Orta Doğu

Orta Doğu Fiyatları

58 Ürün gösteriliyor.
Markalar
Orta Doğu fiyatlarını ve özelliklerini en popüler, en ucuz, en yeni ürünler olarak gruplayabilirsiniz. Orta Doğu modelleri ve Orta Doğu fiyatları karşılaştırma listesine ekleyerek size en uygun seçenekleri tek ekranda inceleyin. Orta Doğu kategorisinde en favori markalar şu şekilde: Kitap. 58 adet Orta Doğu fiyatlarını karşılaştırmaya başlayabilirsin!

Sıkça Sorulan Sorular

En Çok İncelenen Orta Doğu Markaları Hangileridir?

Cimri.com
Cimri.com'da ziyaretçilerin ürünlerini en çok inceledikleri 1 Orta Doğu markası:

2021 yılı Orta Doğu Fiyatları ne kadar?

Cimri.com
24 Eylül 2021 tarihinde Cimri.com’da yer alan 58 Orta Doğu modeli içerisinde en ucuz Orta Doğu fiyatı 7.19 TL iken, en yüksek Orta Doğu fiyatı 55.88 TL olarak sitemizde yer alıyor. Tüm Orta Doğu fiyatlarının ortalaması alındığında ise 24 Eylül 2021 tarihinde ortalama Orta Doğu fiyatı ise 20.53 TL olarak sitemizde yer alıyor.

En Çok İndirim Bulunan Orta Doğu Ürünleri Hangileridir?

Cimri'nin Seçimi
Market Broşürleriİndirimli ÜrünlerKampanyalar ve İndirim KuponlarıGünün FırsatlarıÜye Ol

Orta Doğu Kitabı

Orta doğu olarak bilinen coğrafya, yaklaşık olarak Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarının birbirine en çok yaklaştığı yeri ifade eder. Bu coğrafya, insanlığın en kadim yerleşim bölgelerinden biri olarak karşımıza çıkar. Verimli toprakları ve akarsuları, bu coğrafyayı her zaman insanlar için cazip bir yerleşim alanı olarak tercih etmelerini sağlar. Yazı, ilk olarak bu topraklarda icat edilir. Modern tarım tekniklerinin atası olan uygulamalara yine burada rastlanır. Üç semavi din de bu topraklardan çıktığı gibi, çok dha eski zamanlara ait tapınak benzeri yapıların bulunmasıyla bu coğrafya dinlerin beşiği olarak da bilinir. Orta doğu, tarih boyunca pek çok savaşa tanık olur; hatta tarihin ilk yazılı antlaşması bile yine bu topraklarda imzalanır. Özellikle günümüze daha yakın zamanlarda, bu coğrafyada bol miktarda bulunan petrol ve diğer enerji kaynakları yüzünden, sık sık tansiyon yükselir, hatta savaşların eşiğinden dönülür. Orta doğu olarak bilinen bu coğrafyanın böylesine önem arz etmesi, özellikle tarih ve politika alanında araştırmalar yapan insanların bolca eserler üretmesine ve önemli kitaplar yazmalarına sebep olur.

Orta Doğu Kitabı Çeşitleri

Orta doğu coğrafyası tarihin her döneminde önemli olaylara ev sahipliği yaptığı için, araştırmacılar tarafından merak konusu haline gelir. Orta doğu tabiri aslında yanlı bir ifadedir çünkü batı toplumlarının kendinden uzak coğrafyaları betimlemesine dayanır. Hem yerli hem yabancı pek çok araştırmacı Orta Doğu'nun güncel ve tarihi olaylarını, sanat ve din gibi konularla ilişkisini araştırır ve buna bağlı olarak da günümüzde bu konuları içeren çok sayıda kitap mevcuttur. Orta Doğu ülkelerini mevcut siyasi durumda;Suriye, Irak, Katar,Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Cumhuriyeti, Ürdün, İsrail, Lübnan, İran, Filistin, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kuveyt, Bahreyn, Yemen, Mısır, Afganistan gibi ülkeler oluşturur. Bu ülkelerinin hepsinin çok kadim tarihleri vardır ve hepsinin jeopolitik konumları dünya politikası bakımından oldukça önemlidir. Dolayısıyla, Orta Doğu ile ilgili kitaplar genellikle bu coğrafyanın siyasi perspektiften ele alınmasıyla yazılmış kitaplardır. Bernard Lewis, James Gelvin, Alfred Mahan gibi yazarlar özellikle bu coğrafyayı tarihi ve politik perspektiften ele alan yabancı yazarlardan bazılarıdır. Yerli yazarlardan ise, Erol Mütercimler, Mustafa Peköz, Kemal İnat, Muhittin Ataman gibi yazarlar Orta doğu coğrafyasıyla ilgili çeşitli eserlerin sahibidir. Özellikle, geometri ve astronomi biliminin temeli de bu topraklarda atılır. Bu konuyu ele alan pek çok kitapta, bu iki bilim dalının, nil nehrinin yılın belli zamanlarında taşarak, tarım arazilerinin sınırlarını değiştirmesinden kaynaklandığına değinilir. Bu gibi konular hakkında özellikle ilgili iseniz, Orta Doğu’da bilim tarihi ya da Orta Doğu’da sanat tarihi gibi içeriğe sahip kitapları kolaylıkla alıp okuyabilirsiniz. Orta Doğu coğrafyası, dinler ve dinler tarihi konusunda araştırmalar yapan yazarlar için de önemlidir. Özellikle Mekke, Medine, Kudüs gibi kutsal şekirlerin bu coğrafyada yer alması, din ile bağlantılı olarak Orta Doğu’yu inceleyen çok sayıda kitabın yazılmasının önünü açar. Dolayısıyla bu kitapları satın alıp okuyarak bilgi edinebilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Orta Doğu Kitabı Fiyatları

Orta Doğu ile ilgili yazılmış olan kitapların fiyatları genellikle yapılan araştırmanın türüne ve kapsamına göre değişiklik gösterir. Yoğun akademik araştırmaları içeren belge niteliğindeki kitaplar özellikle sayfa sayısı bakımından da daha fazla olacakları düşünüldüğünden, fiyatları buna göre belirlenir. Yazılmış olan kitapların basıldığı kağıdın kalitesi ve kapak tasarımı da zaman zaman kitabın fiyatını etkileyen faktörler olarak karşımıza çıkar. Orta Doğu ile ilgili yazılmış kitapların yazarının yerli veya yabancı olması da kitap fiyatı üzerinde belirleyici bir faktördür. Yabancı yazarların kitaplarının Türkiye’de satılabilmesi ve okunup anlaşılabilmesi için Türkçe’ye çevrilmesi gerekir. Bu durumda ek olarak tercümanlık hizmeti bedellerini ve dolayısıyla ekstra maliyetleri doğurur; bu durum da kitapların fiyatlarına yansır. Yayınevlerinin fiyat politikaları ve yazarın tanınırlık düzeyi de Orta doğu ile ilgili kitapların fiyatlarında etkendir. Çok tanınan ve toplum tarafından talep gören yazarların yazdığı kitapların fiyatları zaman zaman bir miktar farklı olabilir.

Orta Doğu Kitabı Satın Alırken Hangi Özelliklere Dikkat Edilmeli?

Orta Doğu, sadece jeopolitik ve stratejik olarak önemli olmakla kalmaz, bunun yanında insanlık tarihindeki pek çok önemli sanat eserinin ve önemli buluşların merkezi de bu topraklardır. Orta Doğu eserleri, bu konulara da temas eder. Orta Doğu’yu konu alan bir kitabı satın almadan önce öncelikle kitabın tam olarak hangi konuya odaklandığını ve coğrafyayı hangi perspektiften ele aldığını incelemek önemlidir. Çoğu zaman kitapların arka kapaklarında kitap ve yazarla ilgili aydınlatıcı bilgiler veren kısa yazılar olur. bu yazılara göz gezdirerek kitabın konusunun sizin ilgi alanlarınızla örtüşüp örtüşmediğini belirlemek; okuma keyfi açısından önemlidir. Özellikle dinler tarihine ve bu konuda yazılmış kitaplara meraklıysanız, merakınızı gidermeye uygun özellikte yazılmış çok sayıda kitap mevcuttur ve bunlar arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Orta Doğu ile ilgili kitap satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli durumlardan biri de kitabın bandrolünün olması, yani korsan olmamasıdır. Korsan kitap kullanımı yasal olarak suçtur. Cimri.com’da en güvenilir satıcılardan ve yayınevlerinden gerçek bandrollü Orta doğu kitaplarını bulabilir, farklı konuları ele alan eserleri görüntüleyebilir, ilgili olduğunuz konuyla ilgili kitapları belirleyerek, kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

Bizi Takip Edin!

Copyright © 2007 – 2021 Cimri A.Ş. Cimri markası ve logosu, Cimri A.Ş.'nin tescilli markasıdır.
Tüm hakları saklıdır. Bu siteyi ziyaret edenler Kullanıcı Sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

AppStoreGoogle PlayAppGallery