track source
track source

Perçin

Perçin Fiyatları

353 Ürün gösteriliyor.
Perçin fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Perçin modelleri ve Perçin fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Perçin kategorisinde en favori markalar şu şekilde: İzeltaş, Makita, Ceta Form, Beta Tools, Stanley. 353 adet Perçin fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Perçin Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Perçin markası:

2021 yılı Perçin Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
23 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 353 Perçin modeli içerisinde en ucuz Perçin fiyatı 1.99 TL iken, en yüksek Perçin fiyatı 41965.98 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Perçin fiyatlarının ortalaması alındığında ise 23 Nisan 2021 tarihinde ortalama Perçin fiyatı ise 64.34 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Perçin Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Perçin

Sürekli artan insan nüfusu ile birlikte doğru orantılı olarak gelişen ihtiyaçları karşılayabilmek için imalat sektörü de devamlı olarak gelişim gösterir. Yapı imalat sektörü, bu alanlar arasında en çok rağbet gören alanlardan biridir. İster büyük binalar gibi yapılardaki ihtiyacı karşılamak için olsun ister daha küçük aletlerin üretiminde olsun sağlam bir iskeletin varlığı çok önemlidir. Bu aşamada yapı parçaları arasındaki eklem birleşmelerini sağlayan bağlantı elemanlarının sağlamlığı büyük bir etkendir. Perçin bir bağlantı elemanı olarak en çok tercih edilen sağlam parçalardan biridir. Temel anlamda bir vida gibi iki yapı parçasını birbirine sabitlemek için kullanılır. Ancak vidalardan kullanım düzeyinde bir takım farklılıkları bulunur. Vidalar üzerinde bulunan yivli yapı sayesinde sabitlemek için yerleştirildiği yüzeye dönerek yerleşir ve tersine döndürülerek çıkarılana kadar öylece tutunur. Perçin ise yivli bir yapısı olmadığından yüzeye tutunma ihtiyacı olmaz. Bu nedenle daha ince yapı parçalarına uygulamak için uygundur. Ayrıca perçin, kalıcı olduğundan sabitlendikten sonra tekrar kullanım için uygun değildir.

Perçin Çeşitleri

İki yapı bölümünü birbirine sabitlemek için el yordamıyla perçini uygulamak mümkün değildir. Bu işlem için tıpkı vidalarda kullanılan tornavidalar gibi perçin tabancası modelleri mevcuttur. Perçinler birçok farklı çeşite ayrıldığı için perçin tabancalarının da birçok farklı modeli bulunur. Perçin tabancaları genel olarak kas kuvvetine dayalı biçimde kullanılır. Kullanıcılar aynen bir pense sıkar gibi perçin tabancasına kuvvet uygulayarak yuvaya yerleştirdikleri perçinin sıkışıp ucunun kopmasını sağlarlar. Perçinler bir uçtan çekilerek sıkıştırıldığı için somon gibi iki taraftan müdahale gerektirmez. Çentik kısmına gelene kadar yuvaya yerleştirilen perçinin uç kısmı perçin tabancası ile çekilerek genişleyip sıkışır. Sonrasında iç parçasının çekilen kısmı koparak perçinin baş kısmı sıkışık biçimde içeride kalır ve sabitleme işlemi tamamlanır. Perçinlerin farklı yerlerde ve şekillerde kullanabilmek için birçok çeşidi bulunur. Bunların bir kısmı; standart pop perçin, geniş kafalı pop perçin, havşa kafalı pop perçin, multigrip pop perçin, ahtapot perçin, paslanmaz pop perçin, monobolt perçin gibi çeşitlerdir. Pop perçin, kör perçin anlamına gelir ve işlemin diğer ucunu görme ihtiyacı olmadığından, tek taraftan müdahale imkanı verdiği için bu adı almıştır. Standart perçin bu çeşitler arasında en sık kullanılan ve en az maliyetli olanlardan biridir. Kas kuvvetine ihtiyaç duyulan perçin tabancaları dışında daha gelişmiş perçin makinesi modelleri de vardır. Perçin makineleri sıkıştırılmış hava basıncını kullanarak perçinleme işlemini güç gerektirmeden tamamlarlar. Böylece yorulmadan uzun süre perçinleme yapılabilir. Daha çok profesyonel perçin tabancası ihtiyacı duyan sanayi tipi işletmelerin sık tercih ettiği bir alettir. Öyle ki inşa edilen yapının sadece bir parçası üzerinde bile yüzlerce perçin bulunabilir. Bu da kas gücüyle uzun ve yorucu bir süreç anlamına gelir. Halbuki Gison perçin tabancası modelleri gibi basınçlı makinelerin yardımı sayesinde daha kısa sürede daha fazla perçinleme işi yorulmadan tamamlanabilir. Ancak ev kullanıcıları ya da daha küçük çaplarda yapı birleştirmeleri yapan kullanıcılar için bu fazla masraflı bir hal alabilir. Böyle durumlarda da İzeltaş perçin tabancası modelleri gibi manuel kullanıma uygun perçin tabancaları yeterli olabilir. 

Perçin Fiyatları

Perçin fiyatları perçinlerin şekline, boyutlarına ve üretildikleri materyal türüne göre değişiklik gösterebilir. Geniş kafalı pop perçinler standart pop perçinlere nispeten geniş alana baskı yaparak uygulandığı için daha sıkı ve sağlam sonuç verirler. Bu da fiyatlandırma açısından aralarında farklılık olmasına neden olur. Perçin türleri kullanıcıların isteklerine göre değişik özellikler gösterebilir. Havşa kafalı pop perçinler, perçin ile uygulanan yüzey arasında çıkıntı oluşmasını istemeyen kullanıcılar için uygundur. Havşa kafası sayesinde yüzeyde gerekli açıklığı oluşturarak perçin ucunu yüzeyle aynı hizaya getirir. Bu özellik nedeniyle standart perçin ile arasında fiyat farkı oluşabilir. Perçinler gövde ve çivi olmak üzere iki temel parçadan oluşurlar. Birçok perçin çeşidinin gövdesinin alüminyum olmasının yanında çelik gövdeli perçinler de vardır. Çelik pop perçinler daha çok metal yüzeyleri birleştirmek için kullanılır. Sıcaklık değişimlerine daha dayanıklı olan çelik gövdeli perçinler, alüminyum gövdelilere göre daha farklı fiyatlarla kullanıcılara sunulur. Ayrıca bu perçinler uygulanan yüzeye estetik bir görünüm de kazandırırlar.

Perçin Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcılar perçin çeşitleri arasında seçim yaparken birçok seçenek arasında kalabilirler. Öncelikle perçin uygulaması yapacakları yüzeylere göre bir ayrım yapmaları gerekir. Uygulama yapılacak yüzey pop perçin ya da somunlu perçine uygun bir alan olabilir. Eğer somunlu perçine uygun bir alansa bu işlem için ayrıca somunlu perçin tabancası da gereklidir. Pop perçinler için uygun olan alanlarda da perçinler arasında seçim yapmak gerekir. Uygulama yüzeylerinden birinin plastik olması halinde geniş kafalı pop perçin kullanılabilir. Böylece yüzeye zarar vermeden geniş ucu sayesinde sağlam sonuçlar alınabilir. Bunun yanında daha estetik görünümler arayan kullanıcılar için uygulanan yüzey ile perçin ucu arasında pürüz bırakmayan havşa kafalı modeller tercih edilebilir. Kullanılacak perçin kadar perçinleme işleminin yapılacağı tabancalar da kullanıcılar için önemlidir. Eğer sayıca yüksek kapasiteli bir perçinleme işlemi yapılacaksa efor gerektirmeyen perçin makinesi yardımıyla daha hızlı işler yapılabilir. Şayet küçük çaplı uygulamalarda Stanley perçin tabancası modelleri arasından seçim yapılarak kullanılabilir.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery