alüminyum Kasa
Oto Koltuğu
Yaş Aralığı
Tek Elle Katlama
Emniyet Kemeri
Önbar
Süspansiyonlu Tekerlek
Tek Noktadan Frenleme
Koruyucu Tente
Ayarlanabilir Oturtma Yüksekliği
Çanta Sepet
Emniyet Kemeri
Sökülebilir Kılıf
Koltuk Tipi
360 Döner Tekerlek
İlgili Etiketler
  bebek arabasıpuset
Puset fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Cimri.com'a ait diğer ürün kategorilerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • 14 İnç Jant Kapağı Fiyatları
 • 1 Tb Oyun Konsolları Fiyatları
 • Bikini Üstü Fiyatları
 • Leopar Elbise Fiyatları
 • Hermetik Şofben Fiyatları
 • Ürün Tipi
  Puset
  Cimri'nin Seçimi
  Kraft Fit Kırmızı Travel Sistem Bebek Arabası
  Kraft Fit Kırmızı Travel Sistem Bebek Arabası
  En Ucuz Fiyatlarla Yakında Cimri.com'da
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Puset

  İki kişinin sürdürdüğü haneye yeni bir aile üyesinin katılması çiftler için tarif edilemez mutluluk kaynağıdır. Öncelikle onun varlığına alışmak, daha sonra henüz doğmadan ihtiyaçlarını tamamlamak gerekir. Bu hazırlıklar sırasında genellikle 3 ayı doldurduktan sonra kullanılması tavsiye edilen puset yani ana kucağı da alınması gerekir. Bebeğin hem evde hem de arabada rahatça yatıp kalkmasını veya taşınmasını sağlayan pusetler; ev tipi ve araç tipi olarak ikiye ayrılır. Ev tipi ana kucağı veya puset, sallanan ve bebeğin evde rahat oturmasını ve uyumasını sağlayan modeldir. Araç tipinde ise bakılması gereken en önemli özellik güvenliktir ve pusetler, araçta bebeğin güvenli seyahat etmesini sağlar. Bebekler doğduktan yaklaşık 3 ay sonra oturtulmaya başlar ancak yine de dengelerini sağlayamazlar. İlk aylarda puset kullanımı tavsiye edilmez ve doktorlar bebeklerin düz zemine yatırılmasını tavsiye eder. Ergonomik tasarımı olan pusetlerin taşıma kulbu sayesinde kullanımı rahattır ve bebekler için güvenlidir. Yenidoğan bebekler için puset kullanmak gerekirse, bebeklerin konforu için pusetlerin içine küçük bir minder veya battaniye ile zeminini düz hale getirmek gerekir. 3 ayı geçtikten sonra bebeklerin konforu için bu minder veya battaniyeler kaldırılır.

  Puset Modelleri ve Özellikleri

  Bebekleri hem evde hem de arabada rahat bir şekilde uyutmak ve kolay taşımak için üretilen pusetlerin, bebeklerin ergonomik yapısına da uyumlu olması gerekir. Doğumundan itibaren bebeklerin güvenli ve rahat taşınması için kullanılan puset modelleri ev tipi pusetler ve araç tipi pusetler olarak ikiye ayrılır. Ev tipi puset modelleri; bebeğin anne kucağında duruyormuş gibi yaslanarak rahat bir şekilde dinlenmesini ve kendini güvende hissetmesini sağlar. Ev tipi pusetleri salıncaklı, oyuncaklı veya titreşimli olmak üzere genellikle üç model üretilir ve bebeklerin içinde rahat ve güvenli olması için tasarlanır. Araç tipi pusetler ise yolculuk esnasında bebeklerin güvenliği için önemlidir ve emniyet kemeri kullanacak yaşa gelene kadar araçlarda güvenle seyahat etmesini sağlar.  Pusetlerde genellikle koltuğu yatırmaya yarayan mekanizmalar vardır ve bunlar sayesinde bebekler için en rahat pozisyon bulunur. Ev tipi ve araç tipi olan pusetler; genellikle 0-9 kg taşıma kapasitelidir ve bebeklerin omurga yapısına zarar vermeyecek şekilde tasarlanır. Bebekler büyüdükçe onların ihtiyaçları doğrultusunda puset modelleri ortaya çıkar; ve bunlardan birisi de travel sistem pusettir. Ana kucağı veya puset oto koltuğu gibi fonksiyonları bünyesinde bulunduran bu puset çeşidi bebeğin doğumundan sonra uzun süre kullanılabilen bebek arabası puset modelidir. Baston puset; tek elle açılıp kapatılabilen, hafif malzemeden üretilmiş, kapatıldığında çok yer kaplamayan puset çeşididir ve genellikle 2-3 yaşından sonra kullanılmaya başlar. Jogger 3 tekerlekli pusetler; yürüyüş veya koşu yapan ebeveynler için tasarlanmıştır ve manevra kabiliyeti fazladır. Arkada 2 adet önde ise 1 adet tekeri bulunur ve genelde engebeli yollar için idealdir. Tek yönlü bebek pusetlerinde bebeğin yüzü dışa doğrudur ve çift yönlü pusetlerinde bebek hem dışa hem de içe dönük olacak şekilde kullanılır. Bebek sürekli tanıdığı bir yüzü gördüğü zaman huzurlu ve rahat eder. Ayrıca rüzgarlı havalarda çift yönlü bir puset kullanmak bebeği korumak için önemlidir. Bebekleri açık havada gezdirirken pusetlere takılan puset örtüsü sayesinde havada bulunan toz, kir veya bakterilerin bebeklere ulaşması engellenir ve bebekler konforlu bir şekilde temiz havadan faydalanır.

  Puset Fiyatları

  Haneye yeni katılan bebeklerin bir yerden bir yere rahat ve güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanan pusetlerin fiyatları; modeline, tasarımına ve üretimde kullanılan malzemeye göre değişiklik gösterir. Puset fiyatlarını etkileyen bir diğer önemli unsur da fonksiyonel olarak kullanışlı olup olmamasıdır. Pusetlerin kullanım kolaylığı, hafif veya ağır olması, kg taşıma kapasitesi, tekerleklerinin kaliteli malzemeden üretilmesi fiyatların farklı olmasına neden olur. Puset üretirken kullanılan kumaşın su geçirmez olması veya terletmeyen kumaştan olması; hem bebeklerin sağlığı için önemliyken hem de fiyatta farklılığa neden olur. Yıkanabilir kumaştan üretilen pusetler; bebek hijyeni için önemlidir ve bu özellik fiyatta fark olmasına neden olur. Puset araba tasarımında ön plana çıkan sırt desteği, tentesinin özelliği veya ön kısma eklenmiş olan biberonluk ile oyuncaklık tasarım detayı da fiyatlara etki eden unsurlardandır. Farklı renklerde, modellerde veya tasarımlarda üretilen pusetler arasından; ihtiyacınızı doğru belirleyip bütçenize uygun seçimler yapabilirsiniz. Bütçenizi belirledikten sonra ihtiyacınız olan puseti almadan önce cimri.com sayfasından fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz ve ürünleri inceleyebilirsiniz.  

  Puset Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Bebeklerin en güvenli seyahat aracı olan pusetleri almadan önce dikkat edilmesi ve göz önünde bulundurulması gereken birçok unsur vardır. Bunlardan en önemlisi güvenliktir ve iskeletinin sağlamlığına veya manevra yaparken devrilip devrilmediğine bakabilirsiniz. Hemen hemen tüm puset modellerinde emniyet kemeri bulunur ve emniyet kemerinin açma kapama pratikliği veya fren sisteminin kolay ulaşılabilir yerde olmasına dikkat edebilirsiniz. Pusetlerde kullanılan kumaş türünün terletmeyen kumaş olması bebek sağlığı için önemlidir ve bebeğin hassas cildine uygun kumaş kullanılmış ürün alabilirsiniz. Bazı puset modelleri puset takımı olarak satılır ve minder, örtü ve çarşafı set şeklinde satılanları inceleyebilirsiniz. Alınan pusetin kullanım kolaylığı göz önünde bulundurularak bu doğrultuda tek elle açılıp kapanabilen, çift yönlü kullanıma sahip, ayarlanabilir sırt destekli veya manevra kabiliyeti yüksek olan modellere bakabilirsiniz. Ön tekerleklerin 360° kendi etrafında dönebilmesi bozuk yollarda manevra kabiliyetini arttırır ve amortisöre sahip olması ise bebeğin rahatsız olmasını engeller. Bebeğin oyuncaklarını, bezlerini veya ihtiyaç duyacağı malzemeleri taşımak için puset sepetinin boyutuna ve büyüklüğüne dikkat edebilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery