Pırlanta Küpe

Pırlanta Küpe Fiyatları

1056 Ürün gösteriliyor.
Taş Özellikleri
Diğer Taşların Özellikleri
Pırlanta Küpe fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pırlanta Küpe modelleri ve Pırlanta Küpe fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pırlanta Küpe kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Diğer, Harem Altın, Chavin, Ejoya, Lova. 1056 adet Pırlanta Küpe fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pırlanta Küpe Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pırlanta Küpe markası:

En Çok İncelenen Pırlanta Küpe Ürünleri Hangileridir?

2021 yılı Pırlanta Küpe Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 1056 Pırlanta Küpe modeli içerisinde en ucuz Pırlanta Küpe fiyatı 62.99 TL iken, en yüksek Pırlanta Küpe fiyatı 104947.3 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pırlanta Küpe fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Pırlanta Küpe fiyatı ise 6492.55 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pırlanta Küpe Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pırlanta Küpe

Kadınların takı için tercih ettiği ürünlerin gelişimine bakıldığında, günümüzde geleneksel altın setlerinin yerini pırlanta, elmas gibi değerli taşların kullanıldığı ürünlerin aldığı söylenebilir. Bu değerli taşların satın alımının, fiyat ve maliyet açısından düşünüldüğünde, ilk zamanlara kıyasla daha geniş bir kitleye yayıldığı söylenebilir. Bu açıdan değerli taşların kullanıldığı; küpe, yüzük, kolye veya takı setleri günümüzde evlilik veya özel günlerde hem hediye hem de kullanım açısından tercih edilir. Hediyelik eşya açısından bakıldığında, pırlanta son dönemlerde popüler olarak evlilik teklifleriyle ilişkilendirilmiş bir taş olarak bilinir. Ancak evlilik tekliflerinin dışında, hediyelik olarak da piyasada pırlanta küpe gibi kadınların tercih ettiği farklı ürünler bulunur. Hediye olarak veya şık davetlerde tercih edilen bu ürünler, göz kamaştırıcı olmalarıyla geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından değerli kabul edilir. Pırlanta küpe kadın ile ilişkilendirilmiş bir takı olarak ön plana çıkarak, eşlerin özel günlerde tercih ettiği popüler ürünlerden biri olarak düşünülebilir.

Pırlanta Küpe Modelleri

Pırlanta küpe modelleri, pırlantanın kalitesine göre farklı şekil ve özelliklerde olabilir. Pırlantaların değerini ve kalitesini belirleyen unsurlar, piyasada 4C kriterleri olarak bilinir. Bu kriterlerden ilki, pırlantanın 0,25 ile 0,60 arasında değişebilen karat değeri olarak düşünülebilir. Pırlanta yüzüklerinde 0,25 değeri civarındaki ürünler takılarda tercih edilir. 0,30 karat değeri arttıkça, pırlanta taşı büyüdüğü için ek laboratuvar testlerine ihtiyaç duyulur. Kişisel beğeniye göre küçük ya da büyük taşlı ürünler tercih edilebilir. İkinci bir kriter olarak, pırlantanın berraklığı gelir. Berraklık değeri, pırlantanın kendiliğinden taşıdığı izleri işaret eder. Bu değere göre, pırlantanın leke izlerinin en az olduğu ürünler kusursuz kabul edilir. Üçüncü bir kriter olarak, pırlanta rengi gelir. Pırlantanın rengi sarıdan beyaza doğru derecelenir ve D, E, F gibi harflerle ifade edilen mükemmel bir beyazlık seviyesine kadar farklılaşabilir. Takılarda tercih açısından J üzeri olan seviyeler, beyazlığı simgeler. Son kriter olarak pırlantanın kesimi gelir. Yuvarlak, kare veya prenses kesim olarak farklı modellerde bulunan bu form pırlantanın işçiliğini de yansıtır. Küçük taşlı ürünler daha parlak ve beyaz olabilirken, pırlantanın taşı büyüdükçe parlaklığından ödün verilmesi söz konusu olabilir. Bu durum, kişiden kişiye göreceli bir tercihi yansıtır. Ancak yine de kesimin kalitesi ince işliğe de işaret eder. Pırlantaların, yüzük veya küpe dışında, pırlanta kolye küpe seti olarak da tercih edilmesi mümkün olabilir. Böylece pırlantanın ışıltılı özelliğini, farklı noktalara taşımak söz konusu olur. Pırlanta takı setleri son zamanların popüler ürünlerinden biri olarak düğünlerde takı olarak tercih edilebilir. Ayrıca, özel davetlerde giyilen kıyafete uygun olarak sadece kolye veya küpe olarak da kullanmak mümkün olabilir. Böylece bu ürünler kullanıcıya, tek parça veya set olarak kişisel beğeniye göre farklı zamanlarda kullanılma imkanını sunar. Bunun yanında, şıklığını pırlanta parlaklığı ile birleştirmek isteyen kadınlar için de özel davetlerde tercih edilen bir ürün olması ile ön plana çıkar. Tercih edilen pırlanta modelindeki kesim özelliklerine göre farklı takılar ile de bu ürünü kullanmak mümkün olabilir.

Pırlanta Küpe Fiyatları

Pırlanta küpe fiyatları, son zamanlarda elmas gibi taşların ulaşılabilir olması ile daha geniş kitlelere hitap edebilecek bir seviyeye gelse de piyasadaki takı ürünleri arasında yüksek segmentte yer alan bir ürün grubuna işaret eder. Pırlantanın kalitesini belirleyen pek çok kriterin olması ve bazı sertifikaların gerekliliği, fiyatlarının yüksek olmasına sebep olabilir. Ancak günümüzde geniş bir yelpazede satışı yapılan bu ürünleri görece uygun fiyatta bulmak da söz konusu olabilir. Bu açıdan, pırlanta taşının boyutu, karatı, kesimi ve berraklığı gibi kriterleri fiyatlarının değişiklik göstermesine sebep olabilir. Örneğin; berraklık ve beyazlık oranı arttıkça, pırlanta modellerinin fiyatları da artar. Benzer bir şekilde, kesimi açısından işçiliğin artmasına bağlı olarak ürün fiyatları da artabilir. Bunun yanında, 0,30 karat değeri üzerindeki büyük taşlar için ek sertifikalar gerektiği için pırlantanın boyutuna göre de fiyatlarının değişebileceği göz önünde bulundurulabilir. Diğer bir yandan, pırlanta ürününü başka taşlarla beraber kullanan takılarda taşın değeri ve kalitesine göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Bu ürünlerden biri olarak pırlantalı inci küpe düşünülebilir. Ancak farklı bir taş ile pırlantanın daha az oranda kullanılması ile ürün fiyatları da daha uygun olabilir.

Pırlanta Küpe Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pırlanta küpelerin öncelikle uluslararası düzeyde kabul edilir bir sertifika almış yerlerden satın alınması gerekir. Bu sertifikalar hem taşın testlerinin yapıldığını hem de kalitesi hakkında fikir verir. Daha önce bahsedildiği gibi, pırlantanın karatı, berraklığı, rengi ve kesimi kriterleri taşın kalitesini belirleyen kurallar olarak kabul edilir. Tercih edilecek ürüne göre, bazı durumlarda mağazaların spot ışıkları gibi çevresel etmenler ürünün rengi ve berraklığı açısından yanıltıcı olabilir. Bu yüzden, ürün özelliklerini kabul edilen kriter değerlerine göre incelemek önem taşır. Pırlanta taşı, değeri ve kalitesi açısından premium sayılabilen bir ürün olabildiği için kalitesinden ve güvenilirliğinden emin olmak kullanıcıların istedikleri ürüne ulaşabilmesi açısından önem taşır. Bu sebeple, ürün ve modellerini karşılaştırabileceğiniz cimri.com’u ziyaret ederek, sizin için uygun ürünü bulabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery