Peçete

Peçete Fiyatları

793 Ürün gösteriliyor.
Peçete fiyatları ve çeşitleri cimri.com'da! Süpermarket kategorisine ait diğer ürün seçeneklerini incelemek isterseniz aşağıdaki linkleri gezebilirsiniz.
 • Akvaryum Amonyak Giderici Fiyatları
 • Kedi Şampuanı Fiyatları
 • Akvaryum Dekor-Süsü Fiyatları
 • Akvaryum Sifonu Fiyatları
 • Sıkça Sorulan Sorular

  En Çok İncelenen Peçete Markaları Hangileridir?

  Cimri.com
  Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 5 Peçete markası:

  En Çok İncelenen Peçete Ürünleri Hangileridir?

  2021 yılı Peçete Fiyatları ne kadar?

  Cimri.com
  19 Nisan 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 793 Peçete modeli içerisinde en ucuz Peçete fiyatı 0.9 TL iken, en yüksek Peçete fiyatı 802.2 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Peçete fiyatlarının ortalaması alındığında ise 19 Nisan 2021 tarihinde ortalama Peçete fiyatı ise 19.08 TL olarak sitemizde yer alıyor.

  Peçete Kullanım Alanları Nerelerdir?

  Cimri.com
  Peçete Kullanım Alanları; Tek Kullanımlık Olmaları Sebebiyle Peçeteler Hijyen Açısından Tercih Edilir. %80 Oranında Ev Dışında Tercih Edilmektedir. Restoran, Kafe, Lokanta Vb. Gıda Sektörlerinde Ağırlıklı Olarak Kullanılmaktadır.

  Peçete Çeşitleri Nelerdir?

  Cimri.com
  Kumaş Peçeteler, Kağıt Peçeteler, Yemek Peçeteleri, Garson Peçeteleri Gibi Çeşitleri Mevcuttur.
  Cimri'nin Seçimi
  Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

  Peçete

  Yemek yerken veya bir şey içerken üzerimize dökülmemesi için, ağzımızı silmek veya pislenen bir yeri temizlemek için kullanılan küçük bez parçasından yada kağıt kullanılarak imal edilen belli boyutlarda olan malzeme peçete olarak tabir edilir. Peçete kullanım alanı geniş olan bir üründür. Evde, işte, kafe ve restoranlar gibi servis yapılan işyerlerinde sürekli kullanılan bir ürün olarak görürüz. Peçeteler farklı malzemelerden yapılabilir. Yapıldıkları malzemeye göre iki tür peçete vardır. Bunlar ise kağıt ve kumaş peçete olarak ikiye ayrılır. Kumaştan yapılmayan peçeteler ham maddesi gereği kağıttan yapılır. Kağıttan sadece peçete yapılmaz. Peçete gibi farklı kullanım alanlarına göre üretilen ürünler de vardır. Bu ürünlerde peçete grubunda yer alması gereken ama peçete olarak adlandırılmayan ürünler olarak karşımıza çıkar. Tuvalet kağıda da kağıttan üretilen tek katlı veya çok katlı olan bir peçete olduğunu söyleyebiliriz. Tuvalet kağıdı peçete gibi paketlerde değil rulo şeklinde birden fazla olacak şekilde ambalajlı paketlerde satılır. Bu rulolara peçete rulosu olarak adlandırıldığı bilinir. Tuvalet kağıdı dışında kağıt havlularda ev, ofis ve işyeri gibi yerlerde peçete yerine kullanılan ve peçete görevi gören bir üründür. Peçetenin yeterli olmadığı yerlerde kağıt havlu kullanımı tercih edildiği veya ikisinin birbirini tamamlayan ürünler olarak kullanıldığı görülür. Ayrıca araçlarda kullanılan  ve kutu mendilde bir başka peçete türüdür.

  Peçete Çeşitleri

  Peçete üretimi tek katlı veya çok katlı yapılmaktadır. Bu şekilde üretilen peçeler farklı boyutlara sahiptir. Ev, işyeri veya kullanılacak yere göre tek katlı veya çok katlı olanlardan istenilen boyutla olanları tercih edilebilir. Bu durum tuvalet kağıdı ürünleri ve kağıt havlu ürünlerinde aynı şekildedir. Peçete, tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve kutu mendilin hammaddesi aynı olduğundan firmalar bu ürünleri birlikte üretimini yaparlar. Firmalar peçete çeşitleri, tuvalet kağıdı olarak bilinen peçete rulosu çeşitleri, kağıt havlu çeşitleri ile kağıt mendil çeşitlerinde farklı ürünleri ile piyasada yer alır. 

  Kumaş peçeteler

  Pamuklu, keten, pamuk karışımlı veya pamuklu terilen kumaş ürünleri kullanılarak üretilen peçeteler kumaş peçete olarak bilinir. Sentetik kumaşlar ise sıvı emmeleri nedeniyle kumaş peçete yapımında kullanılmazlar. Bu kumaşlar arasına en çok sıvıyı içine çeken kumaş ketendir. Keten kumaş pahalı olduğu kumaş peçete yapımında tercih edilmez. Daha çok pamuk karışımı olan kumaşlardan peçete yapılır.

  Kâğıt peçeteler

  Günümüzde en çok tercih edilen peçete çeşitleri kağıttan yapılan ürünlerdir. Kağıt peçeteler üretimine göre tek katlı veya çok katlı olabilirler. Günlük hayatın her alanında kullanılan peçete türüdür.

  Dispenser peçete

  Masaüstünde kullanımına rastladığımız dispenser peçete çeşitleri özellikle gıda üzerine olan işyerlerinde kullanılır. Yer kullanımı ve boyutları açısından bu işyerlerine göre üretilmiş bir ürün olarak karşımıza çıkar.

  Garson katlama peçete

  Garson katlama peçete çeşitleri ise özellikle restoranlarda kullanılan ve bu tarz yerler tarafından tercih edilen bir üründür. Bu ürün otel, işyeri, hastane ve benzeri mekanlarda  veya bu tarz yerlerin yemekhanelerinde de kullanım açısından tercih edilen bir üründür.

  Tekçek peçete

  Tek sefer de tek yaprak peçete alınan ambalajlarda olan üründür. Tekçek peçete kolay kullanımlı olan ve tek peçete alman sağlayarak hijyenik açıdan tercih edilen bir üründür.

  Kutu mendil

  Kutu mendilde bir peçete türüdür. Şeklinde dolayı kutu mendil olarak adlandırılmıştır.  Kutu mendil pratik bir kullanım sunarak çalışma masaları ve mutfak tezgahları için tercih edilen peçete türüdür. Çanta içinde taşınabilen kutu mendil çeşitleri de vardır.

  Tuvalet Kağıdı

  Tuvalet kağıda bir diğer peçete türüdür.  Adından da anlaşılacağı gibi tuvaletler de temizlik için kullanılan bir ürün olarak görürüz.

  Kağıt havlu

  Kağıt havlu peçeteye göre daha kalın olan ve boyutları olarak farklılık gösteren bir üründür. Havlu yerine kullanılmak için üretilmiş bir üründür.

  Deterjanlı Kağıt Havlu

  Günlük yaşama yeni girmiş bu peçete türleri, tek kullanımlık olması ile dikkat çekiyor. Yalnızca ıslatarak tezgah, lavabo gibi yüzeyleri temizleyebileceğiniz bu peçeteler ile kısa sürede istediğiniz hijyene kavuşabilir, üstelik tek kullanımlık olması sayesinde bakteri üremesinin önüne geçebilirsiniz. 

  Peçete Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

  Peçete tercih ederken kullanım amacına göre tercih edilmesi gerekir. Örneğin kutu mendil ve paket peçeteler çantada taşınma özelliği olan ürünler olduğu için yolculuk sırasında veya piknik gibi etkinliklerde tercih edilmesi gereken bir üründür. Kutu mendil ayrıca pratik olması ve hijyenik kullanım sunan bir üründür. Masaüstü kullanım gerçekleştireceksek dispenser peçete çeşitleri tercih edilebilir. Tuvalette kullanılacak peçete türü orası için üretilmiş olan tuvalet kağıdı ürünüdür. Burada tercih yapılırken peçete tercih edilecek kat türü de önemlidir. Sıvılar için kullanılacak peçete türü çok katlı olması daha çok fayda sağlayacaktır. Ama sıvı değil de kuru şeyler için kullanılacak peçete türünün çok katlı olmasına gerek olmayabilir. Kullanılan peçetenin boyuta dikkat edilmesi gereken bir diğer husustur.

  Peçete Fiyatları

  Her üründe olduğu gibi peçelerde de fiyata etki eden faktörler bulunur. Peçetelerde kullanılan materyal ve özellikler, fiyatlandırmaya etki eden hususların başında yer alır. Peçete fiyatlarını; ürünün tek katlı veya çok katlı olması gibi özellikler belirler. Peçete türleri de farklı fiyatlara sahiptir. Dispenser peçete ile garson katlama peçete gibi farklı çeşitler, farklı fiyat aralıklarına sahiptir. Ayrıca, paketin içerisinde yer alan ürün miktarı da fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Peçete rulosu fiyatları da peçete de olduğu gibi aynı kriterler değerlendirilerek belirlenen ürün çeşididir. Böylece ihtiyacınız olan peçete türüne karar vererek bütçenize uygun bir ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Cimri.com üzerinden yapacağınız karşılaştırma ile fiyatlar ile ilgili bilgiye kolaylıkla sahip olabilir, istediğiniz peçete çeşidini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. 

  Bizi Takip Edin!

  Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
  Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

  AppStoreGoogle PlayAppGallery