Pedometre & Adımsayar

Pedometre & Adımsayar Fiyatları

17 Ürün gösteriliyor.
Pedometre & Adımsayar fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Pedometre & Adımsayar modelleri ve Pedometre & Adımsayar fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Pedometre & Adımsayar kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Sportive, Voit, Pi İthalat, Beurer, Garmin. 17 adet Pedometre & Adımsayar fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Pedometre & Adımsayar Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Pedometre & Adımsayar markası:

En Çok İncelenen Pedometre & Adımsayar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin en çok inceledikleri 5 Pedometre & Adımsayar ürünü:

2021 yılı Pedometre & Adımsayar Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 17 Pedometre & Adımsayar modeli içerisinde en ucuz Pedometre & Adımsayar fiyatı 14.0 TL iken, en yüksek Pedometre & Adımsayar fiyatı 939.91 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Pedometre & Adımsayar fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Pedometre & Adımsayar fiyatı ise 63.8 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Pedometre & Adımsayar Ürünleri Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da yer alan Pedometre & Adımsayar modelleri arasında en çok indirim bulunan 5 Pedometre & Adımsayar modeli:
Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Pedometre

Günümüzde iş hayatının yoğunlaşması insanlara spor yapmak için zaman ayırmayı engeller. Fakat spor insan vücudu için en önemli aktivitelerin başında gelir. Spor, fiziksel performansınızı ve oksijen kapasitenizi arttırır. Yüksek tansiyonu kontrol altına almayı sağlar. Kandaki iyi kolesterolu ve kalp rezervini arttırır. Bunların yanında psikolojik olarak da özgüveninizi arttırır. Bu nedenle her sağlıklı bireyin spor yapması, sağlık sorunları olanların ise doktor kontrolünde egzersizler yapması gerekir. Fakat yoğunluktan spor salonuna ya da spor alanlarına gitmeye fırsat bulamayan kişi sayısı çok fazladır. Yapılan araştırmalara göre ise bir birey spor yapmasa da günde en az 10 bin adım atması gerekir. Bu adımları saymak oldukça zor olacağı için de adım sayarlar üretilir. Günlük işlerinizi yaparken yürüme mesafesini biraz arttırarak günlük adım sayınıza ulaşabilirsiniz. Fakat bu adımları saymak zor olacağı için bir pedometre adım sayacı edinebilirsiniz. Bu sayede kolaylıkla gün içerisinde ne kadar adım attığınızı görebilir ve kendinizi takip edebilirsiniz. 

Pedometre Modelleri

Pedometre, yani adım sayarlar iki çeşit teknoloji ile üretilirler. İlk üretilen modellerde teknolojinin kısıtlı olması sebebiyle mekanik pedometre adımsayarlar kullanılır. Görsel olarak saate benzeyen bu modellerin içerisinde top benzeri bir materyal bulunur. Adım atıldıkça cihazın sallanacağı prensibiyle adım sayısını arttırır. Fakat her sallanmanın adım olarak algılanması mantıklı olmadığı için çok verimli olmaz. Bu nedenle gelişen teknolojiyi kullanarak dijital pedometreler üretilir. Dijital olan bu adım sayarlarda yeni teknoloji kullanılır. Pedometre içerisinde bir yazılım bulunur ve bu yazılım kişinin hareketlerini inceler. Cihaz içerisinde bir jiroskop bulunur. Jiroskop, kişinin hareketine ve eğimine göre adım atıp atmadığını inceler. Yazılıma göre mantıksal bir sonuç elde eder ve adım sayısını arttırır. Bu nedenle eski tip pedometrelere göre çok daha verimli çalışır. Gelişen teknoloji ile pedometrelere ek özellikler de eklenir. Kişinin adımlarını hesapladıktan sonra mesafeye dönüştürür ve buradan yaklaşık olarak kalori hesabı yapar. Bu da kişinin günlük kalori takibini yapmaya yardımcı olur. Ayrıca bazı modellerde bu bilgileri hafızasında tutar ve önceki sonuçlarınızla karşılaştırma imkanı sunar. Bu adım sayarlar farklı kullanım bölgeleri için üretilse bile  bel çevresinde ve dik iken en verimli sonucu verir. Özellikle piyasa adım sayar bileklikler çok fazla satılır fakat bilekte kullanımı çok verimli olmaz. Bileklik olan bir model alsanız da kemerinize dik konumda bağlayarak kullanabilirsiniz. Fakat pedometreyi dik konumda taktığınızdan emin olmanız gerekir. Aksi durumda eğik kalan adım sayar cihazı size verimli bir sonuç vermeyebilir. Pedometre markalarının reklamlarında genellikle her koşulda verimli sonuç alabileceğiniz yazar. Fakat prensipte çok pek mümkün olmaz. Bu nedenle reklamlara aldanarak seçim yapmayın. Eğer adım sayara ayırdığınız bütçeniz yüksekse ve sizin adın adım sayısı çok önemli ise ayakkabı sensörlü olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bu adım sayarlarda ayakkabıya bir aparat monte edilir ve bu aparata göre adım hesabı yapılır. Adım sayısı ayak hareketi ile doğru orantılı olduğu için en verimli sonuçları elde edebilirsiniz. Pedometrelerin taşınabilir olması için boyutları küçük olur ve genelde saat piliyle çalışır. Ayrıca bazı modellerde sesli ikaz özellikleri de bulunur. Bu sayede adım sayara bakmadan size yaptığı uyarıları spora ara vermeden duyabilirsiniz.

Pedometre Fiyatları

Eğer bir adım sayar cihaz alacaksanız ve ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini bilmiyorsanız adımsayarların fiyatlarını etkileyen unsurları bilmeniz gerekir. Adım sayar fiyatlarını etkileyen faktörlerin başında cihazın eski tip mi yoksa dijital mi olduğudur. Dijital pedometreler içerisindeki jiroskop ve benzeri malzemeler nedeniyle daha yüksek fiyatlıdır. Fakat verim olarak da dijital olanlar çok daha ön planda olur. Ayrıca yeni nesil pedometrelerde sadece adım saymak değil, kalori ölçümü, mesafe ölçümü de yapılır. Bu ekstra özellikler de pedometre fiyatını etkiler. Pedometreler kullanılacak bölgeye göre de farklılık gösterir. Kol bilekliği, Ayak bilekliği, cep ya da ayakkabı içerisine konulan farklı şekilde modelleri bulunur. Bu modeller arasında seçim yapmadan önce cimri.com a girerek bütün modelleri bir arada görebilirsiniz. Aradığınız özelliklere göre filtreleme yaparak listenizi daraltabilirsiniz. Ayrıca beğendiğiniz modeli en uyguna hangi mağazadan satın alabileceğinizi öğrenebilir ve oradan alabilirsiniz. Sizden önceki alıcıların yorumlarına bakarak merak ettiğiniz soruların cevaplarını da bulabilirsiniz.

Pedometre Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Pedometre satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar vardır. Bunların başında öncelikle aradığınız özellikleri bilmeniz gerekir. Eğer sizin için her adım önemliyse ve bu adım sayılarını kaçırmadan takip etmek istiyorsanız bütçenizi biraz yüksek tutmanız gerekebilir. Ayrıca ekstra kalori, mesafe ölçümü gibi ekstra özellikler de arıyorsanız o özelliklere sahip olan modellere bakmanız gerekir. Fakat sizin için ortalama adım sayması yeterli ise ve düşük bütçeli bir ürün arıyorsanız standart bir dijital pedometre satın alabilirsiniz. Bu pedometreyi düzgün bir şekilde konumlandırarak kullandığınız zaman işinizi rahatlıkla görür. Ancak her pedometrede yanılma payı olduğunu unutmayın. Bunun yanında eğer profesyonel bir sporcu iseniz en verimli sonucu veren ayakkabıya bağlanarak çalışan pedometre modellerine bakmanız daha doğru olur. Bu sayede hem kullanımı rahat olur hem de en verimli sonucu görmüş olursunuz. Siz de kendi kriterleriniz ve bütçeniz doğrultusunda cimri.com a girerek istediğiniz pedometreyi en uygun fiyata bulabilirsiniz. 

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery